Hei!
Olen 19-vuotias, tunnollinen ja omatoiminen, lukio-opinnot tänä keväänä loppuun suorittanut tyttö Länsi-Suomesta. Epäselvien tulevaisuudensuunnitelmieni vuoksi päätin antaa itselleni aikaa ja pitää välivuoden, jonka aikana minun olisi tarkoitus haalia kasaan uusia kokemuksia ja muistoja.
Yksi suurimmista haaveistani on työskennellä ulkomailla, johon minulla on vapauden ja ajan vuoksi nyt täydellinen tilaisuus. Niinpä kyselisinkin, olisiko kenelläkään tarjota työtä esimerkiksi au pairina (myös muita töitä voi ehdottaa)? Toivemaitani ovat Iso-Britannia, Espanja ja Kreikka, mutta olen avoin myös muille vaihtoehdoille!
Jos lyhyt kirjailuni kuulosti mieleiseltä, heitähän kommenttia tulemaan! Annan mielelläni s-postia tms. tarkennuksia/laajempia kuvailuja varten :)
au pairia / apukäsiä vailla?
lilsali
2
105
Vastaukset
Etsitkö vain lyhyttä työsuhdetta vai olisitko valmis olemaan 6kk? Me olemme puolisuomalainen perhe Irlannista joka hakee au pairia. Jos kiinnostaa niin laita viestiä osoitteeseen [email protected]. :)
- lilsali
Aloitusviestistä jäikin mainitsematta, että olisin mielelläni 2-3 kuukautta syyskuusta alkaen :) Kiitos kuitenkin viestistäsi, laitan asian vielä harkintaan!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956674Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096410SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614711Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien913624Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963571Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en663442Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103282Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03000Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil31825Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema161409