Eli siis ongelmani on sellainen, että olen lähdössä Tallinnaan ja aloin pohtia löytyisikö jostain sieltä koon 60M/65L liivejä? Suomesta löydän vain yhdeltä nettisivulta kyseisen koon liivejä. Alan turhautua suuresti, koska liivit harvemmin ovat istuvia ja hyvännäköisiä/-tuntuisia. Ikääkin on vasta 20, joten miellyttävä ulkonäkökin liiveillä olisi suhteellisen tärkeä. Täytyisi johonkin liikkeeseen päästä ihan kokeilemaan. Laitoin tämän jo toiselle palstalle, mutten saanut vastauksia, joten ajattelin laittaa tännekin. Olen hurjan kiitollinen mikäli saan asiallisia vastauksia.
Tallinnasta koon 60M/65L liivejä?
2
84
Vastaukset
- Mathilde---
Virukeskuksen Linette-kaupassa on kohtuullinen valikoima, mutta suurin kuppi, pienin ympärys lienee jotain 70H.
Sun kannattaa todellakin harkita enemmän ostamista nestistä, esim. Suomessa Lumingerie.
Englannista nettikaupat ovat parhaat, ks. Bravissimo ja Brastop. Oletan että jos eurokokosi on 60M - 65L, sitten UK kokosi olisivat 28 HH tai J ja 30 H-HH.
Jos nuo eivät natsaa sitten voit tilata omilla mitoillasi Puolasta, esim. Ewa Michalak. - hyväettäonoikeakoko
Uskomatonta, täältä löytyy siis kerrankin oikeaa kokoa käyttävä nainen! Peruspirjo vetäisi jotkin 85B:t eikä paremmasta tietäisi. Sit ihmettelisi miksi on epämukava olla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762217Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe381786Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi131547Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371289Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631277Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191102Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621033- 61994
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja106708