Venytykset

20mm

Kertokaa kuinka iso(t) venytys/venytykset teillä on, mihin tahtiin venytitte jne. :) Itsellä molemmissa korvissa 20mm ja mulla meni venyttämisessä joku vähän yli vuosi. Tavoitteena 30mm.

5

175

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jeeeasdfghjkl

      Mulla on tällähetkellä 20mm kans. Alotin venyttämään viime vuoden syyskuussa ja mulla oli jo 12mm tämän vuoden tammikuussa. Sen jälkeen aloin hidastamaan tahtia hieman ja nyt on ollu 20mm vähä yli kuukauden :D Tavoitteena olis 24mm-30mm, saa nähdä pystynkö enää venyttämään sillä korvat on nyt jo aika ohuehkon puoleiset.

    • killerkiv

      22mm toisessa, repes kun liian nopeasti venytin isommaks koska kärsivällisyys loppus, jonka vuoks se nyt on alhaalta melkeen kaksin kertanen... ei nättii. :D toinen vasta 5mm. 22mm tavoite siihenkin

    • twisted1986

      itselläni on 32mm kummassakin korvassa. Onhan ne kivat jne....mutta ei niin kivat kun otetaan korut pois. Henkilökohtaisesti olen tehnyt monen monta virhettä venyttäessäni , ja aikaa on mennytkin vajaa 10 vuotta. En kuitenkaan kadu että menin venyttämään. Paras neuvoni on ÄLÄ KIIREHDI! ÄLÄKÄ TUNGE VÄKISIN!

    • 12mm kummassakin korvassa. aloitin venyttämisen jo joskus 2005, silloin venytin sen n. millin per kuukausi 10mm asti, myöhemmin jatkoin venyttämistä tähän nykyiseen 12 milliin. tuohon 10 vuoteen mahtuu myös pari n. vuoden mittaista jaksoa jolloin olin kokonaan ilman korvakoruja ja venytykset palautui muutaman millin kokoisiksi, mitkä sitten venytin uudestaan..
      tällä hetkellä haaveilen vielä muutamasta millistä lisää, joku 15mm olis hyvä, mut mulla on hyvin ohuet ja alunperin "nipukattomat" korvalehdet joten kovin paljon isommiksi näitä ei enää uskalla venyttää. lisäksi mulla on nyt useampi pari just tuon 12mm:n kokoisia plugeja ja tunneleita jotka sit jäis käyttämättä jos venyttäisin lisää,

    • haiuwhdiwhdöa

      Parhaimmillaan (eli vuos sitten) vasen korva tais olla 36-38mm ja oikee vaan about 26mm. Nykyään vasen on 30mm ja oikee 14mm, koska korvanlehti korjattiin 3kk sitten, joten oon aika hissukseen venytelly.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      120
      9935
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      103
      9795
    3. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      34
      9101
    4. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      21
      7901
    5. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      177
      6284
    6. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5488
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      10
      4952
    8. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      30
      4802
    9. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      39
      4438
    10. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      40
      4425
    Aihe