Setämiesraivo.
Määritelkää
17
<50
Vastaukset
- 5potenssiin2
Setämiesraivo aka ex-pua aka saman stereotyyppisen vastineen laitto jokaiseen eri- tai vastustavaan mielipiteeseen, näkemykseen. Ex-pua (noun) setä aka mies (-n) raivo aka kurpparaivon vastine puskahyökkäilylle.
- ahhhshhdfhfjjg
Neitsytsedät ovat raivoissaan, kun naisille ei kelpaa kunnon kiltti mies vaan väkivaltainen tyhmä jännä-ähkijä.
- 154
Oooh, vaihtelua! Ei Jännämies vaan jännä-ähkijä! Loistavaa verbaliikkaa!
- Psykoloogikko
Setämiesraivo on omasta ikääntymisestään huolestuvan, yleensä keski-ikää lähestyvän miehen raivoilua. Se esiintyy yleensä vanhempien ja oman ikäisten naisten jatkuvana haukkumisena.
- ahhggfhjfdjkkhjf
... joka on täysin aiheellista, ks. ahhhshhdfhfjjg:n kommentti.
- sincyan
Ei setämiehet raivoa. Setämiehet selittää ja kiukuttelee. Kaikesta pitää jatain vängätä ja sössöttää.
Se on samanlainen fiktiivinen juttu kuin naisen orgasmi.
Setämies raivo johtuu naisista ja naiset ovat kaiken pahan alku ja juuri :(
Näin mies parka ylentää itsensä naista paremmaksi ihmiseksi.- eli.on.parempi.ihminen
Kunnon kiltti neitsytsetä ei ole liannut itseään rinkelöimällä, toisin kuin useimmat naiset.
eli.on.parempi.ihminen kirjoitti:
Kunnon kiltti neitsytsetä ei ole liannut itseään rinkelöimällä, toisin kuin useimmat naiset.
Kuhan heitin, en tiedä mikä olisi.
Tai Seksuaalisovinisti maybe :)
- ghhjhuijkpi
Enbuske.
- UncleManRage
Se mitä neitsyt-setä DarkFear tuntee aina kun palstalla mainitaan jokin seuraavista: HC-ATM, Juice-tukka, yksiö, neitsyt-setä, 37 vuoden ikä, pyllynpyyhkijän ammatti tai homoseksi mustien miesten kanssa.
- Katkera.traumainen.pulla
Toinen esiintymä setämiesraivolle tulee nimimerkiltä Ex__pua.
Tämä pua saa saa vain huonoa seksiä ja se näkyy.
- HC-rqwist
Ex__PUA, palstan ätmein ätmi.
- Ex__PUA
Joo, myönnän olevani ätmi vaikka olen muuta väittänytkin aiemmin.
- jdpdnkkkllcsd
Setämiesraivoa edustavat hyvin nimim. Ex_PUA, Ätmel ym.
Onhan se hyvä, että he saavat jossakin paikassa purkaa kiukkuaan...- kiukku.pois
Parempi täällä kuin oikeassa maailmassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1076842
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h915105Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1113349Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333232Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska282391Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191746Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961391Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3391332Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311246- 481014