- 27 kunnassa päättyy irtisanomissuoja kuntaliitosten jälkeen nyt vuodenvaihteessa.
Kuntien kuluista työvoimakustannuksia on yli puolet. Kun talous pettää, henkilöstöstä on käytännössä pakko karsia.
Työmiehen elämä paranee, kun loisijoita karsitaan.
Ammattiliitoissa on tietenkin vielä pahempi loisijajoukko, joka tänäänkin varastaa muilta omaan loisimiseensa. Ay sika on palkansaajan suurin vihollinen.
Loisvirkailijat sai kenkää, AY loisten vuoro
6
<50
Vastaukset
- kerrony
"Ay sika on palkansaajan suurin vihollinen." Kerro miksi.?
- kelakorvaasinulle
Ikävä uutinen palstatrollille:))) Jos ja kun kuntaliitoksia tulee, irtisanomissuoja säilyy,sitä ei voi takautuvasti perua. Vaatii uuden lain.
- RikollisuusLoputtava
Tasavallan presidentti on vahvistanut kuntalain, joka tuli voimaan 1.5.2015.
Huijaridemareiden ja ay-rikollisten sopima laillinen ryöstö veronmaksajilta päättyy. Syyttäjän pitäisi asettaa aayyy huijarit rikossyytteeseen tuostakin jatkuvasta petoksesta ja korruptiosta.
- Yksinhuoltajaduunari
Meidän työpaikalla kävi liiton mies joka jäi iltapäivällä yksin kahvioon. Seuraavana aamuna huomasimme kahvikassamme hävinneen, kun piti ostaa sokeria. Kassassa oli 240€ rahojamme. Ensin epäilimme siivousfirmaa, mutta se ei ollut käynyt sinä iltana, vaan käy joka toinen päivä.
Ainoa, kuka jäi kassan kanssa yksin oli liiton mies.- blahblahblah
Mutta kuka vei kesävoin ??
- positiivarina
Onhan se hyvä ja oikeus ja kohtuus, että ikänsä loisineet sossupummiturhakkeet joutuvat hakemaan itse oikeita töitä, jos sattuu turha suojatyöpaikka kunnasta alta häviämään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762240Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391792Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141563Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371295Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631287Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191106Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631041- 611006
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja107722