Olen tavannut erittäin mukavan tytön ja olemme nyt tapailleet muutaman kuukauden ajan. Viestittelemme paljon ja muutaman viimeisen tapaamisen aikana olemme suudelleetkin muutamaan otteeseen. Kysyin eräänä iltana häneltä että voisiko kuvitella joskus että seurusteltaisiin niin sanoi että ehkä joskus ja että hyvään suuntaan olemme menossa. Nyt kuitenkin on ollut puhetta että emme ottaisi paineita sitoutumisesta ja tyttö oli sitä mieltä että on ehkä tullut edettyä liian nopeasti eikä koe että haluaisi tässä elämänvaiheessa seurustella. Sanoi että tilanne voi muuttua, mutta se voi viedä aikaa kuukausia. Hän myös sanoi että ei ehkä nyt ainakaan toistaiseksi haluaisi enää suudella ja haluaisi olla nyt vielä enemmän kaveripohjalla. Hän kuitenkin lisäsi, että ei aio etsiä muuta seuraa ja pitää kuulema ihan mahdollisena että seurustelisimme jonain päivänä kun kysyin. Itselle tämä kaikki on ihan ok, mutta jäin miettimään että tarkoittiko hän asiaa juuri noin kuten sanoi? Eli olisikohan hän halunnut viestittää tuolla että olisi parempi jos aina olisimme vain kavereita tulevaisuudessa. Hän on nimittäin luonteeltaan kiltti ja pelkään että hän ei uskalla sanoa suoraan jos ei halua koskaan edetä pidemmälle kanssani. Halusin kirjoittaa tämän tänne koska kaipaisin ulkopuolisilta mielipiteitä asiaan :) Kiitos vastauksista jo etukäteen! :)
Takapakkia
Mietiskelevä2
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15511938
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h1495430Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p434477Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1323632Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska392738Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191926Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?1071646Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3611601Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1021506Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1361451