Paasto 11.7.2015 klo 10.49 - ?

Ihramies

Tarkoitus on entinen ennätykseni ampua alas, jota en tarkalleen muista, vähän yli 4,5 vrk. Jos homma ei onnistu niin sitten ei onnistu, saan joka tapauksessa hyvän tuloksen aikaiseksi saanpa ennätystä tai en. Paino tippuu muutamassakin vuorokaudessa ihan kivasti.

Aloituspaino ihraisat 112,7kg. Hieman alle klo 11 alkoi paasto, ja punnitsin painon äsken mutta olkoon tuo virallisena aloituspainona.

Paastojuomina vesi, kahvi, maito, olut, porkkanasta kurkusta tomaatista tehty juoma kerran päivässä.

Paaston alettua en ole juonut vielä mitään. Ellen sitten juonut paastoa edeltävän aterian päätteeksi maitoa. Maitona valion rasvaton luomumaito. Cokis zeroa, kaloritonta limua on kanssa paastojuomana.

11

155

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tipitihhhi

      trollialoitus .................................... painu vittuun täältä............

    • Ihrapallo110kg

      Aloitin paaston taas. Tällä kertaa lyhyemmän kun en näköjään näläntunnetta kovin kauaa jaksa kestää kun ei ole pakko....

      Syönti loppui viimeksi klo 13.29 ja alkoi siitä.

      Tavoite on paastota 24h ilman syötävää.

      Alku on ainakin lupaava ollut. Kohta 2h paastolla ja hyvin menee. Ei muuta kuin cokis zeroa naamariin. Ilmoittelen huomenna miten meni. Tänään nukkumaan menen 20-20.30 joten jos nukahdan ilman syömistä niin aamulla herään toiveikkaaseen tilanteeseen. Laitan vielä klo 20 tilannekommentin siitä söinkö vai näläntunteen löinkö ja voiton hollille toinko ja pelkkää maitoa, cokis zeroa, kahvia ja vettä joinko. Olen muuten nykyään ihrapallo 110kg, en ihrapallo108kg. Oi niitä aikoja kun painoin 108kg. Olin aika hoikka sillloin kun vertaa nykypainoon.

    • Ihramies

      Paasto jatkunut edelleen. Kohta 4h paastottu ja nukkumaan meno n. 20.30, kolmisen tuntia kestettävä syömättä. Mitenhän käy. Jääkaappi on täynnä herkkuja. Jaahas.

    • eimuutaelämää

      Voi että oot tyhmä, raukka.

      Sulla ei oo siis muuta elämässä kuin toistaa ja jahkata täällä?
      Ja luulet olevasi vielä vitsikäskin? Pelkästään säälittävä olet, kun oot noin päästä nuija.
      Mitenkähän mones aloitus tää oli jo?
      Vaihtaisit levyä ja menisit Huuhaa-palstalle.
      On myös mielenterveyspalsta; pyydä sieltä apua!
      Täällä sentään ihmiset selviävät paastosta.

      Syö rauhassa, turha tänne tulla, kun et selviä kuiteskaan mistään.

      Palstahäiriköitä, näitä riittää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      266
      3343
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      21
      1843
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      28
      1517
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      82
      1369
    5. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      137
      1038
    6. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1004
    7. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      64
      839
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      86
      766
    9. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      697
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      51
      676
    Aihe