Suomalaiset saamattomia laiskajaakkoja!

Freestyler-Xtreme

Jos tämä uuninpangolla makaaminen ei lopu, on edessä turmion tie Suomen taloudelle!

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/86562-ek-loi-poytaan-1500-eukk-esimerkin-miten-tama-voi-olla-mahdollista-suomessa


Onneksi on olemassa helppo ja suhteellisen halpa vaihtoehto;leikata tukia ja lisätä maahanmuuttoa! Muuten ei ikääntyvää ja lapsetonta Suomen taloutta saada plussan puolelle! On aika esittää radikaaleja vaihtoehtoja talouden elvyttämiseksi...NYT EIKÄ 15:TA PÄIVÄ!!!

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/turvapaikanhakijoiden-uusi-ennatys-kesakuussa-maara-kaksinkertaistunut/5220186


Rahat pois turhista temppu työllistämisprojekteista työperäisen maahanmuutton lisäämiseen...NIINKUIN OLISI JO!!!

http://www.hs.fi/talous/a1436504906943

4

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kfsjdlfjdsljsl

      Ei Suomessa voi ryhtyä yrittäjäksikään, 90-luvun lamassa valtio yhdessä pankkien kanssa teurasti konkurssiin terveitäkin yrityksiä massoittain vain siksi koska niillä oli ulkomaanvelkaa.
      Valtiota epäluotettavampaa "sopimuskumppania" saa hakemalla hakea, tämä muistetaan 90-luvun kokemusten vuoksi seuraavat sata vuotta ainakin.
      Valtio tuhosi ihan itse tämän maan, kantakoon myös sen seuraukset!!

    • vainSalmiakkia

      Juu tehdään yrittäjiä kaikista työttömistä, seuraavaksi meillä on lisää ylivelkaantuneita työttömiä, poliitikoilla on vakiofraasit käytössä, silti taitaa olla niin ettei paikkakuntien elinkeinoasiamiehillä taida olla juurikaan käsitystä alueidensa yritysten mahdollisuuksista ja resursseista, ompa sekin kuultu että siirtäkää toiminta viroon, mutta oikeasti: euro on aivan liian vahva valuutta meille ja meidän jäykille rakenteille.

      • Saa sitä omaakin järkeä käyttää, mutta voi myös olla, ettei pankit anna mitään järjettömiä luottoja yrittämiseenkään.


    • Lslahjaksi

      Juu kokoomus aloitti kataisen rahankeräyksellä, 700 000€. Oman imagon kohottamiseen.
      Sitten Kreikalle jokainen suomalainen lahjoitti 700€. Ja mitä vielä lisää.

      Siellä kreikkalaiset sit pilkkaavat rahoittajiaan.

      suomalaisten iltapäivälehtien säestyksellä.

      Saamatonta väkee mutta hyviä lahjoittajaa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      405
      8859
    2. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      172
      3268
    3. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      17
      1744
    4. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      77
      1136
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      76
      1068
    6. Postilaatikoista

      Tuntuu kaikki tietävän tekijän/tekijät, mutta miksi nimiä ei julkaista???
      Kihniö
      27
      1055
    7. Sylikkäin.

      Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta
      Ikävä
      64
      1011
    8. Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!

      "Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss
      Maailman menoa
      79
      975
    9. Nainen arvaa kuka

      En ikävä kyllä elä enää pitkään
      Ikävä
      55
      973
    10. Sano nyt kiertääkö

      Huhut meistä tai jostain muusta?
      Ikävä
      65
      920
    Aihe