En ole ikinä aiemmin vieraillut karavaanareiden alueilla. Minua jännittää mennä sinne, kun en tiedä, mistä karavaanarit puhuu keskenään. Pelkään myös, että he huomaavat minun olevan keltanokka karavaanari asioissa (itse asiassa olenkin, mutta en haluaisi sen paljastuvan).
Mistä siis karavaanari-toverit juttelevat keskenään?
Rumatikistä, vaunujen mitoista, pensan kulutuksesta, vai mistä?
Kuinka saisin siis esitettyä olevani vanha konkari? Myöskään isoa mahaa minulla ei ole, ja vaimonikin on hoikka. Toivottavasti en paljastu.
Antakaapa vinkkejä.
Mistä siis karavaanari-toverit juttelevat keskenään?
Rumatikistä, vaunujen mitoista, pensan kulutuksesta, vai mistä?
Kuinka saisin siis esitettyä olevani vanha konkari? Myöskään isoa mahaa minulla ei ole, ja vaimonikin on hoikka. Toivottavasti en paljastu.
Antakaapa vinkkejä.
Vastaukset 28
Vanhimmat
HUMMANI HEI! hevosista ne puhuu? mistä muusta......
Kyllä tuo Rumatikki on kestopuheenaihe,parinvaihtoo myös esitetään usein, kun on ensin tarjottu huikkaa Vironputelista.Palstavahtijoksu kertoo viikolla lisää Reinostaan, kun pääsee koneelle.
Hommaa eripaikkakunnan tarroja vaunusi oveen , esim. Kuopiosta, Purhosta ym. Hommaa itsellesi liivit ja lierihattu ,johon kiinnität sitten pinssejä. Niin olet vanha karavaanari, ja tietysti kaljaa pitää lipittää yötäpäivää. Jos on hanuri , niin tapailet kissanpolkkaa iltasella hanurillasi
Kiitos, tuo oli hyvä vinkki. Kaljaa en lipitä, paitsi ehkä silloin tällöin. Hanuria en osaa soittaa myöskään. Mutta liivit, lierihattu, tarrat ja pinssit on hyvä vinkki.
Saisin varmaankin feikki kaljamahan tehtyä laittamalla tyynyn paidan sisälle mahan kohdalle. ;=)
Se on Reino on on Reino.Rumatikistä hällä väliä.
Tuota vain paljon viinaa ja olet hiljaa.
Jos olet Gay, niin ota Joksuun Kuopioon kontakti
Etu Heltta, mitä näyttävämpi sen parempi. Koppien jousitus ja iskarit myös varma puheenaihe
Minulla arkiöisin Reino mielessä,puolisoni
Voi kun saisin taas lipittää Kulliviinaa
Tarkoitatko kaksoisleukaa?
Useinmiten karavaanareilla on kaksoisleuka. Vai tarkoittaako etu telttaa???
Höh.. keskustelet mistä itse haluat, jos ei kelpaa, niin kyllä ne siitä katoaa omille tonteilleen, keltanokka on meistä jokainen ollut, eli älä siitä huolehdi. Tervetuloa matkailun maailmaan.
Kiitos, tämä oli toinen asiallinen kommentti. Toki kannattaa olla oma itsensä. Ja mitäpä sitä stressailemaan etukäteen. Ja jos ujous iskee, niin ottaa vaikka tujauksen konjakkia ennen juttusille menoa.
Kyllä se on vaan tuo Reino on se Reino.
Nyt pöpireino on ollut jo niin sekavassa tilassa, että on lähettänyt pari spämmiä tänään aikaisin aamuyöstä. Pidetään peukkuja sille että reino sekoaisi nyt jo aivan totaalisesti, ja käsillä olisi reinon spämmien lähettelyn loppusuora!
Kyllä tuli hyvä kommentti runkkari Joksulta. Ei perhana kun nauretaan kippurassa.
Rikkaat nukkuvat yöllä , Joksu miettii yöllä rumatikkiä, ja Fiatin reuhuaan
Voi sinua pöpireinoraukkaa, niinkö heikosti ovat nyt sinun asiasi ettet huoliltasi enää öisin nukkumaankaan pysty? Tuopas olikin oikein mukava kuulla!
Heitit taas hyvän kommentin runkkari Joksu. Onko Joksu Kuopiossa vielä lunta?
Puolikolmenmaissa taas Reinostansa Palstavahtijoksu.Reino pyörii sekavassa päässä
Pöpireino on se on Pöpireino joskus vähän Jokinenkin on on se
Pöpireino on se on Pöpireino ,yöllä tulee mieleen itseäni tutkiskellessa tuo pöpireino. Juoksu vaan.
Kädelläni minä hoidan Reino kaipuutani
Mikä nyt mättää, pöpireino (http://urly.fi/bKz) jokinen, kun et tänään ole lähettänyt tähän ketjuun ainoatakaan nerokasta joksuspämmiäsi?
Puhu vaikka matkustelusta, koirista ym. Älä ainakaan vaunuista, trumatikistä, renkaista.
Hyvä idea. Lemmikit on aina hyvä puheenaihe
Rumatikkiä ei pidä mainita saunakeskusteluissa jos puhallin on,juopuneet kausipaikkalaiset alkaa naureskelee laitetta ja aivan suotta,laite on hyvä kesämenoon.
Reinohöpöttäjä Joksu, viedään aamulla taas hoitoon. Alkaa yöllä tulemaan mielenkiintoisia liitteitä Reinostaan ja kommentteja Rumatikistä