Naisen ja/tai miehen paras ikä - kyselylinkkejä

linkittelijä

9

111

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • linkittelijä

      Ihan nuorimpia naisia ei tässäkään Mtv:n kyselyssä pidetty parhaimmassa iässään olevina: www.mtv.fi/lifestyle/tunteet/artikkeli/koska-nainen-on-parhaimmillaan-miehet-vastaavat/4832444 Yhteenvetoa tai laskelmia ei löydy, mutta tässäkin 3-kymppiset ja 4-kymppiset johtavat.

    • linkittelijä

      https://www.e-kontakti.fi/blogi/taman-ikaista-seuraa-miehet-ja-naiset-etsivat/

      Tässä on aika ylimalkaisesti mitä e-kontakti on tutkinut siitä, minkä ikäisiä miehet ja naiset etsivät sivuiltaan. Esim. kysyntä ja tarjonta ei kohtaa siinä, että 40-50-vuotiaat hakevat 20 vuotta nuorempia, mutta nuorille naisille ei sen ikäiset kelpaa. "Yllättävää*. Hämmästellään myös että suurimmalle osalle nelikymppisistä käy nuorempi mies. Minä hämmästelisin, miksei kävisi?

      • X1000x

        "40-50-vuotiaat hakevat 20 vuotta nuorempia"
        Niin mihin hakee? Panoseuraksi ymmärrän, mutta tuskin kukaan oikeaan parisuhteeseen hakee 20 vuotta nuorempia.


      • X1000x kirjoitti:

        "40-50-vuotiaat hakevat 20 vuotta nuorempia"
        Niin mihin hakee? Panoseuraksi ymmärrän, mutta tuskin kukaan oikeaan parisuhteeseen hakee 20 vuotta nuorempia.

        Miksi ei?


    • linkittelijä

      http://www.menaiset.fi/artikkeli/suhteet/ihmissuhteet/suomalainen_evoluutiobiologi_vahvistaa_naisen_viehatysvoima_vahenee

      Ja sitten otsikoidaan, että nainen on viehättävimmillään alle 22-vuotiaana. Ok-cupid -deittisivuston tekemä kysely. Todetaan kuitenkin että riittää kun näyttää lisääntymiskykyiseltä, ja moni nelikymppinen nainen lyö parikymppisen laudalta. Fantasiat on myös asia erikseen, miehet eivät todellisuudessa valitse kovin paljon itseään nuorempia. Naisvastaajat pitivät viehättävimpinä itseään noin vuotta nuorempia miehiä. Tässä siis kumoutui (ei tietysti tyhjentävästi, mutta tämän kyselyn kohdalla) se oletus että naiset viehättyvät yleensä vanhemmista miehistä.

      • X1000x

        Alle 22-vuotias on selkeästi tyttö, ei nainen :). Tosin ilokseni huomasin tosi vetäviä parinhakuilmoituksia lehdessä "olen 62-vuotias tyttö". Ou jee. Siinä on asenne kohdallaan.


    • X1000x

      Olen niin kyllästynyt näihin ikäjuttuihin. Ikä on vain numero. Asenne on tärkein.

      • Linkittelijä

        Tämä tuli vahingossa väärälle palstalle, Sinkut-palstalle piti. Siellä kun hoetaan ties mitä ikään perustuvia vääriäkin oletuksia. Mutta samapa tuo, tuulimyllyjä vastaan taisteluahan se on. Itse olen kyllä samaa mieltä että ei sillä iällä niin kovin paljon väliä ole. Ainakaan se ei saisi olla este, jos tuntuu että natsaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      81
      1416
    2. Toivotko koskaan mies...

      Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.
      Ikävä
      112
      1335
    3. Tämän päivän puukotusuutinen

      Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.
      Seinäjoki
      18
      1110
    4. Svty paska työpaikka

      Elekää kukaan hakeku sinne töihin.
      Suomussalmi
      21
      1016
    5. Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta

      Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne
      Ikävä
      114
      878
    6. Olisin valmis salaisiin tapaamisiin

      Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet
      Intohimo
      46
      868
    7. Onko viisikko aktivoitunut

      Taas ruumis !! Viisikko ryskää kukaan ei pärjää
      Seinäjoki
      18
      806
    8. Olisit voinut olla...

      ....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n
      Ikävä
      65
      777
    9. Olet ihana mies

      Mun söpöliini 🙊😘
      Ikävä
      40
      667
    10. YT skoda Transtech

      Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..
      Kajaani
      72
      652
    Aihe