F-35- keskustelu on joskus aivan älytön. On ostettu. Kauppa menetetty kun ei ole ostettu jne.
Mikä on perimmäinen syy keskusteluun. Pelätäänkö, että Suomi ostaa liian huonoja koneita vai pelätäänkö, että Suomi ostaa liian hyviä koneita, vai pelätäänkö, ettei Suomi osta koneita ollenkaan?
Mikä on F-35-keskustelun tarkoitus?
10
<50
Vastaukset
- TiltuValehtelee
Ei sillä ole mitään järkevää tarkoitusta!
Kyseessä on Valkeakosken työkyvyttömyyseläkeläisestä Moskovan Tiltusta, jolle F-35 on jostakin syystä paha pakkomielle. Pahimmillaan hän saattaa käynnistää aiheesta yli 10 rinnakkaista keskustelua!
Hän perustelee asiaa sillä, että Suomi olisi MUKA jo ostanut koneita, mutta ei ole koskaan pystynyt väittämäänsä todentamaan!
Surkuhupaisaa on se, että kun todisteita perää miespaha vaatii SINUA todistamaan, ETTEI OLE ostettu:-D
Moskovan Tiltulla on ilmeisesti paha mielenterveysongelma? - varmatieto
Eihän keskustelussa ole ollut mitään järkeä, tämän huomaa jo peruskoulun alaluokkalainenkin!
- hahipallero
F-35 suunnitteluun on otettu mallia luonnosta, hanhesta. Siinä ollaan onnistuttu, joidenkin mielestä jopa liiankin hyvin.
- HyvääKeskustelua
Mielettömän hyvää F-35-keskustelua täällä varsinkin kun Suomen Nato-media, Suomen poliittinen Nato-johto ja Nato-trollit yrittävät häiriköidä ja estää keskustelut F-35:stä.
- ValkkarinTiltu
Siinä oli Valkeakosken työkyvyttömyyseläkeläisen itsekehu.
- TiltuOnKalkkuna
Joka on sikäli huvittavaa, että eihän täällä "keskustella"!?
On vain yksi työkyvyttömyyseläkkeellä oleva mielenterveyshäiriöinen Nikita, joka saarnaa täysin turhaan! - MikähänSeOlisi
Mikä on elämän ja kuoleman tarkoitus.
- TämäSeOn
No ei ainakaan se, että kuunnellaan turhaa jorinaa F-35:stä siinä välissä!
- hörhön-jankutusta
Jos otsikossa on F-35, ei yleensä kannata avata.
Samanlaista jankutusta. - Kyse-on-tiltujen
valehtelusta, jolla ei koskaan ole mitään tarkoitusta. Valehdellaan vain valehtelun itsensä takia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762240Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391792Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141563Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371295Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631287Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191106Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv631041- 611006
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja107722