Mies ällöttää, lopetanko tapailun?

lopetanko

Mitä mieltä olette? Olen tapaillut n. 40v sinkkumiestä kohta puolisen vuotta. Suhteemme tulevaisuudesta en ole kovin varma (eri elämäntilanteet ja olemme aika erilaiset luonteet), mutta on selvää, että tunteet ovat silti molemminpuolisia ja seksi on todella koukuttavaa ja ihanaa edelleen. Luonne- ja sellaisia perus elämäntapa- ja käyttäytymistapaeroja meillä on valtavasti. Minua on ihan suunnattomasti alkanut etomaan miehen likainen koti, jota hän ei käytännössä ole siivonnut puoleen vuoteen ainakaan kokonaan. Koirankarvoja ja pölyä on aivan valtavasti sekä sekaisia paperi-, lehti- ja vaatekasoja ruokapöydällä... Siivoaa tiskirätillä tai pyyheliinalla koiran kusta lattialta. Pönttö ja lavuaari ovat usein kamalassa kunnossa ja puhtaan pyyhkeen perään suihkun jälkeen saa ihan varmistella, ettei sillä varmasti ole kuivattu koiraa yms. Koira myös nukkuu lakanoissa, jotka etovat minua. Nämä siis esimerkkejä. Minulta on alkanut mennä ensin ruokahalut-, sitten seksihalut ja nyt viimeisempänä ällöttää edes istua sohvalla kun oikeen pölisee karvoista ja koira hyppelee päälle eikä minun tarvitse kuin katsoa olohuonetta, niin alkaa ärsyttää ne kamalat röykkiöt ja pöly ja sikinsokin olevat johdot, lakana verhona keskellä ikkunaa yms. Niin raivostuttavaa! Olen hienovaraisesti ensin vihjaillut likaisista lakanoista ja nyt hän jotenkuten alkanut vaihtaa niitä, koska tajusi, ettei minua niihin enää kaadeta, jos meininki jatkuu. Mutta muutoin kämppä etoo edelleen minua niin paljon, että hienovaraisten vihjailujen sijaan aloin heittää vähän huumoria koko sekamelskasta, jos tajuisi. Olen kysynyt myös, tarvitsisiko apua, koska voisin jopa siivota yhdessä hänen ja koiransa sotkuja. Lopulta sanoin ihan suoraa yksi päivä, että seuraavaksi kerraksi voisit kyllä siivota, kun en mä ainakaan enää halua istua edes sun sohvalla kun etkö nää miten vaatteet tarvii harjata ja nyppiä joka kerta täältä lähdön jälkeen. Muuttuu helposti marttyyriksi ja mököttää kuin murkku. Ei halua siivota ja tajuaa kyllä kuinka halveksun tollasta epähygienistä ja laiskaa välinpitämättömyyttä . Minulle on tullut sellainen olo, että minä eikä edes seksimme merkitse hänelle mitään, koska ei pistä tikkua ristiin asian eteen, vaikka imurikin seisoo keskellä lattiaa (on ostanut kuukausia sitten varm. vuoksi). Siis luulisi miestä hävettävän, jos nainen kokee kotonaan totaalisen turn offin joka kerta.. Lisäksi olen allerginen siitepölyille enkä siedä hyvin kesäaikaan pölyäkään tai koiran karvoja ja olen tämän suoraa sanonut. Nyt kun ehdotti seksiä, olin suostuvainen, mutta kysyin että onhan siivonnut, koska minulla oireet päällä. Sanoi vain jotenkin, että NO EI SITTEN MITÄÄN. (Olisi ollut monta tuntia aikaa siivota ennen tuloani.) Kuittasin vain, että asia selvä ja päätin, että jos noin ällö on eikä mun halut ja terveys tota vertaa merkkaa, niin en enää jalallanikaan siihen läävään astu.

Puoli vuotta jaksoin kiristellä pinnaa. Hävetköön ja pysyköön ikisinkkuna.. En ole mikään nipottaja mutten jaksa kiristellä pinnaa, olla hienovarainen ja tarjoutua auttamaan aikuista miestä omien halujeni ja terveyteni kustannuksella näin kauan. Oloni on loukattu kun ei tota vertaa ryhdistäydy vuokseni. On mielummin ilman seksiämme kuin siivoisi, jotta voin hengittää siellä asunnossa. Nuolkoon siis vaikka sen koiran kusen lattialta kun alkaa sukkia syövyttää, jos imuriin ja moppiin tarttuminen on niin saakelin vaikeaa, vai mitä sanotte??

11

420

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jenniina_11

      Hän jättää siivoamatta mielummin kuin tapaa sinua. Samoin sinä olet mielummin tapaamatta kuin kestät epäsiisteyttä. Mielestäni tuo kuulostaa aika selkeältä. Et voi pakottaa häntä siivoamaan. Teidän siisteyskäsitykset eivät ollenkaan kohtaa. Voitte tapailla jossakin muualla, jos seksiä vaan haette, mutta parisuhdetta varten pitäisi kummankin tehdä kompromisseja. Kertomasi mukaan ei vaikuta todennäköiseltä, että teistä pari tulisi.

    • yökkis

      Sanon että olet ollut aivan liian kiltti ja kärsivällinen alkuun. Nyt tietyt reunaehdot mietit joista kerrasta poikki-systeemi yhdellä varoituksella. Miksi edes tapaatte siellä läävässä? Eikö ole siistimpää paikkaa? Ilmoitat että hänen on hankittava siivooja käymään viikoittain tai suhde loppuu paskaisuuden takia tähän. Joko järisyttävä elämäntaparemontti hänelle tai jätät.
      Valitettavaa, että ensin on äiti siivonnut ja nyt odottaa hän että joku muu (nainen) kävisi tekemässä ko duunin.
      Kerrassa ällöä!!

    • karoliina23

      Miksi koira pissaa lattialle, eikö hän viitsi edes koiraa lenkittää? Ei ole koiran vika jos mies on sika!
      Ihmettelen sitäkin että miksi suostuit seksiin tuollaisen kanssa, menikö hän edes suihkuun ennen sitä? Oksettaa ajatuskin.
      Jätä se!

    • routat

      Näköjään talossa talon tapaan eletään. Mies on epäsiisti ja on tottunut siis tälläiseen elämän muotoon. Sun ei tarvitse hyväksyä tollaista ja hyvä että puutuit siihen asiaan.
      Huom! nyt jo tälläinen jupakka niin ei se siintä taida muuttua koskaan?
      Olet erilainen ja huomaat siisteyden. Kannattaa lopettaa kuin kärsiä sun aina tuosta ja huomauttaa Hänelle moisesta asiasta.
      Itse en kyllä katsoisi päivääkään tuota.Mutta ne ovat jokaisen valinnassa.

    • oppeliini1

      Uskomatonta miten jotkut haluavat elää kuin siat läävässään!

      Suurin osa ihmisistä EI haluasi koskea tuollaista miestä edes pitkällä kepillä! Kuinka sinä pystyt olemaan intiimisti sen kanssa, on täydellisen käsittämätontä!

    • siistikin

      Suotta toivot muutosta, jos kerta asiasta on ollut jo kopua. Ammattisiivoojaa voi käyttää ken itse ei viitsi.
      Jätä heti, kun hommasta tuskin tulisi mitään... tuommoinen tarttee piikaa, eikä ihmistä.
      Vrt. Minulla on- ihana- miesystävä. ei vasiten sotke, osaa käyttää sekä moppia että lakaisuharjaa, tiskatakin. On liki 55 v. Ruokaa ei oikein osaa laittaa, mutta minusta on mukava kokata hänelle- on oman työni vastapainoa.

    • Aloittajalle

      Onko kulli sitten tosi iso joka antaa tyydytyksen sillä tuohan mies vaikuttaa ihan sialta joka rypee paskassa, varmaan haiseekin paskalta tuollainen haiseva paskaukko??

    • ÄRKKOPEELÄINEN

      ETTÄKÖ MIES ÄLLÖTTÄÄ??? :O, noh eisiinämittään, sillä JOSse vaikka nyt olisikin namnam, niin kylläse alkaa sitten jonkunajankuluttua ÄLLÖTTÄMÄÄN, NIIN ONHANSE HYVÄ JO HETIALKUUN TIETÄÄ, että millaista on tulevaisuudessa JA LOPPUNELÄMÄÄ:)

      EI tule YLLÄTYKSENÄSITTEN :D

    • hundvän

      Minua säälittää eniten se koira. Sitä ei ilmeisesti ulkoiluteta, jos sisälle tekee kerran. Tai sitten sillä on jokin vaiva ja on eläinlääkärin tarpeessa. Tuohan on jo suoranaista eläinrääkkäystä.
      Hoida sinä edes sen eläimen asiat kuntoon, eläin kun ei itse pysty siihen. Sen jälkeen poistu kuvioista. Äläkä sano miehelle pahasti vaan HYVÄSTI. Eihän tuollaisessa läävässä voi normaali ihminen (eikä eläin) elää!

    • kuvottavaa

      Pistä kiertoon

    • VAIHTOPENKILLE

      HÖLMÖ kun olet noin pitkään katsellut tuota miestä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      156
      2548
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      148
      2377
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      102
      1072
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      901
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      65
      839
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      274
      717
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      717
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      710
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      203
      680
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      22
      658
    Aihe