Mikä kysymys tuo on, saatat ihmetellä. Ei kai nyt äiti lapseltaan varasta. Kyllä se vain totta on, valitettavan totta kymmenissä tuhansissa perheissä, jossa on ajauduttu eroon ja lapset ovat jääneet toiselle ja toinen vanhempi asuu eri osoitteessa.
Mitä äiti siis varastaa lapseltaan? Sen kaikkien tärkeimmän, mitä lapselta voi varastaa. Äiti varastaa lapseltaan kokemuksen isän rakkaudesta!!! Äiti tekee kaikkensa, ettei lapsi saisi kokea isän rakkautta, eikä tavata lastaan.
Näin äiti varastaa lapseltaan ja kostaa lapselleen eron tuoman katkeruuden ja vihan tunteensa. Miksi äiti varastat lapseltasi? Miksi kostat lapsellesi?
Kun lapsi sitten tulee aikuiseksi ja saa kuulla, että isä olisi halunnut tavata lastaan, mutta äiti teki sen mahdollisimman vaikeaksi ja jopa mahdottomaksi. Mikäli tapaamisista saatiin joku sopimus tai oikeuden päätös, äiti vaati että isä saa tavata lasta vain valvottuna ja mieluummin kettinki kaulassa, kuin kulkukoira, koska isä on vaarallinen, hän voi olla lapselle kauhean vaarallinen - todellisuudessa isä on kunnollinen ja hyvä isä.
Mitä lapsi aikuisena ajattelee, kun äiti on syöttänyt hänelle valheita isästä, ilman sanojakin lapsi tajuaa, että isä on vaarallinen, jos aina pitää olla valvoja paikalla! Sinä äiti, olet kylvänyt lapseen oman katkeruutesi ja vihasi.
Kuinka kauan aikuisena lapselta menee aikaa terapiassa, kun hän alkaa purkaa tätä valheiden vyytiä, jonka äiti katkeruudessaan ja vihassaan on lapselle antanut perinnöksi. Kuinka kauan lapsi saa aikuisena purkaa sitä omaa vihaansa ja katkeruuttaan äitiään kohtaan, kun hänelle paljastuu, että äiti on valehdellut hänelle, äiti on varastanut häneltä isän rakkauden kokemisen kokonaan!
Äiti, jos sinä teet näin - pysähdy ja ajattele hetki - rakastatko lastasi? Rakastatko lastasi? Kolmannen kerran kysyn sinulta - rakastatko lastasi? Rakastava äiti ei koskaan varastaisi lapseltaan isän rakkauden kokemista ja veisi valheillaan lapsen koko elämän kestävään sisäiseen ristiriitaan, joka kuluttaa lasta hirmuisesti ja estää häntä elämästä rikasta ja sisäisesti turvallista ja vapaata elämää.
Äiti, miksi varastat lapseltasi?
varastaakoäitilapselta
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762173Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe371771Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121511Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2361276Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621260Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161088Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621013- 60987
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103692