Päädyin kyseiseen paikkaan Grouponilta ostamani lahjakortin turvin, mikä osoittautui virheeksi. Virhe ei ollut paha, mutta samalla hinnalla saa varmasti asiantuntevampaa ja mukavampaa palvelua Helsingistä. Työntekiköjöiden virolainen tausta ei ollut missään vaiheessa ongelma, kunnes minut jätettiin väri päähän istumaan 45 minuutiksi ja lopuksi värjäystuloksesta syytettiin minua. Suomen kieli ei taivu kunnolla, joten senkin takia ymmärtämisongelmia oli puolin jos toisin. Säästää kannattaa, mutta en ole varman kannattaako se kampaajakäynneissä jos on jokin selkeä lopputulos mielessä.
Ja vielä pieni vinkki lahjakortin ostajille: muistakaa aina kysyä mitä hoitoja lahjakortti sisältää, ettette tule huijatuksi ja ettei tule uusia ennestään sopimattomia yllätysmaksuja.
Salon Arabia Helsinki - en suosittele!
2
1216
Vastaukset
- käynytolen
Njaa, itse kävin siellä puolivuotta ripsipidennysten laitossa, kunnes en enää halunnut pitää ripsipidennyksiä. Tästä on noin puolitoista vuotta, kun siellä viimeksi olen käynyt. Tämä ripsienlaittaja Tiina oli mielestäni todella mukava ja puhui ihan hyvää suomea (hänkin virolainen) ja ripsiinkin olin tyytyväinen. :) En tosin tiedä onko hän vielä siellä töissä. :)
- Anonyymi
Kävin 2,5 viikoa sitten volyymiripsien pikahuollossa ja hinta oli melko edullinen, ripsiä oli tosi vähän ja tekijä aika kovakourainen nii että sattui välillä. Oli painostava olo ja tuli tunne että vaivaan jotenkin vaikka istuin hiljaa koko ajan. Nyt kävin toisessa paikassa huollossa ja ero oli kuin yö ja päivä! Tekijä kysyi missä aiemmat ripset oli laitettu kun olivat niin huonossa kunnossa ja tippuivat (vaikka harjaan ripset ja hoidan ohjeiden mukaan, yleensä pysyy hyvin) =EN SUOSITTELE
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762217Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe381786Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi131547Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371289Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631277Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191102Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621033- 61994
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja106708