Olipas hyvätasoiset videot tähtiartisti sivuilla.Kerrankin järjestäjät onnistuivat.Hyviä laulajiakin näkyy olevan,minun mielestä sarjojen parhaat ovat,kuningatar Tarja Hiltula,kuningas Petri Kemppainen,ruhtinatar Eila Koukkula,ruhtinas Jarmo Pekonen,kreivitär Tuula Niemelä ja kreivi Tauno Kunnari.Olettekos samaa mieltä valinnoistani.
Tähtiartistikilpailu Rovaniemen aluefinaali.
5
403
Vastaukset
- samaantahtiin
Ompas vaan hyviä,laulajan ääni ja musiikki ovat kohdallaan ja kuvan laatukin on hyvä.Moni aluefinaaliin valittu kilpailija oli kyllä jäänyt tulematta,Hyviä laulajiakin näkyy olevan joka sarjassa.Olen aikalailla nettinätin kanssa samaa mieltä sarjojen parhaista laulajista.
- gotsa
Kiitos vaan järjestäjille.nyt me harrastelijat on saatu se mitä kauan on odotettukin.videoklipit oli todellakin onnistuneet hyvin.toivottavasti tämä lisää kiinnostusta alan harrastajien parissa ja saadaan uusia persoonallisia laulajia mukaan.hyvää kesänjatkoa kaikille.
- voivoivoi
Katselin kilpailuvideot ja vertasin niitä puhelinäänestys tilanteeseen,siellähän ei kaikki parhaat laulajat saaneet ääniä ollenkaan,kun taas huonommasta päästä olevat laulajat ovat saaneet eniten ääniä.En usko että yleisö olisi niitä äänestänyt,vaan ovat itse äänestäneet itseään.Kyllä kilpailussa pitäis pärjätä parhaat laulajat eikä itseään äänestävät huonot laulajat.
- säännöt
Tässä kisassahan ei tuomarit voi valita kilpailijaa semifinaaliin eikä finaaliin jos kilpailija ei ole saanut yhtään "yleisö" ääntä.Sen vuoksihan on monta tosi hyvää laulajaa pudonnut kisasta .Kannattais varmaan järjestäjän muutta säännöt järkevämmäksi jos haluaa että voittajat olisivat hyviä laulajia,tulisivat kuuluisiksi radiossa ja telkkarissa,se tois keikkoja ja menestystä ympäri Suomen.
- äänestys
säännöt kirjoitti:
Tässä kisassahan ei tuomarit voi valita kilpailijaa semifinaaliin eikä finaaliin jos kilpailija ei ole saanut yhtään "yleisö" ääntä.Sen vuoksihan on monta tosi hyvää laulajaa pudonnut kisasta .Kannattais varmaan järjestäjän muutta säännöt järkevämmäksi jos haluaa että voittajat olisivat hyviä laulajia,tulisivat kuuluisiksi radiossa ja telkkarissa,se tois keikkoja ja menestystä ympäri Suomen.
Kyllä täytyy olla itserakas,itsestä tykkäävä henkilö,jos itseään äänestää.Onhan se kyllä hyväki että voi itseäänki äänestää jos muut eivät tykkää niin paljon,että äänestävät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po1967019- 502657
- 1872209
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101553Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1381521- 741170
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke181127Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,371114Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä241087Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty47994