Ateistit puolustavat islamia

mistämoinenilmiö

Tämä kertoo sen, että ateisti mieluummin vaikka liittyy Isisin riveihin kuin laulaa suvivirren kolmatta säkeistöä.
On se kovaa

20

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • luterilainen

      Myös suuri osa kristityistä kannattaa suvaitsevaisuutta eri uskontojen välillä. Väkivaltaa ei kuitenkaan pidä hyväksyä uskontojenkaan nimissä.

      • niin2naamasta

        Joo paitsi suvivirtta ei pidä suvaita :D


    • GSR3

      Kerrot taas valheen. Mitä paksumpaa tuubaa, sitä navakammin menee läpi kanssauskojiisi, vai?

    • Lähde taisi unohtua. Tietääkö neiti mikä se sellainen on?

      • otasilmäpäähän

        No koko netti ja yleinen media


      • otasilmäpäähän kirjoitti:

        No koko netti ja yleinen media

        En tietääkseni kysynyt sinulta, ja lisäksi vastauksesi on kelvoton.


    • sivu.huom

      Kirkko ja aieistit mutta myös liberaalit suosii islamia, koska vaistoavat että kyseessä ole kristinuskoa.

      • sivu.huom

        siis - ei ole krintinuskos


      • Simelius

        Kaikki muu näille ihmisille kelpaa mutta ei aito usko Jeesukseen.


    • Pudis54

      Voi ressukka, oletpa hukassa, ole hyvä ja vieraile vapaa-ajattelijoiden sivulla ja sivistä hieman itseäsi.

    • päläpäläpälä

      Oletpas taas kuutamolla.

    • JeesusonHerra

      ateisteille lisävero. Rikollisia paljon ateisteissa. Samoin tatuoivat itseään vaikka Markku Veilo on siitä sanonut että ei pidä mennä ottamaan tautointia. Tatuointivero myös, tarkistetaan pakollisessa 5 vuotisterveystarkastuksessa jokainen kansalainen. Jos tatuointi läytyy edes yksi niin vero tai sakkomaksu siitä 2000 euroa , joka toistuu siis 5 vuoden välein.

      Voiko olla typerämpää kuin tatuoinnnit? Ulkomailla ihmisiä kuolee nälkään ja nämä itsekkäät tatuoivat itsensä rumiksi eivätkä anna rahaa ruokaan nälkämaan asukkaalle.

      • tee-poikkeus-ja

        ota ottaas tatska "Minuahan ei siruteta!" ja hanuriis teksti "Kielletty ajosuunta!"


      • ghfuuyjgjg

        >>Rikollisia paljon ateisteissa.>>

        Näytä tilastosi, niin näytän omani. En pidätä hengitystäni...


      • Pudis54

        Tulipa sinulle lapsus. Lueppa Petri Paavolan, Marko Grönroosin, Janne Hildenin, Ellen Peakin, Robb Willerin jne tutkimuksia/artikkeleita niin saat vähän oikeaa tietoa. Lyhyesti Paavola, "Ateistit ovat erittäin aliedustettuja vankiloissa"


    • ateistinpoika

      En kyllä usko tuota. Minä tiedän ateisteja, jotka pitää kristinuskoa parempana kuin islaminuskoa. Minun tuntemat ateistit ovat hyviä ihmisiä ja eivät arvosta väkivaltaa, raiskauksia ja terrorismia mitä islaminuskoiset tekee. Voi olla, että jotkut ateistit vihaa kristinuskoa niin paljon, että sanovat islamin olevan parempi, mutta en usko, että ne oikeasti tarkoittaa sitä.

      • Kiihkouskovaisten tuntemat ateistit edustavat kaikki sellaista ateistityyppiä, jota kukaan muu ei tunne.


    • JokuPitääOlla

      Kirkko hyväksyy mieluummin islaminuskon kuin uskonnottomuuden.

    • kari-irja

      Kari Mäkinen ja Irja Askola iloitsevat, kun ihmisiä tuhansittain eroaa kirkosta ja kirkko ei pääse karista.Islam tulee oletko valmis?

      • Ai Mäkinen ja Askola iloitsevat. Se heille siis suotakoon.

        Itse en kannata kirkon kuolemaa, vaikka en näe siinä järkeä. En näe järkeä myöskään islamissa tai ISIS:ssä. Siis poissa minusta kaikki uskonnot.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      90
      4219
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3203
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2340
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1358
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      939
    6. 134
      931
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      832
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      776
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      770
    Aihe