Hyvä niin. Maailma ei olekaan niin paha paikka.
Homolaki näyttää kaatuvan, 49 679 kannattajaa
onnellinenhetero
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Joo, nurinhan se menee, se on jo itsestään selvä.
Voi harmi, sinun kannaltasi, nimittäin Persunuorten puheenjohtaja ja julkihomo Sebastian Tunkkynen ja hänen poikaystävänsä pääsee nyt oikeaan avioliittoon kun oikeusministeri Linström on pojille luvannut esitellä lakiesityksen vahvistettavaksi sovitusti, onnea Tynkkysen avioliitolle ja kiitos persuille.
Mistä päättelet, että homolaki kaatuu, kun eduskunnassa jopa lain vastustajat myöntävät, että se täytyy hyväksyä?
Heitä homo voltti!
Kyllä kansanedustajien tulee kunnioittaa kansan enemmistön tahtoa, tai saattaa heidän fyysinen koskemattomuutensa joutua koetukselle helsingin yö-elämässä.
Ja ketähän se haittaa, ei ainakaan minua kuka on ja mikä.. Eli ei tämän asian pitäs kuulua kellekkään, koska itehän jokainen vastuunsa kantaa, niinkuin sinä ja minä.
ns, holhousta jo muutenkin. Hyvää lauantaita vaan kaikille!
Haittaa varmaan niitä lapsettomia heteroparinkuntia, jotka eivät saa adoptiolasta, koska ulkomailta adoptiot ovat loppuneet lähes kokonaan mahdollisesti tulevan homolain takia.
Haittaisi varmaan myös niitä pieniä lapsia, jotka joutuisivat tahtomattaan adoptioperheeseen, jossa ei ole äitiä lainkaan vain kaksi karvaista äijää.
Kaikkea sitä meinasi tulla, jossa lapsen etua ei huomioida ollenkaan, kun pääasia on se, että homoilla on kivaa leikkiä perhettä.
Toivottavasti purkaisivat vanhat homojen adoptio päätökset samalla, lapset pääsisivät hinttien tuomasta häpeästä normaaliin elämään heteropariskunnan hoteisiin.
hintti ei tunne häpeää. terveisin pride-kävijä.
häpeä kuuluu kokonaan tasa-arvon vastustajille.