Hihhuleitten aloite sai samanaikaisesti julkisuutta kaikissa isoimmissa lehdissä. Suomen tyhmimpien ääniä kerätään nyt pari päivää ja sitten aloite taas painuu unohdoksiin.
Eduskunnassa aloite saanee Mika Niikon pontevaksi asiamiehekseen. Mikä takaa sen että aloite päätyy nopeasti sinne Ö-mappiin. Ja kun eduskunta jossain vaiheessa saa tämän häpeällisen aloitteen kuopattua niin mitäs sitten hihhulit? Uusi aloite taas?
Möhlimmät käyvät nyt allekirjoittamassa
9
<50
Vastaukset
- älä.enää.kyttää
Eikö olekin hienoa, että kannatus on nyt varmistetu niin sinäkin voit taas alkaa rauhassa elämään omaa pikku elämääsi?
- asdf.fdsa
Persureppanat käyvät siellä nyt vuorostaan allekirjoittamassa. Vanhainkodit, herätysjuhlat ja maatalousnäyttelyt alkaa olla jo pohjia myöten koluttu.
Puupäisempiä ja hävettävämpiä kirjoituksia on tänne Suomi24 tuskin kirjoitettu muiden kuin tämän aloitteen kannattajien toimesta. Täynnä niin kirjoitus- kuin asiavirheitä. Vihanlietsontaa ja ennakkoluuloja. Suomen "kansaa" tyhmimmillään. Lähes jokainen tätä aloitetta kannattavan kirjoitus täällä on kuin aivovammaisen lapsen töherrys. Eiköhän siitä voi päätellä kaiken tarvittavan.- P.P
Onko ne homobaateista, homosaunoista, ja aids-osastolita kerätyt tahdon-kampanjan kannatukset jotenkin arvokkaampi?
- P.P
P.P kirjoitti:
Onko ne homobaateista, homosaunoista, ja aids-osastolita kerätyt tahdon-kampanjan kannatukset jotenkin arvokkaampi?
Siis homobaareista ...
- perushomolle
Onko tuollainen tekstisi suvaitsevaista ja tasa-arvoista? Entä ihmisiä kunnioittavaa ja sivistynyttä? (älykkyydestä en viitsi edes kysyä :( )
- arvaan-ma
Mitäpä sitten, kysyt? No ateistit jatkavat näiden typerien aloitusten suoltamista aito-avioliitto aloitteesta, sydämiensä pohjasta uskovia ilkkuen.
Siinäpä se tulevaisuuden kuvio.
Mutta jos käy niin, että aloite menee läpi, ateistit ei painu koloihinsa häpeämään vaan jatkavat tuota jälkimmäistä. - o.tempore
"Persureppanat käyvät siellä nyt vuorostaan allekirjoittamassa. Vanhainkodit, herätysjuhlat ja maatalousnäyttelyt alkaa olla jo pohjia myöten koluttu.
Puupäisempiä ja hävettävämpiä kirjoituksia on tänne Suomi24 tuskin kirjoitettu muiden kuin tämän aloitteen kannattajien toimesta. Täynnä niin kirjoitus- kuin asiavirheitä. Vihanlietsontaa ja ennakkoluuloja. Suomen "kansaa" tyhmimmillään. Lähes jokainen tätä aloitetta kannattavan kirjoitus täällä on kuin aivovammaisen lapsen töherrys. Eiköhän siitä voi päätellä kaiken tarvittavan."
Tämä kirjoitus kaiketi edustaa sitä tasoa mihin Suomea nyt viedään. Uskon että kirjoitus on jonkun naispappien ym suosiman homolobbarin. Kulttuurimarksismia kukkeimmillaan ... :) - Pekka.Imatra
Nimet tulevat julkisiksi kuin aloite menee Eduskuntaan. Ja kun Eduskunta on kaatanut aloitteen voidaan koko porukalle hankkia lohdutukseksi menoliput Venäjälle.
- aidossa.tulevaisuus
Ihanaa kun saan näyttää julkisesti väriäni! Aina adresseissakin laitan nimeni näkyviin. Eiköhän kuitenkin lähetetä vihervasurit sinne Venäjälle kun jo ovat ideologiatkin sieltä omaksuneet. Ja homot voi lähettää afrikkaan täällä meillä tarvitaan uusia suomalaisia siittäviä ja synnyttäviä heteroita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1792339Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe411822Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141646Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661346Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391332Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191126Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641076- 621034
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja111766Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn46709