Mitä helvettiä? !

Villityskö

Ollaan oltu 5 ja puol vuotta yhdessä. Mä en ees tiedä mistä alottaisin...tää on yks sekamelska koko yhtälö. Meillä kummallakin on aikuiset lapset, työt, arki rullaa ok. Mutta viikonloput: pitäisi rauhoittua, olla yhdessä, tehdä yhdessä kaikkee esim harrastaa, matkustaa. Mut ei...mökille mennään, hän aloittaa ryyppäämään, illalla baariin, aamu alkaa oluella. Siinä välissä kerkii kyllä haukkuun mua, rehentelemään, käskyttämään, uhkailemaan, terrorisoimaan naapureita, kännykkä laulaa ja kaiken huippu on, että kuvittelee olevansa suuri rakastaja. Mä oon niin mitta täysin tätä paskaa...viimeksi lähdin menee ja jätin ukon yksin pullistelemaan. Samaa on jatkunut viime kesän, koko tän kesän ja hullummaksi on menossa.
Aion lähtee tästä liitosta. En ees voi kirjoittaa tänne kaikkea paskaa, mitä oon joutunut vkonloppuisin kuulemaan ja näkemään ja miten mua on nöyryytetty. Thats it!

10

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kassuliini

      Älä mene enää mökille! Kieltäydy kertakaikkiaan. Sano että olet suunnitellut muuta. Kieltäydy silloin kun hän on selvinpäin niin menee perille. Onko hän väkivaltainen? Juoko vain mökillä?
      Hänelle on tullut ilmeisesti rutiiniksi tuo että mökille, sitten alkaa juominen. Varmaan jo etukäteen odottaa koska taas saa juoda. Ei hyvältä näytä! On vaara ettei pääse tuosta kuviosta eroon.
      Hän haluaa sinut mökille koska - niin arvaan - teet kaikki askareet, ruuan ja muut. Miksi enää lähtisit koska etukäteen tiedät mitä se tulee olemaan.
      Olet vapaa lähtemään. Lapset aikuisia, työ... Vapauta siis itsesi!

    • Teejotainasialle

      Sun miehelläsi on paha olo ja paha ongelma jota hän ei itse tiedosta !
      Vaadi häntä menemään hoitoon !
      Tai lähde pois Ennenkuin tapahtuu jotain pahaa oikeesti.

    • kiltti-ja-kunnollinen

      Tuollaisia alkoholisteja naiset haluaa suhteeseen. Älä siis valita koska tiedät että olet sellaisen miehen ottanut suhteeseen.

    • atännä.vieraissa

      Täällähän on puolet sinkkupalstasta ;)

      Kannattaakin tulla välillä lukemaan näitä, niin muistaa taas miten kivaa sinkkuna onkaan...

      Nyt ap ryhtiliike ja vaihda tuonne sinkut -palstalle.

      Eiku vakavasti, luopuminen on aina vaikeaa, mutta tuon tilalle tuskin huonompaa tilannetta voit saada. Jos ukko ei ymmärrä lopettaa, niin onko sulla muita järkeviä vaihtoehtoja?

    • tilaisuutesi-täällä

      Aletaanko olemaan. En ole juoppo mies, juon harvoin, olen hyvä mukava rehellinen, turvallinen mies joka ottaa huomioon.

    • Kyllästynyt11

      Aina luvataan että otetaanko "pari" sitte kun lähtö olis , niin eikö voitaisi ottaa vielä!! Ja nyt ku lähettiin niin oli jenkki autot mitä olis kiva nähdä!! Mennään kattomaanä

    • fgdgfsgdsffg

      Olet tehnyt oikean päätöksen. Tuo ei ole terve suhde. Olet harvinaisen viisas nainen kun näet sen.

    • jjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

      Hullumies :,D kuullostaa mun isälle

    • jjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

      siis ihan vitsillä laitoin ton kommentin mun isä ei ole väkivaltainen ,eikä kännykkä laula. Mut toi viikko töissä viikonloppu känissä ja rasittava pullistelija :,D,ei paha mies. Mut kannattais harkita eroa jos mies on väkivaltainen kiristäjä ym holisti pahasti..

    • tu67

      Minulla on kanssa avoero käymissä.Puoliso piti minulle 6 kuukauden koe aikaa,että minun pitäisi muuttua.En käyttäytynyt hän mielensä mukaisesti,lähdin pois.Tällaista ihmistä kutsutaan sovinistiseksi.Hän käytti minua hyödyksi.Nyt voin hyvin ja onnellinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      106
      4632
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3433
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2390
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      49
      1504
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1403
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1226
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1132
    8. 159
      1026
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1018
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      944
    Aihe