Mitä helvettiä? !

Villityskö

Ollaan oltu 5 ja puol vuotta yhdessä. Mä en ees tiedä mistä alottaisin...tää on yks sekamelska koko yhtälö. Meillä kummallakin on aikuiset lapset, työt, arki rullaa ok. Mutta viikonloput: pitäisi rauhoittua, olla yhdessä, tehdä yhdessä kaikkee esim harrastaa, matkustaa. Mut ei...mökille mennään, hän aloittaa ryyppäämään, illalla baariin, aamu alkaa oluella. Siinä välissä kerkii kyllä haukkuun mua, rehentelemään, käskyttämään, uhkailemaan, terrorisoimaan naapureita, kännykkä laulaa ja kaiken huippu on, että kuvittelee olevansa suuri rakastaja. Mä oon niin mitta täysin tätä paskaa...viimeksi lähdin menee ja jätin ukon yksin pullistelemaan. Samaa on jatkunut viime kesän, koko tän kesän ja hullummaksi on menossa.
Aion lähtee tästä liitosta. En ees voi kirjoittaa tänne kaikkea paskaa, mitä oon joutunut vkonloppuisin kuulemaan ja näkemään ja miten mua on nöyryytetty. Thats it!

10

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kassuliini

      Älä mene enää mökille! Kieltäydy kertakaikkiaan. Sano että olet suunnitellut muuta. Kieltäydy silloin kun hän on selvinpäin niin menee perille. Onko hän väkivaltainen? Juoko vain mökillä?
      Hänelle on tullut ilmeisesti rutiiniksi tuo että mökille, sitten alkaa juominen. Varmaan jo etukäteen odottaa koska taas saa juoda. Ei hyvältä näytä! On vaara ettei pääse tuosta kuviosta eroon.
      Hän haluaa sinut mökille koska - niin arvaan - teet kaikki askareet, ruuan ja muut. Miksi enää lähtisit koska etukäteen tiedät mitä se tulee olemaan.
      Olet vapaa lähtemään. Lapset aikuisia, työ... Vapauta siis itsesi!

    • Teejotainasialle

      Sun miehelläsi on paha olo ja paha ongelma jota hän ei itse tiedosta !
      Vaadi häntä menemään hoitoon !
      Tai lähde pois Ennenkuin tapahtuu jotain pahaa oikeesti.

    • kiltti-ja-kunnollinen

      Tuollaisia alkoholisteja naiset haluaa suhteeseen. Älä siis valita koska tiedät että olet sellaisen miehen ottanut suhteeseen.

    • atännä.vieraissa

      Täällähän on puolet sinkkupalstasta ;)

      Kannattaakin tulla välillä lukemaan näitä, niin muistaa taas miten kivaa sinkkuna onkaan...

      Nyt ap ryhtiliike ja vaihda tuonne sinkut -palstalle.

      Eiku vakavasti, luopuminen on aina vaikeaa, mutta tuon tilalle tuskin huonompaa tilannetta voit saada. Jos ukko ei ymmärrä lopettaa, niin onko sulla muita järkeviä vaihtoehtoja?

    • tilaisuutesi-täällä

      Aletaanko olemaan. En ole juoppo mies, juon harvoin, olen hyvä mukava rehellinen, turvallinen mies joka ottaa huomioon.

    • Kyllästynyt11

      Aina luvataan että otetaanko "pari" sitte kun lähtö olis , niin eikö voitaisi ottaa vielä!! Ja nyt ku lähettiin niin oli jenkki autot mitä olis kiva nähdä!! Mennään kattomaanä

    • fgdgfsgdsffg

      Olet tehnyt oikean päätöksen. Tuo ei ole terve suhde. Olet harvinaisen viisas nainen kun näet sen.

    • jjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

      Hullumies :,D kuullostaa mun isälle

    • jjjjjjjjjjjjjjjjjjjj

      siis ihan vitsillä laitoin ton kommentin mun isä ei ole väkivaltainen ,eikä kännykkä laula. Mut toi viikko töissä viikonloppu känissä ja rasittava pullistelija :,D,ei paha mies. Mut kannattais harkita eroa jos mies on väkivaltainen kiristäjä ym holisti pahasti..

    • tu67

      Minulla on kanssa avoero käymissä.Puoliso piti minulle 6 kuukauden koe aikaa,että minun pitäisi muuttua.En käyttäytynyt hän mielensä mukaisesti,lähdin pois.Tällaista ihmistä kutsutaan sovinistiseksi.Hän käytti minua hyödyksi.Nyt voin hyvin ja onnellinen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      152
      3446
    2. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      51
      2422
    3. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      116
      1220
    4. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      13
      1203
    5. Ikävä sinua..

      Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va
      Ikävä
      10
      1109
    6. Väestönsiirtoa itään?

      Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per
      Helsinki
      49
      948
    7. Kuumalle kaivatulle tiedoksi

      Tykkään susta!
      Ikävä
      46
      894
    8. Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?

      Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20
      Suomalaiset julkkikset
      19
      890
    9. Nyt musta tuntuu

      Et alat päästämään kokonaan irti..
      Ikävä
      40
      795
    10. Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.

      https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt
      Maailman menoa
      202
      721
    Aihe