Slovakia 5,4milj. asukasta ottaa 100 välimeren "taakanjako" pakolaista.
Suomi 5,4milj. asukasta ottaa 792. Sisäministeri Petteri Orpolla selityksen paikka!
Suomi 5,4milj. asukasta ottaa 792. Sisäministeri Petteri Orpolla selityksen paikka!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Orpolla ei ole ollut MUNAA vastustaa komission alkuperäistä ehdotusta. Slovakialla sen sijaan ilmeisesti ollut MIES eikä POIKA neuvottelupöydässä.
Suomen BKT v. 2014 suhdeluku 110
Slovakian BKT v. 2014 suhdeluku 76
http://ec.europa.eu/eurostat/tgm/table.do?tab=table&init=1&language=en&pcode=tec00114
Petteri Orpo on osoittautunut täysin kyvyttömäksi hoitamaan sisäministerin tehtäviä.
Petteri punakuono haluaa lisää mutakuonoja eläkeläisen kustannuksella.
Petteri ajattelee että eläkeläisillä menee liian hyvin, otetaan ensiksi Suomalaisilta pois asumistuet jotta saadaan muslimineekereille lisää Syyrialaisia sohvia ja muuta luxusta!
Slovakia sun muut itä-euroopan maat eivät pakolaisia ota, koska heillä ei ole niille sosiaaliturvaa tarjolla eivätkä he halua mitään neeeekerimiehiä maihinsa kuten eivät muslumaanejakaan.
Silti Suomesta kohistaan aina helposti, vaikka on lisäksi nettomakselija tilanteessa kuin tilanteessa ! Nämä Slovakiat ja muut saavat hissun kissun toteuttaa omaa politiikkaansa ilman, että mitään ulkopuolisten vikinää.