TV-kuvassa nuori nainen viestitti älypuhelimellaan heti rantauduttuaan Italiaan, mikähän oli viesti.
Arvaan..viestitti Juhana Vartiaiselle olevansa palveluksessa..uutta uljasta nuorta hyvinkoulutettua työvoimaa.
Suomessa on nuorisotyöttömyys nousussa olikohan että 50 tuhatta nuorta on ilman töyötä? Halituksella on tassut pystyssä, laki tehtiin,...mutta, rahaa ei ole.
Mistä rahaa riittää kaikenlaisten EU kotkotusten kustantamiseen?
Venepakolaiset tulevat älypuhelimet kourassa.
2
<50
Vastaukset
- ihminen_on_tyhmä
Eurooppalaisia on helppo viedä kuin sokeaa narussa, pelko rasistiksi leimautumisesta on niin kova ja määrittää ihmisen koko tulevaisuuden ja hyvinvoinnin. Vaikka tulijat olisivat kultakoruin ja timantein verhottuja, olisivat eurooppalaiset säälivin silmin ja enkelihymyin toivottamassa heidät tervetulleeksi, koska normi on, että näin täytyy tehdä, tai muuten olet natsisikarasisti.
Kyllä maailma on kieroutunut paikka. - LämpöNouseeKihisten
Viestitti varmaan, että perillä ollaan ja rahaa alkaa tulla postissa heti kun pääsen Suomeen nyrkillä tapettavien kukkahattutätien lämpimään syleilyyn.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984852Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113870Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371354
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701343En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851259- 531145