Vuonna 2015 väkiluku kasvoi ulkomaisten osalta tammi-kesäkuun välisenä aikana 4470 hengellä. Vuonna 2014 samana aikana väkiluku kasvoi 9820 hengellä. Pitää muistaa meillä ei ole mitään vellvollisuuksia elättää vieraita ihmisiä. Kansanäänestys näistä asioista.Tekisikö joku joka osaa aloitteen.
MISTÄ RAHAT TULEVILLE AINAISELÄTETTÄVILLE
2
<50
Vastaukset
- IkustaTaakanjakoa
Sieltä mistä tähänkin saakka sossusta ja kelasta. Mutta sitä voidaan jännittää mistä ne otetaan pois.
- maamiina
Suomalaisperheiltä ja eläkeläisiltä. Opiskelijoilta ja työttömiltä. Nehän ei voi mitään vaikka otettais kaikki tuet pois. Alistuisivat vain nöyränä oloihinsa. Milloin kamelin selkä katkeaa? Milloin suomalaiset nousevat vastarintaan puolustamaan omiaan. Suomen hallitus ja eduskunta on unohtanut suomalaiset täysin, rahat jaetaan pitkin maailmaa kuin tuulen heittäis. Suomalaisilla ei ole enää varaa edes perhettä perustaa, toiset loiset sikiävät kuin kanit. Millaisen yhteiskunnan jätämme jälkipolville? Hirvittää ja pelottaa koko ajatuskin. Josko silloin senaatintorilla järjestetään pään katkaisupäiviä vääräuskoisille?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762173Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe371771Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121511Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2361276Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621260Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas161088Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621013- 60987
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja103692