Minulta poistettiin yläkerta. Sen jälkeen oli sellainen operaatio että porattiin yläleukaan jotain reikiä. Operaatiosta on jo 3-4 kuukautta.
Olen nähnyt peilistä jotain nastan tapasta siellä. Sinne on tarkoitus laittaan ne ruuvit/nastat, joihin kiinitetään ne implantit. Ikenet on kuitenkin kamalan hellänä.
Mitä mieltä olette että yritän vaan syödä väkisin kaikkea ruokaa. Jopa näkkileipää. Ajattelen että sillä ikenet paranee parhaiten jos vaan väkisin treenaa niitä.
Onkohan niin?
Arat ikenet.
4
<50
Vastaukset
- Toimit_väärin
Ikenet eivät pääse paranemaan jos niitä runnotaan toistuvasti kovalla ruualla.
- suun-terveys
En tietenkään pure pelkillä ikenillä. Olen saanut proteesin, mutta vaikka sitä on korjattu jo kaksi kertaa noitten muutamien kuukausien aikana, ei ne pysy suussa.
Luulen, että ikenien kipeytyminen johtuu juuri tekarien lonksumisesta.
Hammaslääkäri käskee käyttää liisteriä, mutta se on kans sellainen ongelma että. Eihän sitä liisteriä meinaa saada suusta mitenkään pois.
Jälkimmäiselle vastaajalle vastaan, ettei se ole asema, vaan yksityinen
hammaslääkäri. (Ulkomaalainen kylläkin)
Mitenhän tästä pääsee eteenpäin - un_f_unbeliveab_
Ota yhteyttä valvoviin viranomaisiin ja kerää kaikki faktat.
- un_f_unbeliveab_
Etkö tiedä mitä on tehty? Nyt olet hampaaton?
Implanttihommat ei ole ihan halpoja.
Ei voi olla totta.
Mikä asema on näin toiminut?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874018Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella242881No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452302- 341311
- 10899
- 131875
- 6844
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12811Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124746- 11740