Ujo ja tosi tyhmä

olenihanääliö

Olen yrittänyt lähestyä yhtä miestä, mutta olen todella ujo. Ujostellessa en oikeastaan puhu mitään mutta sitten kun puhun niin ne on väkisin tekaistua. Tapasimme tämän miehen kanssa. En oikein osannut puhua mitään ja mietin koko ajan mitä sanon. Päästin yhdessä vaiheessa todella oudon ja älyttömän lauseen. Hävettää jälkikäteen todella paljon ja nyt pelottaa että se mies pitää minua ihan kahelina koska olin muuten hiljaa mutta päästin vain jotain idioottimaista suustani. Mitä miehet ylipäätään ajattelee ujoista ja vähän höpsöistä naisista? Toivottavasti mies ymmärtää että se johtui ujoudestani. Miten häpeästä voi päästä edes yli?? Hävettää ottaa mieheen enää yhteyttä, mutta kovasti haluaisin :(

18

367

    Vastaukset 18

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dont.worry

      "Mitä miehet ylipäätään ajattelee ujoista ja vähän höpsöistä naisista?"

      Olen mies ja mun mielestä tuollainen on pelkästään suloista, haluaisin itsekin löytää ujon naisen itselleni.
      Miehet ei ole yhtä tuomitsevaisia kuin naiset.
      Helposti voit ottaa yhteyttä uudestaan ja voit vaikka sanoa että jännitti viime kerralla :D

      • todellakintodellakiin

        Seksikästähän tuo on, pelkkää plussaa tyrkky horoihin verrattuna


      • kiljusieppo

        Samaa mieltä.


    • GuteJagd

      eipä sulla muuta vaihtoehtoa ole kuin ottaa sitä yhteyttä, sillä tavallahan saat tietää mitä se mies sinusta ajattelee.

      Sanot miehelle viestissä vaikka että höpöttelit hölmöjä kun jännitit niin paljon, eiköhän se ymmärrä ja jos ei ymmärrä niin tyhmähän se mies on, ei kannata tuhlata aikaa.

    • sdafafafssadf

      Älytön höpinä on ihan jees. Se menee toisesta korvasta heti ulos. Koettu juttu.

    • Ihan kiva mutta valitettavasti eivät ole lähestyneet minua :( Missä on aloittajan kaltaiset naiset? Tänäkään kesänä en ole jutellut yhdenkään naisen kanssa.

    • kjskjdkjddk

      minua harvoin näkee kaupungilla joten aika piilossa me ujot naiset olemme.

    • 1503

      Joskus sitä miettii että:"Mitä hän sanoi?". Mutta sitten kun hoksaa että toinen on ihan kipsissä ja jännittää niin tekisi mieli heti halata ja suukottaa. Sekä sanoa että ei tässä tuomiolla olla.

    • Mies, joka on sinusta kiinnotunut, ei ajattelu tippaakan sitä mtä sanoin.m Tietysti, jos tasonso jatkuu samana, voi jo alkaa epäilyttää. Mutta siis, eikun menoksi.

    • ähvätti

      Kyyllähän se ujo nainen on semmoinen saalis, että!

    • ututtutututututu

      Mulla on sama vika. Meen aina kipsiin, varsinkin jos olen tosi ihastunu siihen mieheen. Mitä ihastuneempi olen, sen enempi kipsiin menen. Se on ihan kamalaa, alkaa miettiä liikaa sanomisiaan niin ettei saa sanotuksi mitään ja sit möläyttää just jotain ihan outoa. Ja senki änkyttäen. Sit sitä miettii yöllä hereillä että "miks mä niin sanoin?"
      Mutta kyllä miehet sen yleensä ymmärtää kun siitä sanoo jälkeenpäin, että sori kun oon vielä niin jännittynyt, ottaa aikaa tottua tähän. Aitouttahan ujostelu vain on. Ennenvanhaan ujoutta pidettiin hyvän ja kunnollisen puolison merkkinä. Villimmätkin tapaukset esittivät ujoja.
      Äläkä sano itseäs tyhmäksi, sitä tuskin olet.

    • Ei_huolta

      Hermostuneisuus on vain hyvä asia, koska se kertoo kiinnostuksesta. Itse kiinnostun vain niistä naisista, jotka ovat hermostuneita. :-) Ei kukaan oikeasti kiinnostunut pysty olemaan viilipytty ihastuksen edessä.

    • HarjoitteleEmpatiaa

      Ujous on vähän semmoinen juttu että ujot ajattelee vähän liikaa itseään ja omia tuntemuksiaan. Tekstissäsi se näkyykin, olet hyvin ankara itseäsi kohtaan. Opettelamalla opettele olemaan suopeampi itseäsi kohtaan ja antamaan itsellesi anteeksi möläytykset. Kaikki ei voi aina mennä kuten Strömsössä. Sellaista sattuu ja sinulla on siihen oikeus! So what! Jos joku ei sitä hyväksy niin tervemenoa! Tiedät kuitenkin että et ole möläytyksesi summa.

      Toiseksi keskitä ajatuksesi enemmän siihen toiseen ihmiseen. Ajattele miltä siitä toisesta tuntuu. Keskustelun EI tarvitse keskittyä sinuun. Kysele häneltä hänen elämästään, harrastuksistaan, mieti vaikka valmiiksi kyssäreitä ja osoita siten kiinnostuksesi.

      Harjoittele näitä ja ajan kuluessa homma alkaa tuntua luonnolliselta.

    • Missä on ne miehet, joita ei haittaa lapsenomainen hölmöjen juttujen suustaan päästely?

      • MiesTäälläVastaa

        Missä olivat nuorena ne naiset, jotka olisivat halunneet olla ujon miehen seurassa päästämässä suustaan hölmöjä juttuja ennenkuin ujous olisi hellittänyt? Ujot naiset, joita olisi saanut jututtaa älykkäillä aiheilla. Taisivat katsoa minua ujosti nurkasta silloin kun katsoin muualle.


      • MiesTäälläVastaa kirjoitti:

        Missä olivat nuorena ne naiset, jotka olisivat halunneet olla ujon miehen seurassa päästämässä suustaan hölmöjä juttuja ennenkuin ujous olisi hellittänyt? Ujot naiset, joita olisi saanut jututtaa älykkäillä aiheilla. Taisivat katsoa minua ujosti nurkasta silloin kun katsoin muualle.

        Mä päästelen suustani hölmöjä juttuja ihan tuttujenkin seurassa :D Se kuuluu mun huumoriin. Senpä takia saan kuulla, että mua saa aina hävetä...


    • y425yu2u

      Työnnät tissit hänen mahaansa vasten ja kysyt millekäs tuntuu ?

    • entinen.ujo

      Kerro miehelle, että olet ujo. Vaikeaa, mutta silti mahdollista sanoa tuo ääneen. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hallituksen järjestämä spektaakkeli tuo vessanpyttykeissi

      Että olisi kymmenien kansanedustajien kodeissa käyty ihan tuosta vaan, eikä kukaan kansanedustaja kerro niin käyneen, va
      Maailman menoa
      374
      1501
    2. Sysmän "ilon päivä"

      Ja taas palaa hirveä määrä verorahoja, ihan turhaan soopaan. Eikö nämä jotka kuntapolitiikassa valittavat ja tuhoaa vaan
      Sysmä
      81
      1029
    3. Timo Vornanen.

      On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.
      Maailman menoa
      91
      923
    4. Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä

      Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä
      Ikävä
      61
      833
    5. Riitastako pelastaja

      Riitta jätti hakemuksen. Hyvä niin. On ainakin yksi mistä ottaa. Pertsa ei taida aikuistua koskaan ja Pekka hoiteli silt
      Kemijärvi
      49
      748
    6. Joka ilta mietin

      sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka
      Ikävä
      43
      735
    7. Pakko myöntää mies

      En mä aina ihan rehellinen sulle ollut
      Ikävä
      121
      715
    8. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      710
    9. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      10
      628
    10. mielikuva

      Mitä luulet hänen ajattelevan sinusta?
      Ikävä
      50
      616
    11. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      35
      614
    12. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      51
      566
    13. Luottamus

      Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.
      Ikävä
      95
      562
    14. 45
      557
    15. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      48
      535
    16. 32
      531
    17. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      33
      528
    18. Millaisen talvitakin haluaisit?

      Talveen vielä aikaa, mutta talvitakit tulleet kauppoihin. Millainen olisi unelmiesi talvitakki? Itse tykkäisin jostain
      Sinkut
      84
      505
    19. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      48
      479
    20. Olisitko nainen ihan nolona

      Jos et saisikaan sitä nousemaan...
      Sinkut
      80
      470
    Aihe