Hei! Kokemuksia kyseisestä vuokrafirmasta?:)
Lisäpalvelu Oy
16
7246
Vastaukset
- kierräkaukaa
moikka en suosittele kyseistä firmaa,eivät maksa palkkaa oikein, aina on tunteja josta ei ole maksettu. ja sitten kun kysyy et saanko puuttuvan maksun,ni sanotaan että menee seuraavaan tiliin. (jos muistaa sittenkään maksaa)
kierrä kaukaa kyseinen firma!!!- ruut90
ja työntekijöiden vaihtuvuus on suuri!
- Dlflrkdjfj
Palkkaavat vain sukulaisia ainaki lahessa.
- paska.palvelu
Ite olin Lahdessa töissä lisäpalvelun kautta. Palkkoja jäi saamatta monenkymmenen tunnin verran.
- skiukj
älkää hyvät ihmiset menkö vuokrafirmoille töihin lähes aina ne kusettaa lomarahoissa ja sairausajan palkoissa.mieluummin työttömänä kuin vuokrapuljuissa
- kusetus.firma
Varsinkaan Insestipalvelu Oy:lle.
- Panda12
paska.palvelu kirjoitti:
Ite olin Lahdessa töissä lisäpalvelun kautta. Palkkoja jäi saamatta monenkymmenen tunnin verran.
Jos palkkoja on kerran jäänyt saamatta, miksi ette selvitä asiaa? Eihän mikään firma vaan yksinkertaisesti voi jättää palkkoja maksamatta. Ja jos palkkaavat vain sukulaisia, jättävätkö heillekin palkat maksamatta....
- Panda12
Kannattaa soittaa ko. firmaan ja käydä paikan päällä juttelemassa. Näiltä palstoilta tuskin saat rehellistä vastausta. Monella työntekijällä saattaa olla peiliin katsomista ja silloin on helppo haukkua työnantajaa. Itse kuullut paljon hyvääkin kyseisestä firmasta, työllistivät paljon mm. nuoria kesätyöntekijöitäkin.
- KentClark
Moi omistaja.
- Spacecat123
Ensimmäinen palkka tuli ajoissa
Mutta todella vähän työvuoroja tarjolla. - Anonyymi
Lpr Lisäpalvelu maksaa aivan skaa palkkaa muihin vuokraformoihin nähden. Ylimielinen tyyppi vie suosikkipojunsa syömään ja toiset jättää ilman.
No, vaihdoin toiseen firmaan heti ja sain 2.20€/h:lle parempaa palkkaa ja kunnon työvaatteet enkä mitään halpispaskaa.- Anonyymi
Oliko siellä työterveyspalveluja käytössä?
- Anonyymi00013
Työpaikka kiusaamiselle annettiin hiljainen hyväksyntä jos kiusaajalla oli sama sukunimi kun johtajalla Kotkassa. Cramo sama juttu myös kotkassa.
- Anonyymi00014
Kiusaajan etu nimi alkaa siis e kirjaimella😃
- Anonyymi00016
e s a
- Anonyymi00015
Vedäppä seuraavaks kuonoon niin asia on selvitelty
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011049- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648