Onko teitä kosittu koskaan ja jos ei niin miksi?
Palstamiehet
Palstanainen
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
eikö suurin osa kosinnoista tapahdu miehen puolelta eikä naisen vai olenko ihan metsässä tästä?
Suurin osa toki tapahtuu miesten puolelta, mutta kuten itsekin totesit, niin naisetkin voivat kosia.
Ketään palstalaismiestä kosittu? :D
En ole "palstamies", mutta kosittu on ja useaan kertaan. Sarjakosintoja tuli, kun nuorena miehenä olin konsulttina Aasian maissa. Valkoinen mieshän on sikäläisen mittapuun mukaan rikas ja tavoiteltava.
Yksi ruotsalainen nainen ilmoitti haluavansa lapsia kanssani. Kai sekin on kosinnaksi laskettava. Jouduin kieltäytymään sillä perusteella, että se tuskin olisi ollut vaimoni ja jo olemassa olevien lasteni mieleen.
Minä en ole koskaan kosinut ketään.
ai että ihan kosittu kosittu vai tarkoitatko että onko naiset tehneet suoraa aloitetta?
En nyt laskisi itseäni palstamieheksi, mutta kyllä on. Tiedä sitä nyt kuin tosissaan ne kosijat ovat olleet, mutta silti... :)
Kuin tosissasi olet itse ollut?
En ole koskaan käynyt treffeillä. Miksi kukaan minua kosisi? Minä pysyn elossa, kun olen niinkuin en olisikaan. Vähän niinkuin, jos päiväkodissa tarjottaisiin lapsille jäätelöä ja sinä olisit ainoa kenelle ei annetakaan vaan hoitaja näyttäisi vain kieltään. Jos pillahdat itkuut, muut vain nauravat, kun näkevät heikkoutesi ja alkavat nautiskelemaan edessäsi teatraalisesti, mikä vain pahentaa tuskaasi entisestään. Siksi paras suojautumiskeino on, kun luopuu tarpeestaan, ja on kuin ei olisi olemassakaan. Rakkaus ja onnellisuus eivät ole olemassa minua varten, sen ovat elämä, naiset ja ylipäänsä ihmiset jo minulle todistaneet.
Kukaan nainen ei ole ikinä ilmaissut millään lailla kiinnostustaan minuun.
Ei ole, koska naiset "nyt vaan ovat sillä tavalla vanhanaikaisia", että miehen kontolle jätetään aina kaikki.
en tiedä kun en ole seurannut aihetta mutta ehkä nykyään voi puppelit kosia toisiaan en tosiaankaan ole varma mutta kai ne naimisiin voi mennä luonnotonta kyllä on kai puppeli voi kysyä toiselta mieheltä tuletko vaimokseni luulisi että toinen heistä on vaimo pistääköhän hunnun päähänsä ja hääpuvun sairasta on mutta minkäs teet
Ei ole mutta kun seurustelin niin tyttöystävä kertoi että haluaa naimisiin kanssani kun oltiin seurusteltu 3 vuotta. Sanoin että kyllä haluan kans naimisiin ja kaikki oli mielestäni hyvin. No se jäi kiinni perttämisestä 4 kk myöhemmin. Se tyttöystävä meni sitten sen uuden kanssa naimisiin kun olivat tunteneet 8 kk mutta erosivat 2 kk myöhemmin koska sen uusi mies petti ja oli jännä.
Näitä luusereitako? HAHAHAHAHAHAH!!!!
Jos se jäätelö nyt olisi niin satumaisen hyvää, etkö ennemmin iloitsisi omasta onnestasi kuin riekkuisit toisen epäonnea?