Miten persaukinen maailman velkaisin valtio USA voi antaa jollekin Kenialle miljardin ( sontaluukku nimeltä MTV MTV:n uutiset vähän aikaa sitten ).
On maailmassa monta ihmeellistä ja kummallista asiaa.
Ja kohta sontaa pukkaa lisää, alkaa joutomiesten nimeltä Duudsonit koheltaminen Posse nimisessä ohjelmassa, parempi nimi ohjelmalle olis paskova urossika.
Duudsonin pellet pitäisi laittaa kuntouttavaan työtoimintaan lapiomiehen oppiin sillä kunnon lapiomies on aina palkkansa ansainnut, tosin Duudsoneista ei todennäköisesti olisi siihenkään kun ne ei tiedä kumpi pää lapiosta isketään maankamaraan.
Johtopäätös ja sen seuraukset: Laiton juuri television kiinni.
On maailmassa monta ihmeellistä ja kummallista asiaa.
Ja kohta sontaa pukkaa lisää, alkaa joutomiesten nimeltä Duudsonit koheltaminen Posse nimisessä ohjelmassa, parempi nimi ohjelmalle olis paskova urossika.
Duudsonin pellet pitäisi laittaa kuntouttavaan työtoimintaan lapiomiehen oppiin sillä kunnon lapiomies on aina palkkansa ansainnut, tosin Duudsoneista ei todennäköisesti olisi siihenkään kun ne ei tiedä kumpi pää lapiosta isketään maankamaraan.
Johtopäätös ja sen seuraukset: Laiton juuri television kiinni.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Ottaa lisää valtionvelkaa tai jotain, mitä väliä sillä on?
Eikö se ole tärkeintä että Obamapinalle ja liberaaleille tulee hyvä mieli kun näin jaloina ja hyveellisinä saavat taas leikkiä maailmanparantajaa, näinhän se suomenkin suvaitsevaisto toimii.
Sitäpaitsi Kenian armeija tarvii uusia leluja ja johtajat kivempia kartanoita, You know...
Sontaa pukkaa vain sinun tajunnastasi. Hakeudu hoitoon.
Ei mun tarvi kun sinä olet jo hoidossa, en kaipaa seuraasi. Hyvin mulla mene ja oikeasti todella hyvin kun kotiinlähtö tästä maailmasta lähenee päivä päivältä.
Katsos Voi-reppanaa, se menee näin:
Luuk. 21:28
"Kun nuo tapahtumat alkavat, nostakaa rohkeasti päänne pystyyn, sillä teidän vapautuksenne on lähellä."
Sinä et tätä ymmärrä enkä tiedä tuletko ajoissa ymmärtämään ja minulle se on ihan yhdentekevää vaikka mitä kommentoisit mutta viisaat ymmärtävät.
Persaukinen maa haluaa tukea toista maata persaukisuuteen. Obaman sanoma onkin Kenian homojen aseman parantamisen vaatimus.
Perseet auki, Afrikka!
Maailman mahtavin ja rikkain valtio USA omistaa valtavat luonnonvarat, on öljyä, kultaa, on maailman menestyneimmät firmat ym. Se on toista kuin kehitysmaa Venäjä jonka rääsyläiskansalta, noila puolieläimiltä, valuu kaikki raha muutaman ziljardöörin kassaan.
Niih! Ja biljardöörin.
Kaikki ne "usan menestyneimmät firmat" ja koko usa on pystyssä vain ja ainoastaan kiinan ansiosta! eli ei kannata hirveesti vouhottaa usasta. Jos kiina päättäs laittaa velat maksuun,lainhanat kiinni,lunastaa omistukset jne jne ni usa romahtas päivässä ja koko maa olis katastrofissa ja konkurssissa
Dollari tulee romahtamaan ensi syyskuussa tai se oikeastaan romautetaan ja ryssä tulee perässä myöhemmin, Suomen valloituksen kautta Israelin vuorille ja turpiin tulee Putinille että se vähäkin tukka lähtee.
Siinä sulle vähän ryssittelyä ja natottamista, pölvästi.
Apple voisi ostaa koko Kiinan itselleen.
Jenkkien on pakko, koska Kiinalaisilla on jo jalansija Afrikassa ja he panostavat sinne koko ajan.
Jos Jenkit jää pois, menee talouden johtajuus kymmenessä vuodessa Kiinaan
Kyllä peli on jenkkien osalta menetetty, ehkä jo sen kymmenen vuotta sitten. Ja Kiinalle voitto menee, ainoa suurvalta joka pystyy ottamaan haltuun hommat jopa Afrikassa.
Kysyisit mieluummin mikä valtio uskoo USA:han enempi kuin esimerkiksi Venäjään ?
Kiina antaa Kenialle miljardi dollaria kun ei ainakaan jenkeillä tuollaista rahaa ole.
No hö! ihan samalla lailla ku esim suomiki, eli ottaa lainaa muilta ja antaa sit tukirahaa muille maille sillä lainalla ja maksatetaan se laina oman maan kansalaisilla :D. Ihan normi settii eli ei mitään uutta tai uutisen arvoista
USA ei todellakaan ole maailman velkaisin valtio. Lähde: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_public_debt
1. Japani
2. Zimbabwe
3. Kreikka
4. Saint Kitts ja Nevis
5. Antigua ja Barbuda
6. Portugali
7. Lebanon
8. Jamaica
9. Italia
10. Islanti
11. Eritrea
12. Irlanti
13. Singapore
etc.
Verrattuna GDP:hen
Oikein hyvä. Raaka fakta murskaa venäläismielisten haihattelun.