Ja oletteko matkustelleet kesällä?
Oletteko olleet festareilla kesällä
20
<50
Vastaukset
- gergregergerfere
En ole. Hyvin toteutunut ennustukseni kesälle...tyttöä ei missään ja koko kesä töitä. Syksyllä jatkuu opiskelut. Voipi olla että lahtaan elokuussa henkeni.
- TupaLakki
Tupajumitukses tää Kesä menny..
..vaikka vapaa-aikaa olisi jäljellä ja käytettävissä, se menee tämän loppukesän mm. marjastamiseen.
Kun sataa vaan niin ei siinä telttavehkeiden tv's esittelyt auta - sää vain pysyttelee sateisena. Aamutv:n vaikutuksesta ihmisten ideat syntyvät Kotkoa lähteminen ei vain ota pontta. Kaikk ymmärtävät kyllä, että ajankohtaisohjelman tarkoitus on ollut edistää telttaleiriperusteista matkailua. - rumasinkkumies
Olen ollut ruisrokissa katsoos apulannan keikan, ac dc olin katsomassa myös
- vihatipunen
Koska jonkun ketjun mukaan harrastukseni on festarit, niin tottahan toki. Mä olen kyllä jo niin vanha, että niiden pitää olla sellaisen matkan päässä, että pääsee kotiin yöksi. Olen siis ollut kolmilla festareilla tänä kesänä. Kulkuneuvot festareille: polkupyörä, ratikka/metro/bussi ja viimeisimmillä kävin junalla.
Kotimaan "matkailua" tulee lähiviikkojen aikana ehkä harrastettua. - vanhavitunnuolija
Juhannuksena tuli haisteltua muutamat festaripillut. Ja nuoltuakin tietysti.
- helka
Olen ja olen.
- Ujoatm26v
En ole ollut töissä kesälläkään kuten en muulloinkaan ja vain jotain 3 kertaa käynyt terasseilla tänä kesänä eikä siitäkään jäänyt kuin enimmäkseen huono maku. Festareilla en ole ollut enkä matkustellut.
En aio mennä syksyllä opistoon koska minä nyt olen tällainen mielenterveystapaus. Mahdollisuudet saada naista ovat pyöreä 0. Hohhoijakkaa, vois kanssa lahdata itsensä mutta toisaalta ehkä parempi jatkaa elämistä ihan vaan muiden kiusaksi. - Ujoatm26v
En ole kesällä käynyt kun jotain 3 kertaa terassilla ja siitäkin jäi aika huono maku. Festareilla en ole käynyt enkä matkustellut. Töissäkään en ole kesällä ollut kuten en muulloinkaan enkä aio mennä syksyllä opistoon kun olen tällainen mielenterveystapaus.
Mahdollisuudet saada nainen ovat pyöreä 0. Hohhoijjakkaa, kyllä sitä myös tekis mieli lahdata itsensä mutta toisaalta ehkä parempi jatkaa elämistä ihan vaan muiden kiusaksi.- Ujoatm26v
Tuli kahteen kertaan sama teksti kun ei tämä paskapalsta ensin toiminut.
- 83729
Ujoatm26v kirjoitti:
Tuli kahteen kertaan sama teksti kun ei tämä paskapalsta ensin toiminut.
Onko yllätys, että suoli24 ei toimi?
- kotona-mukavampaa
En kumpaakaan, ei kiinnosta. Festareilla liikaa melua ja matkailu liian vaivalloista.
- plaaahhh
En kumpaakaan. Odotan jo innolla että tulee syksy ja pääsen hetkeksi huilaamaan aurinkoon.
- ikuinen-deittaaja
Olen ollut mökillä kesällä vaikka on ollut tosi surkea sää. En ole matkustellut missään mutta AC/DC kävin katsomassa koska asun lähellä.
Tarkoitus oli käydä useammillakin festareilla, mut lopputulemana en käynytkään missään.
Kun piti lähteä, niin aloin miettiin, et seuraavat 8tuntia seisoskelua ja penkkejä ei juuri missään ----> Laitoin saunan päälle, sohvaa ja elokuvailtaa. Näin se ikä alkaa vaikuttaa, halusi tai ei.- Ujoatm26v
Itsellä ei ole iästä kiinni mut ei vaan nappaa seisoskella edes yhtä päivää jossain vesisateessa mutavellissä ja juoda kalliita juomia ja kuunnella paskaa epävireistä musiikkia.
- Ujoatm26v
Ujoatm26v kirjoitti:
Itsellä ei ole iästä kiinni mut ei vaan nappaa seisoskella edes yhtä päivää jossain vesisateessa mutavellissä ja juoda kalliita juomia ja kuunnella paskaa epävireistä musiikkia.
Lisäksi useimmille festareille on liian pitkä matka eikä nappaa telttamajoitus ja hotellista taas en halua alkaa maksamaan. Sitten kun on samassa kaupungissa joku yhden päivän konsertti niin voin harkita asiaa.
- Ujoatm26v
Ujoatm26v kirjoitti:
Lisäksi useimmille festareille on liian pitkä matka eikä nappaa telttamajoitus ja hotellista taas en halua alkaa maksamaan. Sitten kun on samassa kaupungissa joku yhden päivän konsertti niin voin harkita asiaa.
Niin ellei sekin ole liian vaivalloista...
Ujoatm26v kirjoitti:
Lisäksi useimmille festareille on liian pitkä matka eikä nappaa telttamajoitus ja hotellista taas en halua alkaa maksamaan. Sitten kun on samassa kaupungissa joku yhden päivän konsertti niin voin harkita asiaa.
No nuo hotellit on kyllä hinnoissaan festaripäivinä ja varattava jo jouluna.
Kauempana kun käy, niin sitten ajaa yötävasten kotiin, jos ei ole hotellia. Se on nuoren miehen hommaa. Sinun iässäsi se ei ollut ongelma itselleni.- vihatipunen
Ujoatm26v kirjoitti:
Itsellä ei ole iästä kiinni mut ei vaan nappaa seisoskella edes yhtä päivää jossain vesisateessa mutavellissä ja juoda kalliita juomia ja kuunnella paskaa epävireistä musiikkia.
Nuori mies ja tuollainen valittaja! Minä olen sentään vanha kurppa ja jaksan...
- Loma.kohta.lopussa
Olen käynyt yksillä festareilla ja hieman matkustellut kotimaassa. Enimmäkseen olen vain ottanut rennosti, levännyt ja urheillut. En pidä siitä jos täytyy lomallakin jatkuvasti olla menossa ja miettiä aikatauluja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762195Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe381779Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi121535Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371283Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu621270Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas171091Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621027- 60990
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja104700