Miehen seurustelemattomuus

PäivänATMiete

On naisen kiertoilmaus sille, ettei miehen markkina-arvo ole tarpeeksi korkea.

4

61

Äänestä

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 298

      Höpö höpö. Kokemattomuus tekee miehestä usein kömpelön ja hiljaisen naisen kanssa. Muuta negatiivista siinä ei ole.

    • Ei ollut kovin korkealentoinen tämä ajatuspajasi ajatus. En itse asiassa edes ymmärtänyt sitä. Kiertoilmaus? Kuka ilmaisee, miksi ja missä yhteydessä?

      Nuorena seurustelemattomuus on ihan normaali olotila, mutta kuten olen ennenkin myöntänyt: jos oman ikäluokkani mies kertoo, ettei ole koskaan ollut parisuhteessa, niin pidän sitä kyllä aika kummallisena (siis olettaen, että hän olisi halunnut/haluaisi parisuhteen). Joko hänen elämäntapansa ja arvomaailmansa ovat valtavirrasta poikkeavia tai sitten hänellä on jokin persoonallisuuden piirre, joka tekee mahdottomaksi läheiset ihmissuhteet. Se, että hän "ei ole kelvannut naisille" on seuraus, ei syy. Ja ei, rumuus ei edelleenkään ole syy. Rumat ihmiset ihastuvat, rakastuvat ja pariutuvat siinä missä muutkin.

      • No en ole ikinä seurustellut kun en ole ihmeemmin siihen pyrkinytkään.
        Saa minua pitää kummallisena, ei se ole minulta pois. Nyt haluaisin seurustelusuhteen. Kaikki nimittäin tulee elämässä ajallaan ja kaikki eivät seurustele heti alakoulusta alkaen. Se miten sinä olet elänyt ei tarkoita, että itse kaipaisin vastaavaa elämää, eikä myöskään sitä, että haluaisin olla sinä.


      • rebelfly83 kirjoitti:

        No en ole ikinä seurustellut kun en ole ihmeemmin siihen pyrkinytkään.
        Saa minua pitää kummallisena, ei se ole minulta pois. Nyt haluaisin seurustelusuhteen. Kaikki nimittäin tulee elämässä ajallaan ja kaikki eivät seurustele heti alakoulusta alkaen. Se miten sinä olet elänyt ei tarkoita, että itse kaipaisin vastaavaa elämää, eikä myöskään sitä, että haluaisin olla sinä.

        Minäkään en ole koskaan ihmeemmin pyrkinyt parisuhteeseen, mutta kyllä mulla sitten riittää noita helkan mainitsemia vikojakin. Naisille on kuitenkin aina vaikea käsittää että vaikka mies ei olisikaan täysi friikki niin parisuhdekokemattomana pysyminen on huomattavasti helpompaa kuin naiselle koska naiset eivät ole niin aktiivisesti miehiä iskemässä. Jos poikket edes hieman valtavirrasta, et ole kummemman näköinen etkä etsi parisuhdetta aktiivisesti niin saat kyllä olla aivan rauhassa vaikka kuinka hyvä mies olisitkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      105
      1284
    2. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      91
      777
    3. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      691
    4. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      47
      667
    5. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      118
      551
    6. Lidilikö Suomussalmelle

      Tännekki Lidili. Loppus tuo kiskominen näillä jäljellä olevilla. K-Market ihan sikakallis ja hyvin ylimieliset omistajat
      Suomussalmi
      30
      531
    7. Ei makeat pimut sytytä

      sen jälkeen kun on nähnyt sinut. Olet vain ihastus vailla vertaa. Kun sinut tuntee muut eivät tunnu miltään. Tajuatko ol
      Ikävä
      32
      516
    8. Upeaa Google!

      Kohta on töitä tarjolla kaikille! Suomen taloushistorian suurin investointi ja Kajaani mainittu! Sähkö kyllä riittää, tö
      Kajaani
      182
      498
    9. Huomasitko? Elämä Lapselle -konsertti tänään suorana tv:ssä - Aika kova kattaus huippuartisteja!

      Lastenklinikoiden Kummien järjestämä Elämä Lapselle -konsertti tukee Suomen viiden yliopistollisen lastensairaalan toimi
      Viihde ja kulttuuri
      23
      497
    10. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      59
      483
    Aihe