Ensimmäisen treffiprofiilini ikinä. Kannattiko? Mitä mieltä? Vielä pitäisi keksiä jotain tuohon profiilitekstiin
Tein juuri
12
<50
Vastaukset
- treffaileen
Ja mies olen;)
Lykkyä tykö.
Omaltan kokemukseni pohjalta aika hakuammuntaa tuntuu olevan. Saattaa osua nopeastikin taikka sitten useita vuosia männä ilman kummosta saldoa. Vaatii paljon kärsivällisyyttä ja pitkäjänteisyyttä.
Mitä profiili tekstiin tullee, niin tuosta on useampaa näkökantaa. Osat sanovatten että mikäli siun profiilikuva on hyvä ja olet komea naisten mielestä, niin tekstillä ei ole väliä ko sitä voi sitten siihen SIUN ekaan viestiin ja keskustelun lomassa kertoilla ittestään niitä mitä profiili tekstiin olisi laittanut ja enemmän.
Toisaalta taas jos siulla ei ole tekstiä ja vielä jos ei ole kuvaakaan, niin eipä siusta saa mimmottiis kuvaa millanen olet, joten olet vain yksi monien joukossa tylsällä profiililla liikenteessä ja voip olla aika hiljaista.
Tietty jos kovinkin paljoa ihtestään rustailee, niin sitä enemmän karsii naisia poikkeen, ko nettideittailu tuppaa olemaan aika raakaa peliä siinämielessä että jos on jotain joka ei miellytä, niin vaihtoon ja seuraavaa "perempaa" ettimään.- mitteesiesönkkääthhh
Opettele suomea, pelle.
- moraalinvartija
Ymmärrän sinua hyvin.
Minustakin ihmisessä pitää olla joku joka miellyttää. - helka
mitteesiesönkkääthhh kirjoitti:
Opettele suomea, pelle.
pete on yksi palstan symppiksistä ja tuo tyyli sopii hänelle.
- cvfgnjgfcfbn
helka kirjoitti:
pete on yksi palstan symppiksistä ja tuo tyyli sopii hänelle.
Sivistysvaltioissa kirjoitustaidottomilla ei ole oikeutta julkaista kirjoituksiaan. Ääliövaltioissa sallitaan mm. sananvapauden nimissä kaikkea tyhmää.
- cvfgnjgcffbn
cvfgnjgfcfbn kirjoitti:
Sivistysvaltioissa kirjoitustaidottomilla ei ole oikeutta julkaista kirjoituksiaan. Ääliövaltioissa sallitaan mm. sananvapauden nimissä kaikkea tyhmää.
Asiattoman viestin ilmiannossa on jopa oma kohtansa sille, että viesti ei ole suomea. Pahasti virheellinen teksti ei ole suomea. Häiriköt ilmiannetaan armottomasti.
- karutotuus129
Jos olet komea, ei tarvitse kirjoittaa, saat naisia niin paljon kuin haluat. Jos et ole komea, et saa naista vaikka kuinka hienosti kirjoittaisit.
- dvjklgvbjklf
Ei kannattanut koska treffisivustojen naiset ovat rumia.
- treffaileen
Kuulemma olen hyvännäköinen, niin pitää kai sitten kuvalla yrittää uskaltaa. Päivällä sitten ottaa kuva, niin tulee parempi.
- afshfgfdhsd
Ei kukaan täysjärkinen laita kuvaansa nettitreffiprofiiliin. Treffailu on yksityisasia.
- palstailija
Kenties voi kannattaa, jos otat koko homman huumorilla ja ilman suuria ennakko-odotuksia. Jos sulta komeutta löytyy, niin se on jo puoli voittoa. Heti alkuun on hyvä muistuttaa deittipalstojen selvästä miesvoittoisuudesta, naisten passiivisuudesta ja siitä, että puolet niistä naisista "ei hae mitään" ja useimmat ovat liikkeellä muulla kuin tosi tarkoituksella. Ei kokeilussa tietty mitään häviä ja voit löytää jonkun helmen. Menestystä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762305Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391813Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141616Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661319Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391315Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191118Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641063- 621022
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja110752Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn45696