Tein juuri

treffaileen

Ensimmäisen treffiprofiilini ikinä. Kannattiko? Mitä mieltä? Vielä pitäisi keksiä jotain tuohon profiilitekstiin

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • treffaileen

      Ja mies olen;)

    • Lykkyä tykö.

      Omaltan kokemukseni pohjalta aika hakuammuntaa tuntuu olevan. Saattaa osua nopeastikin taikka sitten useita vuosia männä ilman kummosta saldoa. Vaatii paljon kärsivällisyyttä ja pitkäjänteisyyttä.

      Mitä profiili tekstiin tullee, niin tuosta on useampaa näkökantaa. Osat sanovatten että mikäli siun profiilikuva on hyvä ja olet komea naisten mielestä, niin tekstillä ei ole väliä ko sitä voi sitten siihen SIUN ekaan viestiin ja keskustelun lomassa kertoilla ittestään niitä mitä profiili tekstiin olisi laittanut ja enemmän.

      Toisaalta taas jos siulla ei ole tekstiä ja vielä jos ei ole kuvaakaan, niin eipä siusta saa mimmottiis kuvaa millanen olet, joten olet vain yksi monien joukossa tylsällä profiililla liikenteessä ja voip olla aika hiljaista.

      Tietty jos kovinkin paljoa ihtestään rustailee, niin sitä enemmän karsii naisia poikkeen, ko nettideittailu tuppaa olemaan aika raakaa peliä siinämielessä että jos on jotain joka ei miellytä, niin vaihtoon ja seuraavaa "perempaa" ettimään.

      • mitteesiesönkkääthhh

        Opettele suomea, pelle.


      • Ymmärrän sinua hyvin.
        Minustakin ihmisessä pitää olla joku joka miellyttää.


      • mitteesiesönkkääthhh kirjoitti:

        Opettele suomea, pelle.

        pete on yksi palstan symppiksistä ja tuo tyyli sopii hänelle.


      • cvfgnjgfcfbn
        helka kirjoitti:

        pete on yksi palstan symppiksistä ja tuo tyyli sopii hänelle.

        Sivistysvaltioissa kirjoitustaidottomilla ei ole oikeutta julkaista kirjoituksiaan. Ääliövaltioissa sallitaan mm. sananvapauden nimissä kaikkea tyhmää.


      • cvfgnjgcffbn
        cvfgnjgfcfbn kirjoitti:

        Sivistysvaltioissa kirjoitustaidottomilla ei ole oikeutta julkaista kirjoituksiaan. Ääliövaltioissa sallitaan mm. sananvapauden nimissä kaikkea tyhmää.

        Asiattoman viestin ilmiannossa on jopa oma kohtansa sille, että viesti ei ole suomea. Pahasti virheellinen teksti ei ole suomea. Häiriköt ilmiannetaan armottomasti.


    • karutotuus129

      Jos olet komea, ei tarvitse kirjoittaa, saat naisia niin paljon kuin haluat. Jos et ole komea, et saa naista vaikka kuinka hienosti kirjoittaisit.

    • dvjklgvbjklf

      Ei kannattanut koska treffisivustojen naiset ovat rumia.

    • treffaileen

      Kuulemma olen hyvännäköinen, niin pitää kai sitten kuvalla yrittää uskaltaa. Päivällä sitten ottaa kuva, niin tulee parempi.

      • afshfgfdhsd

        Ei kukaan täysjärkinen laita kuvaansa nettitreffiprofiiliin. Treffailu on yksityisasia.


    • palstailija

      Kenties voi kannattaa, jos otat koko homman huumorilla ja ilman suuria ennakko-odotuksia. Jos sulta komeutta löytyy, niin se on jo puoli voittoa. Heti alkuun on hyvä muistuttaa deittipalstojen selvästä miesvoittoisuudesta, naisten passiivisuudesta ja siitä, että puolet niistä naisista "ei hae mitään" ja useimmat ovat liikkeellä muulla kuin tosi tarkoituksella. Ei kokeilussa tietty mitään häviä ja voit löytää jonkun helmen. Menestystä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      157
      5710
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      114
      5465
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      46
      5067
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      31
      3021
    5. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      25
      2521
    6. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      51
      2498
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      43
      2190
    8. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      23
      1920
    9. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      15
      1661
    10. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      10
      1622
    Aihe