uskoo valtaosa suomalaisista: http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015072920103800_uu.shtml
Yli-isoa palkkaa nauttivien kermaperseöykkäreiden aika on ohi!
Yli-isoa palkkaa nauttivien kermaperseöykkäreiden aika on ohi!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
vieläkö joku kuuluu ay-liikkeeseen, eikö se loppunut jo joskus 1980-luvulla.
Se loppui jostakin syystä samoihin aikoihin kun ay-liikkeen tärkein tukija eli Neuvostoliitto romahti!
Eipä ole liitot sen jälkeen kelohuviloita tainneet rakentaa!
Jokunen vajakki kusetettavaksi on saatu huijattua aaa yyyy pellekerhoihin. Suurin osa jäsenistä on jälkeenjääneitä, jotka liittyivät viime vuostuhannella.
Kansalaiset huomaavat arjessaan, että nykyinen ay-liike edistää työttömyyttä ja kiihdyttää työpaikkojen alasajoa, konkursseja ja maasta ulosliputuksia.
Olisi valaisevaa nähdä SAK:n ammattiliittojen ikäjakauma, se jo kertoisi missä maailmassa liitot elää. Sen tiedämme että liittojen pääasiallisimman aineksen eli demareiden keski-ikä on reilusti päälle kuudenkymmenen !
Eli täälläkin valtaosa liittojen äänitorvista on eläkkeellä tai eläkeikää lähestymässä!
Tuhannelta ihmiseltä kysyttiin ja 600 oli sitä mieltä niin pakkohan se on olla näin:)))))
Työnantajien sanelupolitiikan, nälkäpalkalla kitumisen ja työntekijän oikeuksien alasajamisen aika on alkanut! Riemuitkaa työläiset tulevista mahtavista ajoista!
..toteaa ammattitaidoton yhteiskuntapummi, olet juuri ansainnut olotilasi.
Johtavassa asemassa, aamulla ekana liiterin ovella:)))))))))))))))))))
.. ei tarvi, on katso varaa muuhunkin.,,, ai niin, muista maksaa ay-maksusi, että sinulle voidaan taas nauraa..
Tänään on myös kelan duunareilla liksapäivä:)
On palkkapäivä ja nauran koko matkan pankkiin:)))))))
Toki suon säälivän ajatuksen teille rajaseudun vähävaraisille.
Ammattilitot vaikuttaa tavallaan ja epäonnistuneet yrittäjät omalla tavallaan
No mihinkäs sitten se ay-liikkeen valta oikein siirtyy?
Työnantajallekko?