uskoo valtaosa suomalaisista: http://www.iltalehti.fi/uutiset/2015072920103800_uu.shtml
Yli-isoa palkkaa nauttivien kermaperseöykkäreiden aika on ohi!
Ay-liikkeiden valta tulee hiipumaan kokonaan
14
<50
Vastaukset
- epätietoinen_ajattelija
vieläkö joku kuuluu ay-liikkeeseen, eikö se loppunut jo joskus 1980-luvulla.
- sdpsdpsdp
Se loppui jostakin syystä samoihin aikoihin kun ay-liikkeen tärkein tukija eli Neuvostoliitto romahti!
Eipä ole liitot sen jälkeen kelohuviloita tainneet rakentaa!
- OhiOnHiljalleen
Jokunen vajakki kusetettavaksi on saatu huijattua aaa yyyy pellekerhoihin. Suurin osa jäsenistä on jälkeenjääneitä, jotka liittyivät viime vuostuhannella.
- AikansaKutakin
Kansalaiset huomaavat arjessaan, että nykyinen ay-liike edistää työttömyyttä ja kiihdyttää työpaikkojen alasajoa, konkursseja ja maasta ulosliputuksia.
- nitrodisco
Olisi valaisevaa nähdä SAK:n ammattiliittojen ikäjakauma, se jo kertoisi missä maailmassa liitot elää. Sen tiedämme että liittojen pääasiallisimman aineksen eli demareiden keski-ikä on reilusti päälle kuudenkymmenen !
Eli täälläkin valtaosa liittojen äänitorvista on eläkkeellä tai eläkeikää lähestymässä! - maasäteily
Tuhannelta ihmiseltä kysyttiin ja 600 oli sitä mieltä niin pakkohan se on olla näin:)))))
- Perushölmölää
Työnantajien sanelupolitiikan, nälkäpalkalla kitumisen ja työntekijän oikeuksien alasajamisen aika on alkanut! Riemuitkaa työläiset tulevista mahtavista ajoista!
- johtavassa_asemassa
..toteaa ammattitaidoton yhteiskuntapummi, olet juuri ansainnut olotilasi.
- harhaanjohtavassa
johtavassa_asemassa kirjoitti:
..toteaa ammattitaidoton yhteiskuntapummi, olet juuri ansainnut olotilasi.
Johtavassa asemassa, aamulla ekana liiterin ovella:)))))))))))))))))))
- elämä_on_hienoa
harhaanjohtavassa kirjoitti:
Johtavassa asemassa, aamulla ekana liiterin ovella:)))))))))))))))))))
.. ei tarvi, on katso varaa muuhunkin.,,, ai niin, muista maksaa ay-maksusi, että sinulle voidaan taas nauraa..
- voiriemua
elämä_on_hienoa kirjoitti:
.. ei tarvi, on katso varaa muuhunkin.,,, ai niin, muista maksaa ay-maksusi, että sinulle voidaan taas nauraa..
Tänään on myös kelan duunareilla liksapäivä:)
- harhaanjohtavassa
elämä_on_hienoa kirjoitti:
.. ei tarvi, on katso varaa muuhunkin.,,, ai niin, muista maksaa ay-maksusi, että sinulle voidaan taas nauraa..
On palkkapäivä ja nauran koko matkan pankkiin:)))))))
Toki suon säälivän ajatuksen teille rajaseudun vähävaraisille.
- iuoiuiui
Ammattilitot vaikuttaa tavallaan ja epäonnistuneet yrittäjät omalla tavallaan
- ai_jaa
No mihinkäs sitten se ay-liikkeen valta oikein siirtyy?
Työnantajallekko?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762305Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe391813Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi141616Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu661319Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2391315Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191118Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv641063- 621022
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja110752Asiat oikeisiin mittoihin
Komiat lehteen oli saatu kokonainen aukeama aikaiseksi hevostelemalla Lumion pahuutta. Eihän tässä nyt varmaan kukaan osaa enää näillä Kauhavan säänn45696