Missä on meidän ihmisoikeutemme joilla on ehkä millin verran eri mielipide
Kysymys Tino Singhille ja buuaajille
4
<50
Vastaukset
- ei_enää_kauaa
Etkö sinä ymmärrä, että monikulttuurisuus on rikkaus. Kun naapurin lapset on ympärileikattuja niin se rikastuttaa sinunkin elämää. Lisäksi kun naapurisi tytöt naitetaan 50:lle miehille 12-vuotiaina niin siinä elämäsi parantuu. Mikäs olisi mukavampaa kuin kuulla minareeteista rukouskutsuja muutaman tunnin välein. Töissäkin olisi rauhallisempaa kun osa porukasta olisi aina rukoilemassa milloin mihinkin suuntaa. Tietysti ottaisit naapurisi huomioon etkä grillaisi heidän nähtensä mitään jossa voisi olla sianlihaa ja muutenkin käyttäisit vain sellaisen eläimen lihaa jolta on kurkku elävältä katkaistu. Joulukinkkuhan on hyvää mutta monikulttuurisuuden ystävänä luovut siitä vaivihkaa, kuten suvivirrestäkin. Olet iloinen jäljelle jääneistä uimavuoroista kun uimahallit on varattu vuorotellen eri uskontokunnille ja sukupuolille. Mikäs olisi autollakin ajaa kun liikenteestä olisi osa naisista poistettu, siis noilta tunnistamattomilta huntupäisiltä. Omat lapsesi syövät kouluissa pelkkiä vihanneksia ilolla kun makkaroista on sielläkin luovuttu. Ihan hyvä muistutus on myös käden katkaiseminen jos hairahtuu irtokarkin syömiseen kaupan valikoimista, ei pidä syödä tai kädet loppuu, tai no, selitä se pikkupojille. Tai ehkä nuo jo tietävät, ovathan he kohteliaina maan kansalaisina opiskelemassa koraania ulkoa jo kolmatta vuotta. Tytöthän pysyttelevät kotona askareissaan.
Mihin sinä oikein tarvitset ihmisoikeuksia kun sinulla on monikulttuurisuuden ilot elämässäsi? - Tässämonikulttuuria
- lhkljhklhjkkljkl
Yhteiskunta tukee maahanmuuttajien pitseriayrityksiä verovapaudella? Tässäkään asiassa suomalaiset eivät ole samalla viivalla.
- Abullahhhhhh
Ai olenki ihmetelly millä niitä on kuin sieniä sateella ja kalliimmissa paikoissa .ps Joululauluja ei sitten lauleta jos on muita uskontokuntia koulussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1762217Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe381786Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi131547Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2371289Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu631277Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas191102Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv621033- 61994
Wau mikä kroppa Sofialla
Kuva instassa kun on suihkurusketuksessa. Kyllä on muodot kohdallaan, on kuin jumalainen Venus patsas. Eikä ole mitään järkyttäviä lonkero tatuointeja106708