Sinkkuus on häpeä

pariskunta39-35

Hävetkää kaikki yli 30 vuotiaat sinkut. Tuossa iässä pitäisi olla jo perhe, pari lasta ja kissa.

16

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 10miestä

      Tein just sterilisaation et saa rauhas harrastaa seksii ja mul on kaks kissaa?!? Eks se riitä?!??

      • Ei kissa voi saattaa ihmistä raskaaksi muutenkaan.


      • Ivypug
        ätmel kirjoitti:

        Ei kissa voi saattaa ihmistä raskaaksi muutenkaan.

        Katso nimimerkki. Ja kissoja on sentään kaksi.


      • Ivypug kirjoitti:

        Katso nimimerkki. Ja kissoja on sentään kaksi.

        Ei ihminen voi saattaa kissaa raskaaksi muutenkaan.


      • eläimelliset.orgiat
        ätmel kirjoitti:

        Ei ihminen voi saattaa kissaa raskaaksi muutenkaan.

        Ehkä 10 miestä voi saattaa 2 kissaa raskaaksi?


    • sinkku30v

      No sinkku olen kyllä ja takana yksi suhde josta minulla on kaksi lastakin nurkissa pyörimässä. voinko lopettaa häpeämisen?

    • Kissa on. Lapsia en halua.

    • vasten_tahtoaan_ätmi

      Miesten sinkkuus on pääsääntöisesti naisten valinta, joten naisten pitäisi hävetä.

    • EIATM

      Aika naurettavat perusteet hävetä sinkkuutta. Hahahahaha :D

      Kiitos vain mutta on lapsettomana sinkkuna on parempi elää. Jää enemmän aikaa ja rahaa itselleni. Jos olisi vaimo ja perhe niin pitäisi käyttää 95-98% palkasta normaalien laskujen lisäksi perheeseen, vaimoon. Jos ostaisin vähänkin kalliimpia tuotteita vain itselleni niin johan alkaisi vaimon, ehkä lastenkin armoton valittaminen ja haukkuminen itsekkääksi yms. Naisethan haluaa että mies maksaa kaikista suurimman osan perheen rahallisista kuluista.

    • hinttimaalta

      Joo ei mitään naista elätettäväksi,näin on parempi..ei tarvi kuunnella naisten lapsellisia lirkutuksia(penikkataudista jo kasvettu ohi) nyt on varaa matkustella mjuka,uukkah terve tuukkah :)

    • nimetön.merkki

      En ole omasta valinnasta sinkku tai lapseton. Se, jota rakastin ei sitten rakastanutkaan minua tarpeeksi. Olen kivannäköinen, iloinen, keskustelutaitoinen, urheilullinen (lue: hyväkroppainen) 30 vuotias nainen. Minua uskaltaa lähestyä vain turkkilaiset miehet. Enkä kehtaa juosta yksinäni joka ilta baarissa muutenkaan. Ei ole helppoa, kun itse pitäisi käydä joku ätmi kotoaan hakemasta, kun suomalaiset miehet on vähän liian innokkaasti lukeneet näitä Laasasia ja muita pelleteorioita. Kaikki tilanteet pitää "pelata" sen sijaan että kohtaisi toisia ihmisiä ihan ihmisinä. Mutta hyvä että täällä Suomessa riittää kaltaisianne onnistuneita yksilöitä, joilla on varaa katsoa alaspäin meitä loppuja.

      • Houb8hpjå

        "Minua uskaltaa lähestyä vain turkkilaiset miehet."
        Jollet nyt vähän juksaa niin Mielenkiintoista. Hyvin mielenkiintoista. Itseäni lähestyy laidasta laitaan miehet mutta jos vain turkkilaiset lähestyy niin kyseessä täytyy olla sotanorsu.


    • öiusböbiussuböi

      Muiden selkänahoista varastamalla ja perinnöillä elävät puhukoot omasta puolestaan. Itse asiassa voisitte itsenne sterilisoida ekana. Mulla ei ole mitään sitä vastaan, että maailmaan jää teidän sijastanne vain teidän kissat. Kannatan täysin.

    • sbsjskskskksksksdjdjjd

      Annas kun arvaan. Oot nainen joka on 30v. Ja just saanu miehen

    • atm25

      Häpeän poikuuttani. Onneksi kukana ei tiedä ja esitän kaikille että olen pannut naisia.

    • MrJuha82outolintu

      Häpeäisit vaan omaa aloitustasi typerys.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      129
      1343
    2. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      100
      871
    3. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      75
      703
    4. 51
      595
    5. Koillis motor

      Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa
      Suomussalmi
      13
      501
    6. ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla

      Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann
      Haapavesi
      40
      474
    7. Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?

      Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m
      Suhteet
      153
      451
    8. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      30
      407
    9. Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä

      Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;
      Maailman menoa
      175
      384
    10. Missä näet kaivattuasi?

      Mitä teet silloin? Tuleeko pakene reaktio? Vai hellä tunne ja ere..
      Ikävä
      25
      381
    Aihe