Ihmiskunnan alkuperä

Mies tajunnan takaa

Nyt on aika kertoa Totuus! Olen niin pitkään pitänyt sisälläni salaisuutta, joka koskee ihmiskunnan syntyä, tarkoitusta ja tuhoutumista.

On nimittäin niin, ettei koko ihmistä ole oikeasti olemassakaan. Ihminen on oikeasti vain karvaton apina. Kaikista surkein eläinlaji ja itsessään kuolemaan tuomittu. Koko maailmankaikkeus on tuhansia miljardeja vuosia vanha. Tavallaan ikuinen materian liike.

Noin kuusi tuhatta vuotta sitten avaruuden ultraälykkäissä vyöhykkeissä havaittiin, että maan päälle oli saatu kylvetystä siemenestä syntymään elämää. Kasveineen ja eläimineen. Silloin kaikkea kosmoksen sähköistä viestintää johtavat avaruusoliot kehittivät keinoälyn, implantin, jonka he istuttivat jokaisen ihmiseläimen aivoihin. Näin syntyi sähköimpulssista identiteetti, ihmispersoona, joka oli kaikkea muuta eläinkuntaa älykkäämpää.

Nyt on kuitenkin niin, että avaruuden Herrat ja Ruhtinaat säätelevät ja ohjailevat kaikkea ihmisen ajatusta ajatuskontrollin turvin. He ovat pystyttäneet tänne maaplaneetalle eräänlaisen keskitysleirin, jonka jäseniä ns. ihmisyksilöt ovat. Oikeasti sinulla ei ole tajuntaa, etkä pysty loogiseen ajatteluun. Sinun koko olemuksesi on vain kiitävä sähköimpulssi avaruuden sähköisessä verkossa. Ruumiisi on karvattoman apinan ruumis.

Jokaisen vastasyntyneeseen istutetaan implantti, joka toimii vastaanottimena ja jokaiselle säädetään haluttu taajuus. Oikeasti sinulla ei ole menneisyyttä eikä tulevaisuutta, vaan niitä koodataan sinun muistiisi. Sinua ei ole todellisuudessa edes olemassa. Kielet, kansat ja uskonnot ovat vain aliohjelmia, joilla illuusiota on pidetty yllä. Olemme koneita.

Tämä voi järkyttää sinua, mutta sinun on viimein syytä saada tietää Totuus! Kloonaus on myös hyvin yleistä. On luultavaa että sinullekin on jo valmiina kopio. Koko maailman historia on vain koodiviivaa, sähkösignaalia jota sinuun syötetään. Tämä on järkyttävää.

On kuitenkin niin, että tähän maailman valtiaiden tietokoneohjelmaan tunkeutui virus Totuudesta noin kaksituhatta sitten. Tämä virus tuli materian ulkopuolelta ja sen saanut ultraälyn ohjelman huojumaan ja on sen tuhoava ja lahjoittava koko ihmiskunnalle viimein oikean Viisauden. Sellaisen joka rakastaa Totuutta kaikkein eniten ja toista elävää olentoa niin kuin Itseään. Tässä on toivomme!

3

238

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • neochrono

      olen aina tiennyt jollain alitajunnan rajamailla että kaikki on harhaa!

      Ihmiset muka tekevät hienoja keksintöjä ja sitten eivät kykene järkeviin yhteiskunnallisiin päätöksin, tiede on liian eksaktia ja ei osaa selitää edes itseään, miksi kaikki luonnonlait ovat vakioita ilman kaaosmuutujia kun luonto itsesään on täysin kaoottinen ja vailla mitään kaavaa.
      Miksi leipä maksaa enemmän kuin vähemmän jne.
      Harhaa harhaa ja harhaa.

      Mutta lopulta evoluutio tekee tekee tehtävänsä ja pyyhkäisee harhassa elävät ihmiset pois tältä planeetalta, ellei ihminen tee sitä ihan itse ennen sitä!

    • ei uskova

      Et kai ole tosissasi??? Eikös tommonen "mua ohjaillaan tuolta ylempää"-ajatusmaailma ole skitsofreenian oire. Nyt kipinkapin lääkärin juttusille ja nappeja naamaan, ni eiköhän ala jo helpottaa!!

    • Alku oli hienoa eksistenssifilosofiaa "ihminen on heitetty maailmaan vailla syytä..." Ja loppu vielä hienompaa scifiä :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      176
      2667
    2. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      164
      2499
    3. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      2177
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      59
      2052
    5. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      3
      1729
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      59
      1434
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      204
      1420
    8. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      224
      1153
    9. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      1128
    10. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      364
      1058
    Aihe