kaikki joilla septum, tänne!!

julpuski

Eli ensiviikolla olisin menossaottamaan septumia ja jännittää ihan hirveästi:D jos täällä olisi mahdollisesti joku joka omistaa septumin, ja voisi kertoa minulle lävistyskokemuksestaan. minulla on hirveä neulakammo mutta en tiedä koskeeko tämä lävistyksiä... ainakin rokotukset on paha paikka, mutta tämä olisi vasta ensimmäinen lävistys, tai no, olen tehnyt itse smileyn ja napakorun joskus, mutta en ole niitä saanut pitää......... kun smileyn tein ekan kerran itse, pästä vippasi vähän, koska en saanut korua paikoilleen heti:D silti olen menossa ottamaan septumia, hih! olen siis 14-vuotias, ja ei, en halua kukkahattutätejä valittamaan siitä, että hyi yök septum ei älä ota odota että olet täysi-ikäinen ja blaablaaaaaah... haha siis kiitos jos etukäteen vastauksista!:) (ja anteeksi että viesti on niin pitkä:DDDD)

2

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Höhökissa

      Moi, mäkin oon 14-vuotias ja mulla on septum! Tein sen itse, ja eniten sattui kun se neulan kärki oli iholla. Muuten ei oikeastaan tuntunut mitään, vettä vaan vuosi silmät lävistyksen paikan takia.. :D Seuraavana ois suunnitteilla kielilävistys :)

    • Lävistetty_aikuinen

      Älkää nyt helvetissä tehkö lävistyksiä itse! x( Säästäkää se muutama kymppi ja menkää ammattitaitoiselle lävistäjälle niin ei tule tulehduksia eikä neula vaurioita sellaisia paikkoja mitä pitää oikeasti varoa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      237
      45159
    2. Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella

      Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole
      Maailman menoa
      121
      25963
    3. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      323
      15654
    4. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      163
      10782
    5. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      122
      9697
    6. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9311
    7. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      84
      8456
    8. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      7923
    9. 242
      6814
    10. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      221
      6476
    Aihe