AY paskasakki vei työpaikat

Ammattiliitot ovat tuhonneet satojen tuhansien lapsiperheiden elämän ja nuorison kaikki mahdollisuudet.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

ole hiljaa ja maksa vaan jäsenmaksusi, että meillä menee hyvin.

Äänestä

Nokian Renkaat Oyj ilmoitti tänään yt-menettelystä, joka saattaa johtaa 150 henkilön irtisanomiseen.

Kiittäkää liittojen pelleporukkaa.

Äänestä
  • Älä vaan ota mistään selvää, älä edes omasta mielenterveydestä.

    Äänestä

  • Nokian Renkaat Oyj, kolme tehdasta,yksi Suomessa,kaksi Venäjällä.
    Yt-menettelyn syyksi ilmoitetaan Venäjän hiipunut myynti.
    Onko jossain ilmoitettu että mahdolliset irtisanomiset toteutetaan Suomessa ?

    Äänestä

Niinpä, AP, toista se on muualla maailmassa, missä minimipalkkaa (jos sellaista on) maksavasta työnantajasta ollaan riippuvaisia, kun kunnollista sosiaaliturvaa ei ole.

Äänestä

Vaikka käytätkin raflaavaa kieltä niin olet oikeilla jäljillä.

Äänestä

Kukas ne työt tekkee,jos palkalla ei elä.?

Äänestä

Helppo rutista tulemalla valmiseen pöytään.
Miten on työntekijän asema maissa missä ammattiliittoja ei saa olla? Voisit muuttaa sinne!

Äänestä
  • "valmiiseen pöytään" , oletko ottanut lääkkeesi ja maksanut liiton maksusi ?

    Äänestä

  • pelleporukkaa kirjoitti:

    "valmiiseen pöytään" , oletko ottanut lääkkeesi ja maksanut liiton maksusi ?

    Tätä kommenttia oli varmasti harkittu pitkään ja hartaasti.

    Äänestä

milloin te tajuatte että suomen kaupankäynti on riippuvainen hintatasosta, ei ollenkaan siitä miten äänekäs kitisijä se työäinen on.

täältä loppuu viimenenkin työantaja tällä menolla, kenelle te sitten lakkoilette?

onko mietitty valmiiksi suunnitlma B kun jokainen yritys lopettaa ja lyö hanskat tiskiin, onko herännyt ajatusta miksi niin voi käydä, miksi RIKASTUTTAVA yrittäjä lopettaa yrityksensä, kokeilkaapa joskus tuoppin ääressä, siihenhän teillä on aina varaa, miettiä MIKSI omistajalleen RIKKAUTTA syytävä yritys lopetetaan!!

vai tarvittako siihen miettimisdeenkin jonkin miettimisrahan palkan päälle häh!

Äänestä

Mitä porukkaa se on joka on suuren osan ajasta taivaalla joko tulossa tai menossa lomille kuummiin maihin, ryyppäämään ja hu..maan ja samalla kirtistään kun on niin huonot palkat ja kaikki huonoa!

kenen rahalla siellä taivaalla lennetään joka kesä, ihanko tuli raha taikaseinästä vaiko työantajan pussista, lue selkänahasta!

olette todella kaukana todellisuudesta sama millä mittarilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AhneetSiat kirjoitti:

Ammattiliitot ovat tuhonneet satojen tuhansien lapsiperheiden elämän ja nuorison kaikki mahdollisuudet.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu