vihaan naamaani..

10girl

Mä oon 10v tyttö ja oon ruvennu välil käyttää meikkii... Mul tapahtu vhä aikaa sit yks onnettomuus ja mun naamas on yks iso arpi mua nolottaa ku mul on tämmöi "kakkane" naama

2

142

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uhguoh

      Arvet kertoo eletystä elämästä ja tekee ihmisistä mielenkiintoisempia.
      Se on osa sua eikä rumenna vaikka niin luulet. Kanna se ylpeydellä. =)

    • Nuori98arvilla

      Olen poika ja mulla on iso arpi poskessa ja silmän yläpuolella joka leilkaa kulmakarvan. Ymmärrän että pojalle tää saattaa olla pienempi ongelma. Olet nuori ja en tiedä millaiset arvet sinulla on mutta aika kyllä korjaa arpia. Jos tunnet itsesi rumaksi arpien takia niin meikeillä ne saa katoamaan. Itse sanoisin että arvet antaa karismaa ja tekevät juuri mielenkiintoiseksi ja mieleenpainuvaksi.
      Arvet antavat persoonallisuutta ja olen ottanut ne osaksi itseäni. Olen näin juuri täydellinen, mutta jos tunnen että joku asia on väärin yritän tehdä sille jotain ;) (toivottavasti ei tullut ylimielinen kuva. Tarkoitan että meillä on potenttiaalia tehdä/olla lähes mitä tahansa unelmoimme taikka haluamme)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      149
      2139
    2. 121
      1445
    3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      334
      1232
    4. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1190
    5. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      3
      1161
    6. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      65
      1155
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1129
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1099
    9. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      967
    10. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      98
      955
    Aihe