TIMO SOINI TUOMITSEE IMMOSEN KAIKKI KIRJOITUKSET??

Soinin tuomitsemisella ei ole mitään painoarvoa, ellei Immosta potkaista ulos Persuista. Muuten tuomitseminen on pelkkää Persujen tuttua sanahelinää.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Soinin puheet ovat perinteistä Persujen silmänlumetta.

Äänestä

Taasko huudetaan "golgatalla";" anna meille Barabbas , me tahdomme Barabbaan." - OI uhrataan.?

Äänestä

Sun valitus ei kiinnosta palaakaan.
Järjestä vaikka noitavaino konsertti, muista pukea noitavainokengät.

Äänestä

Immonen ei ole tehnyt mitään sellaista miksi hänet pitäisi puolueesta potkia ulos. Teitä riidankylväjiä näyttää riittävän.

Äänestä
  • Soini voisi tuomita omat valheensa joiden avulla hän sai kansan äänestämään puoluettaan, mikä tuo valehtelija on ketään tuomitsemaan.

    Immonen kertoi vain kansan mielipiteen joka vyöryy kuin lumipallo yhä kiihtyvällä vauhdilla,
    kuka tervejärkinen ihminen haluaa elättää vieraan maan laiskureita,
    jotka kiitoksen sijasta kirkuvat "rasisti"

    Äänestä

Vaikka en ole lähelläkään persuja, alkaa tämä typerä Immos vouhotus jo kyrpimään. Eihän tuossa hajatelmassa oikeastaan ollut mitään kummallista.

Onhan noita erilaisia mielipiteitä ollut joka puolueessa, mikähän tästä nyt tekee sen niin jumalattoman vaarallisen, upeeta rääkkyä laumassa, luultavasti.

Äänestä

Soinion suomen kuuluisin paskan puhuja ja takinkääntäjä se on sama kumpipää ylä vai ala sillä kumileimasimella puhuu yhtä uskottavaa paskaa tulee molemmista päistä avatkaa silmänne persu uskovaiset teitä kusetetaan

Äänestä

Soini tuomitkoon vain itsensä omista valheistaan joilla sai kansan äänestämään puoluettaan ja nyt on täydellinen takinkääntö tapahtunut.

Immonen kertoi vain kansan mielipiteen, kuka järkevä ihminen haluaisi
elätettäväkseen vieraan maan kansalaisia jotka kiitoksen sijaan kirkuvat "rasisti"

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OnkoSoinissaMiestä kirjoitti:

Soinin tuomitsemisella ei ole mitään painoarvoa, ellei Immosta potkaista ulos Persuista. Muuten tuomitseminen on pelkkää Persujen tuttua sanahelinää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu