NAISEN KEIHÄÄSSÄ KÄSKITULOS 63.03 KÄIHÄS LÄHTI

VIHAISESTI KUIN PERSU TORILTA. Sanni Utriainen lunasti kisapaikan, hienoa!
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Jos keihään lähtönopeus on niin suuri"lähti kun persu torilta" on päivän selvää että ennätysheitto siitä tulee!

Äänestä

Vielä kun Kimi Räikkönen ja Valtteri Bottas saavat formuloissa sellaisen nopean lähdön kuin persu torilta niin hyvä tulee!

Äänestä

Nii persuki lähti kuin lehmä makuulta.

Äänestä

Joo mut sakemanni näytti Kuortaneella kaapin paikan meidän hyville heittäjille 89.27m kantaneella heitollaan.
Pekingissä edes pronssimitali tuskin irtoaa alle 88 metrin heitolla. Sääolosuhteet ja heittoalusta siinä myös ratkaisevat.

Äänestä

Persuilla on vaan niin kova kannatus, kuka niitä äänestää?

Äänestä

Onkohan Sanni jo varattu?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HyvinMeni kirjoitti:

VIHAISESTI KUIN PERSU TORILTA. Sanni Utriainen lunasti kisapaikan, hienoa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu