pirkanmaarules

rulespirkanmaa

haluaisin mielipiteitä vaimoni jäi kiinni viestittelystä toiselle miehelle muutaman kerran aikaisemmikin ollut mut nyt oli teksti melko paksua .tiedän et ei ole tavannut mutta silti tuntuu pahalta.suomalainen tapa on turpaan akkaa ja retku saa puukosta .se ei oo ratkasu mihinkään .nyt vannoo et oli viimenen kerta .miten saa luottamuksen onko chatti pettämistä ja missä kulkee raja kiitos vastauksista

4

156

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • munmielipide

      Kaikki tuollainen, jota tekee puolison selän takana salaa on mun mielestä puolison luottamuksen pettämistä. Jos hän olisi viattomilla asioilla niin kertoisi sulle avoimesti mitä puuhaa. Pettäminen ei aina ole vieraan kanssa panemista.

      Teillä on nyt vakavan keskustelun paikka. Voihan olla, että vaimosi hakee vain jännitystä elämäänsä tuollaisella salajutulla. Mutta siitä on niin lyhyt matka varsinaiseen aktiin jos tekstit on jo olleet paksuja. Missään tapauksessa se ei ole sun syy kun vaimosi tuollaista harrastaa.

    • Niih

      Kaikki mitä ei voi puolisolle kertoa tai näyttää on pettämistä.

    • shhtl1

      Sättäily ei ole pettämistä. Itsekkin olen ns. vieraiden miesten kanssa viestitellyt. Usein vieraan ihmisen kanssa on helpompi puhua aremmistakin aiheista. Ja jos on pitkä parisuhde...niin ymmärrän että pieni vipinä pitää virkeämpänäkin....koita itse niin tiedät.

    • Petettykin

      Mä jätin mun mieheni kun hän ihastui varattuun naiseen .Mies istuu nyt illat kotona ja viestittelee tän varatun kanssa. Miten ihmeessä tän naisen mies voi olla noin sokea ettei tajua mitään. Mun mielestä kaikki mistä ei voi kummpanille kertoa on pettämistä. Jos tarvitsee pientä vipinää suhteeseen , kantsisko miettiä lähtöä.
      Voisitko kuvitella eroavasi? Ansaitset ehdottomasti paremman naisen. Jonkun joka kunnioittaa sinua eikä tee selkäsi takana mitään tyhmää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4919
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      192
      3850
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      188
      3631
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      78
      3289
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2979
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      2004
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1971
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      187
      1857
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1706
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      43
      1405
    Aihe