Venäjä on kupla, joka pian puhkeaa

Venäjää yritetään tälläkin palstalla ylistää jonain ihmemaana.

Totuushan on puolifasistinen diktatuuri, joka elää raaka-aineiden myynnillä.

Venäjä on Euroopan häirikkö, joka on herättänyt Natonkin horroksesta varustamaan Eurooppaa Venäjää vastaan. Naton kapasiteetti on kaikessa moninkertainen Venäjään verraten.
8<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kaikki pahta teot ovat vähemmistökansojen tekemiä. Ne alistuivat tahallaan Venäjän valtaan voidakseen sitten sortaa toisiaan ja syyttää siitä venäläisiä.

Äänestä
  • Kaikki oikeassa maailmassa tapaamani venäläiset on olleet huijareita.

    Äänestä

Venäjän ongelmiin aina syy ulkopuolelta, ei itsestä.

Ja aina on ihmisiä, jotka Kremlin satuihin lankeavat.

Äänestä

Venäjän valtaapitävillä.
ensi vuonna on aluevaalit ja jo nyt pyritään estämään tiettyjen ehdokkaiden asettaminen.

Äänestä

natsien kävikään? Kenen apu takasi alkuvaiheen menestykset 1939-1940?

Äänestä

Ruotsista tuli ammuksia ja aseita.

Äänestä

säätietojakin poliittisten tarpeiden mukaan.

Äänestä

pahasti. Venäjä on syönyt vararahastonsa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Turha-valehdella kirjoitti:

Venäjää yritetään tälläkin palstalla ylistää jonain ihmemaana.

Totuushan on puolifasistinen diktatuuri, joka elää raaka-aineiden myynnillä.

Venäjä on Euroopan häirikkö, joka on herättänyt Natonkin horroksesta varustamaan Eurooppaa Venäjää vastaan. Naton kapasiteetti on kaikessa moninkertainen Venäjään verraten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu