Onkos jollain jotain vinkkii,neuvoo,tietoo, kokemusta miksi...
miesystäväni on lähes aina whatsapissa.
Kun en ole hänen kanssaan ja hän kaukana kotonaan, on hän lähes joka tunti whatsapissa jos ei ole töissä ja työpaikallaankin käy siellä aina kun voi...
Kertokaa, onko whatsapissa joku samankaltainen systeemi esim. kuin se tinderi??
Tulee vaan mieleen että hänellä on joku toinen tai useempiakin naisia ja siksi pitää jatkuvasti viestii jotta saa kaikille vastailtuu mut hämmästyttää tosi paljon että jaksaa melkein koko päivän monesti joka tunti sinne viestii.
Mies ystäväni on sinkku ja perheetön joten aikaa on.
miksi whatsapis
4
230
Vastaukset
- lolololololololololol
se tykkää olla siel. usko pois vaasn se ei oo ainoo joka on siitä nii riippuvainen
- kilttiN
Minkä ikäinen? Miehet harvemmin kirjoittelee keskenään siellä. Kokemukseni mukaan jos mies on koko ajan whatsapissa, se kyl kirjoittelee naisten kanssa.
- miksikö
Hän on jo päälle 40. Ihmettelen kun töissäkin on työaikanakin käy viestimäs.Puhelimeensa tulee merkki kun tulee viesti eli ei voi vaan tarkistaa onko viestejä tullut..kolme kuukautta jo tätä meininkiä ollut.
Nyt en jaksa enään, nostan huomenna kissan päydälle ja kysyn kun hän tulee viimestä lomaviikkoa viettämään luokseni, taidan päivän vielä tarkkailla kuinka usein kännykkäänsä räplää ja hölmöä merkkiääni viestien tulosta pois päältä kun luonani on mutta muualle kun mennään niin merkki tulee kun viestejä tulee ja ne luetaan vaikka autoa ajaessa ja usein sanoo että mailiin tulee mainospostia .Ärsyttää..
Nyt parempi uskoa että olen "toinen" nainen ja pistää kova kovaa vastaan ja sanoa että tekee valinnan.
- miksikö
No niin,niinhän siinä kävi kuin pelkäsin..mies vain räpeltää kännykkäänsä kun olen vähänkin pois.No loppujen lopuksi tunnusti kun kerroin epäilyni.
Hänellä kolme muuta naista ja kaikki olemme eripaikkakunnilta kuin hän, reissumies .
Hänen on ollut PAKKO viestiä kaikkien kanssa jottei jää kiinni ja sanoi ettei tykännyt siitä mutta halusi vain pitää meidät kaikki ja oli vaikeaa ettei sekoaisi kelle mitäkin luvannut ja selittänyt.Hoh hoh hyvin olen arvaillut, kaksi kuukautta Turkulaisen kanssa, vuoden minun kanssa, kuukauden Hesalaisen kanssa...no mies otti ja lähti ja elämäni jatkuu, se siitä etäsuhteesta,ei ikinä enää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit425320Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT4134603Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483839KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1623155Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku142526Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182098Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1512022- 1251940
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241469