miksi whatsapis

miksikö

Onkos jollain jotain vinkkii,neuvoo,tietoo, kokemusta miksi...
miesystäväni on lähes aina whatsapissa.
Kun en ole hänen kanssaan ja hän kaukana kotonaan, on hän lähes joka tunti whatsapissa jos ei ole töissä ja työpaikallaankin käy siellä aina kun voi...
Kertokaa, onko whatsapissa joku samankaltainen systeemi esim. kuin se tinderi??

Tulee vaan mieleen että hänellä on joku toinen tai useempiakin naisia ja siksi pitää jatkuvasti viestii jotta saa kaikille vastailtuu mut hämmästyttää tosi paljon että jaksaa melkein koko päivän monesti joka tunti sinne viestii.

Mies ystäväni on sinkku ja perheetön joten aikaa on.

4

196

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lolololololololololol

      se tykkää olla siel. usko pois vaasn se ei oo ainoo joka on siitä nii riippuvainen

    • kilttiN

      Minkä ikäinen? Miehet harvemmin kirjoittelee keskenään siellä. Kokemukseni mukaan jos mies on koko ajan whatsapissa, se kyl kirjoittelee naisten kanssa.

      • miksikö

        Hän on jo päälle 40. Ihmettelen kun töissäkin on työaikanakin käy viestimäs.Puhelimeensa tulee merkki kun tulee viesti eli ei voi vaan tarkistaa onko viestejä tullut..kolme kuukautta jo tätä meininkiä ollut.
        Nyt en jaksa enään, nostan huomenna kissan päydälle ja kysyn kun hän tulee viimestä lomaviikkoa viettämään luokseni, taidan päivän vielä tarkkailla kuinka usein kännykkäänsä räplää ja hölmöä merkkiääni viestien tulosta pois päältä kun luonani on mutta muualle kun mennään niin merkki tulee kun viestejä tulee ja ne luetaan vaikka autoa ajaessa ja usein sanoo että mailiin tulee mainospostia .Ärsyttää..
        Nyt parempi uskoa että olen "toinen" nainen ja pistää kova kovaa vastaan ja sanoa että tekee valinnan.


    • miksikö

      No niin,niinhän siinä kävi kuin pelkäsin..mies vain räpeltää kännykkäänsä kun olen vähänkin pois.No loppujen lopuksi tunnusti kun kerroin epäilyni.
      Hänellä kolme muuta naista ja kaikki olemme eripaikkakunnilta kuin hän, reissumies .
      Hänen on ollut PAKKO viestiä kaikkien kanssa jottei jää kiinni ja sanoi ettei tykännyt siitä mutta halusi vain pitää meidät kaikki ja oli vaikeaa ettei sekoaisi kelle mitäkin luvannut ja selittänyt.Hoh hoh hyvin olen arvaillut, kaksi kuukautta Turkulaisen kanssa, vuoden minun kanssa, kuukauden Hesalaisen kanssa...no mies otti ja lähti ja elämäni jatkuu, se siitä etäsuhteesta,ei ikinä enää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      210
      2793
    2. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      125
      2659
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      77
      1743
    4. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      233
      1305
    5. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      63
      1288
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      47
      1098
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1001
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      108
      841
    9. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      6
      823
    10. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      46
      823
    Aihe