Nykyhallitusta äänesti noin 1689000 äänestäjää kaikista äänestämässä käyneistä ja sitä tulosta, ette räkyttämällä pysty muuttamaan. Että silleen.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Juuri niin. Opposition pitää olla ihan hiljaa seuraavat neljä vuotta. Niinhän viime eduskuntakaudellakin oli.
Persut on se räkyttävä oppositio vielä hallituksen sisälläkin. Persuja ei äänestäjistä kannattanut kuin 17 prosenttia.
Pieretkö koskaan tyynyyn ennen nukkumaan menoa?
No mitkäs oli viherpunavassareiden kannatuslukemat ? Demoktratiassa menään enemmistön ehdoilla yritä nyt tajuta se todellisuus. Että silleen.
Näköjään PIENI-VÄHEMMISTÖ kuten HOMOT,VIHERVASEMMMISTOLAISET,eräät mamu ryhmät ovat siinä uskossa että he määräävät tässä maassa marssitahdin ja SUUREN ENEMMISTÖN olisi taivuttava heidän oikkuihin ja heidän tapoihin, EI SE NYT IHAN MENE !!! SUOMEN-KANSAN ENEMMISTÖ on vaaleissa valintansa tehnyt ja jos sitä että hyväksy HALVEKSITTE DEMOKRATIAA JA KANSANTAHTOA !! Erityisesti VASEMMISTOLAISILLA SDP mukaan lukien VIHREITÄ unohtamatta on ollut ERITYISEN VAIKEAA hyväksyä vieläkään vaalien tulosta ,kuten esim miten katkeruus paistaa läpi ANTTI RINTEEN lehti kommenteista niin että oikein myötä-hävettää vaikka en (luojalle kiitos) kannattajiin kuulu .No VASEMMISTO ja VIHREÄ ovat näköjään löytäneen oman yhteisen loppuun kuluneneen ja inflaation kärsineen RASISMIN sävel-lajin kiukutuksilleen ,ollaan mielensäpaoittavineen milloin mistäkin puoliväkisin esiin kaivetusta "sanomisesta" .Luulisi jo heitä itseäänkin KYLLÄSTYTTÄVÄN tuo jatkuva rasismi-laulu ja viikottaiset "marssit"tai "MIELENOSOITUKSET" joihin on haalittu sammuneita "tähtiä" tai Ö-luokan VASEMMISTO"RÄPPÄREITÄ" veto nauloiksi ja latteata ilmapiiriä nostattamaan vaikka muuten esiintyvät PUOLITYHJILLE "areenoille" jos nyt yleensäkään enään esiintyvät . Älkää myöskään unohtako että näillä ed.mainituilla oli edellisellä hallituskaudella oma aikansa näyttää ja päättää asioista , mutta mites kävi ?? taisi mennä päin P....tä joten TURHA SE ON NYT ENÄÄN PYLLISTELLÄ KUN PASKAT ON JO HOUSUSSA !!!!
Näin on, vaalit hävinneet tahot eivät vaan voi sulattaa häviötään, paisutetaan pikku jutuista järjettömät kohut konsertteineen, jotka kyllä kaikki meni päin mäntyä. Ne ei vaan tajuu, että ajat ja ihmiset ovat nyt muuttuneet. Ne elää vuosikymmeniä menneisyydessä toistaen vanhoja mantrojaan, eikä tajuu, että ihmisillä on nykyään tilaisuus saada puolueetonta tietoa monesta lähteestä eikä vaan lukea HS:n ja Yle:n scheissea. PS. Murajan toiminta eettisesti erittäin arveluttavaa, esim. uhkailee vedoten HS:n asemaan valtamediana. Siinäpä toimittaja, noudattaa ilm. hesarin virallista linjaa, kun uskaltaa näin toimia. Oksennan !
RKP on niin katkera heiveröisen nuhanenä Potterinsa johdolla, että koko media pitänyt valjastaa ps:n mollaamisen. Siltä ainakin tuntuu. Myös vihervasureiden katkeruus saa aikaan mielihyvää.