Peseytyminen riittää

liikaa_hajuja

Dementtia lisääntyy kiihtyvällä vauhdilla. Ennen hajusteita käytettiin vain juhlissa, nyt joka päivä ja niitä käytetään aivan liian paljon kun 1 tippaa riittäisi niin laitetaan varmuudeksi ruokalusikallinen ettei se alapään haju vain tulisi läpi. Vaatteet on pesty hajustetuilla pesuaineilla ja käytetään tenaa joka on hajustettu. autossa hajuste. wc pytyssä hajuste. ilmanraikstin kotona, astiat petään hajusteilla,,, lista on melkeimpä loputon. Eipä tarvi ihmetellä nyky ihmisten päänsärkyjä, mikreeniä ja silmien kirvelyä ym ym.

4

182

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • joopatijooo

      Ainakin sinun aivosi ne on näköjään vaurioittaneet.

      • liikaa_hajuja

        joopatijooo ei nyt tainnut vielä sinulle asia aueta. Googleta vähän niin jospa sinäkin alkaisit ymmärtämään missä mennään.


    • Hermoheikkoja

      No eihän niitä hajuvesiä saisi laittaa mihinkään juhliinkaan, koska niissä on aina useampia ihmisiä ja mukaan mahtuu aina joku hermoheikko hajuvammainen. Ainut sopiva paikka käyttää koskaan mitään hajustetta on kai yksin kotona nukkumaan mennessä. Päivällähän sitä saattaa käydä jossain tai joku voi tulla kylään. On tämä elämä mennyt teidän takianne ankeaksi.

      • ominaistuoksu

        Vai on aloittaja ennen laittanut parfyymia alapäähänsä hyvin hyvin outoa. Ilmeisesti hänen täytyy harrastaa idioottimaisuuttaan vieläkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      159
      10165
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      52
      2750
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      76
      2465
    4. 84
      2298
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      145
      2056
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      235
      1878
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      41
      1342
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1275
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      115
      1187
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      34
      863
    Aihe