a) olet siinä komea/kaunis
b) kuva on hauska
c) kuva on riittävän sumea tai epäselvä
d) esittelet kuvassa kumppaniasi /lapsiasi/lemmikkiäsi
e) siinä ei näy sinua
f) kuva kuvastaa sinun luonnettasi
g) joku muu, mikä?
Millä perusteella valitset facebook-kuvasi?
13
<50
Vastaukset
- määmy
Ku edustan myös sukuain, asiallinen. Kansifotona perheemme
Rytmiblondeil foto & kansifotona bändi
Blogeis pilke simmus
Firmassain toine osakas & mä. Kansifotos henkilökunta
Puolison firmas logo & kansifotos henkilökunta - Kettujakoira
4000 fb kaveria ;)
- Pitkätukka_46v
Saatan laittaa facebookkiin kuvani, jos kerrankin joku saa otettua musta sellaisen kuvan, että näytän mielestäni suht edustavasti itseltäni. Enpä ole kovin usein kuvia sinne lisäillyt.
Vastaan siis, että fb-kuvani ovat tyylin f omakuvia. - kuvarunoilija
intui...jne mukaan
- rehellinenvastaus
c) Kun saan kuvan ylivaloitettua riittävästi, se voi kelvata. Lisäksi meikkiä pitää olla paljon, että siedän naamaani epäselvässä valokuvassa. Eikä hymyilevää kuvaa, minulla on huonot hampaat, niitä ei saa nykyään yhtään. Tai sitten riittävän kaukaa otettu kuva, jossa seison asennossa, jossa en näytä liian lihavalta, aina joskus onnistuu. Minulla on pystynenä ja kaksoisleuka, joten yläkulmasta että sieraimet ja leuat eivät näyt.
- scrg
tietenkin äf ja bee niin kuin facebook. Mutta jos kuva on minun mielestäni hauska ja kuvastaa luonnettani, niin tekeekö se sitä jonkun muun mielestä? En tiedä. Sitä ne saavat kuitenkin katsella jos jotain kirjoitan. Harvemmin kirjoitan. Oksennan teille.
Noista vissiin eniten f). Paremminkin kyllä mielentilaa. Kesällä kesäisempi kuva itsestä, syksyllä syksyn värejä tai jotain. Luonnettani en osaa kyllä kuvalla kertoa. Onko ihmisellä edes joku yksi vakioluonne? Hyvä luonne niinkuin koirilla..? :P
Mielentilaa sikäli, että joskus otan kuvan, jossa näkyy vaikka sen hetken fiilis mielestäni jotenkin, tyyliin: elämä voittaa, jee, on kesä tms. Mieluiten kai joku suht positiivinen.
Nyt fb.ssä on sellainen kuva kylläkin, jonka yks työkaverin tapainen otti ja sanoi, että se kuvastaa hyvin mun tyyliä. Ja että tuli hyvä ilme ja käski laittaa johonkin. Laitoin sit, vaikka musta mulla on siinä liikaa silmämeikkiä ja ilmekin jotenkin liian haavoittuvainen tai jotain. Mutta olkoon niin kauan, kunnes keksin jotain tilalle. Joku teiniangsti-kuva vois olla joskus hyvä..Harmi, että teiniajoilta ei ole säilynyt niitä kaikkein hirveimpiä.Viimeksi ihan reilu kuva ja iso eikä aikaakaan kun toinenkin tytteli uskalsi piilosta tulla. Noh en ole enää ircissä ei isäntä kestänyt kun alkaa tulemaan miehiltä viestejä. Vaikka itse toivoin pysyvän seinäkukkasena chatissa.
Halusin nähdä miten ihmiset kirjoittelee.- Mikä_VEISPUUKKI---
.
"Onko se jotakin #SYÖTÄVÄÄ#"
har!11
. aa, bee ja äf
joskus myös gee, eli mikä sopii kansikuvan kanssa.f) kuva kuvastaa luonnettani
- tuulisetaivuttikoivun
Samantapainen pallopää, kuin aloittajalla ja kansikuvana tikkurilan värikartasta kopsatut harmaat sävyt. Elikkä f
- Mustapapana
Minun pitää näyttää kuvassa siedettävältä ja tunnistettavalta. Mielellään sellainen kuva, joissa olen harrastusteni parissa. Kuvan ja taustakuvan pitää kuulua yhteen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "874168Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella283137No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452340- 351348
- 10919
- 133911
- 6894
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12832Naisten ja miesten tasoeroista
Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris124776- 11770