Millä perusteella valitset facebook-kuvasi?

vaseenkuva

a) olet siinä komea/kaunis
b) kuva on hauska
c) kuva on riittävän sumea tai epäselvä
d) esittelet kuvassa kumppaniasi /lapsiasi/lemmikkiäsi
e) siinä ei näy sinua
f) kuva kuvastaa sinun luonnettasi
g) joku muu, mikä?

13

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • määmy

      Ku edustan myös sukuain, asiallinen. Kansifotona perheemme
      Rytmiblondeil foto & kansifotona bändi
      Blogeis pilke simmus
      Firmassain toine osakas & mä. Kansifotos henkilökunta
      Puolison firmas logo & kansifotos henkilökunta

    • Kettujakoira

      4000 fb kaveria ;)

    • Pitkätukka_46v

      Saatan laittaa facebookkiin kuvani, jos kerrankin joku saa otettua musta sellaisen kuvan, että näytän mielestäni suht edustavasti itseltäni. Enpä ole kovin usein kuvia sinne lisäillyt.

      Vastaan siis, että fb-kuvani ovat tyylin f omakuvia.

    • kuvarunoilija

      intui...jne mukaan

    • rehellinenvastaus

      c) Kun saan kuvan ylivaloitettua riittävästi, se voi kelvata. Lisäksi meikkiä pitää olla paljon, että siedän naamaani epäselvässä valokuvassa. Eikä hymyilevää kuvaa, minulla on huonot hampaat, niitä ei saa nykyään yhtään. Tai sitten riittävän kaukaa otettu kuva, jossa seison asennossa, jossa en näytä liian lihavalta, aina joskus onnistuu. Minulla on pystynenä ja kaksoisleuka, joten yläkulmasta että sieraimet ja leuat eivät näyt.

    • scrg

      tietenkin äf ja bee niin kuin facebook. Mutta jos kuva on minun mielestäni hauska ja kuvastaa luonnettani, niin tekeekö se sitä jonkun muun mielestä? En tiedä. Sitä ne saavat kuitenkin katsella jos jotain kirjoitan. Harvemmin kirjoitan. Oksennan teille.

    • Noista vissiin eniten f). Paremminkin kyllä mielentilaa. Kesällä kesäisempi kuva itsestä, syksyllä syksyn värejä tai jotain. Luonnettani en osaa kyllä kuvalla kertoa. Onko ihmisellä edes joku yksi vakioluonne? Hyvä luonne niinkuin koirilla..? :P
      Mielentilaa sikäli, että joskus otan kuvan, jossa näkyy vaikka sen hetken fiilis mielestäni jotenkin, tyyliin: elämä voittaa, jee, on kesä tms. Mieluiten kai joku suht positiivinen.

      Nyt fb.ssä on sellainen kuva kylläkin, jonka yks työkaverin tapainen otti ja sanoi, että se kuvastaa hyvin mun tyyliä. Ja että tuli hyvä ilme ja käski laittaa johonkin. Laitoin sit, vaikka musta mulla on siinä liikaa silmämeikkiä ja ilmekin jotenkin liian haavoittuvainen tai jotain. Mutta olkoon niin kauan, kunnes keksin jotain tilalle. Joku teiniangsti-kuva vois olla joskus hyvä..Harmi, että teiniajoilta ei ole säilynyt niitä kaikkein hirveimpiä.

    • Viimeksi ihan reilu kuva ja iso eikä aikaakaan kun toinenkin tytteli uskalsi piilosta tulla. Noh en ole enää ircissä ei isäntä kestänyt kun alkaa tulemaan miehiltä viestejä. Vaikka itse toivoin pysyvän seinäkukkasena chatissa.

      Halusin nähdä miten ihmiset kirjoittelee.

    • Mikä_VEISPUUKKI---

      .

      "Onko se jotakin #SYÖTÄVÄÄ#"

      har!11

      .

    • aa, bee ja äf
      joskus myös gee, eli mikä sopii kansikuvan kanssa.

    • f) kuva kuvastaa luonnettani

    • tuulisetaivuttikoivun

      Samantapainen pallopää, kuin aloittajalla ja kansikuvana tikkurilan värikartasta kopsatut harmaat sävyt. Elikkä f

    • Mustapapana

      Minun pitää näyttää kuvassa siedettävältä ja tunnistettavalta. Mielellään sellainen kuva, joissa olen harrastusteni parissa. Kuvan ja taustakuvan pitää kuulua yhteen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      26
      4266
    2. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      14
      4084
    3. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      243
      3858
    4. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      64
      2369
    5. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      42
      1796
    6. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      71
      1680
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      1
      1498
    8. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      105
      1407
    9. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      11
      1301
    10. Tuntuuko sinusta mies

      että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti
      Ikävä
      22
      1265
    Aihe