Helsingin Sanomien mukaan Suomeen on saapunut viimeisen kolmen viikon aikana uusia turvapaikanhakijoia 1300 kappeletta ja vauhti kiihtyy kertoo Maahanmuuttoviraston vastaanottoyksikön johtaja Jorma Kuluvainen.
1300 pakolaista lisää kolmen viikon aikana
13-2
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Suvaitkaa! Maksakaa! Kädet ilmaan! Ihanaa!
Ei taida riittää , meille "syötetään" väärää tietoa . Taas vain peitellään .
Ja kaikki hyväkuntoisia nuoria miehiä. Tässä Kirkkonummelle tulleet:
http://mvlehti.net/2015/08/14/kirkkonummi-kantoi-eilen-vastuunsa-taakanjaosta-ja-ottivat-vastaan-sotaa-ja-vainoa-paenneita-perheita/
Siinä ne odottaa pitopöytiin pääsyä. Ja myöhemmin perheenyhdistämisen kautta tuodaan kaverit ja vosut bilettämään ja raiskailemaan.
Miten tyhmä ja vastuuton voi ihminen olla? Täytyy olla punavihreä suvaitsevainen.
Näitä RINTAMAKARKUREITA on käynyt poliisit jo 2 kertaa morjestamassa ja palokunta kerran. Näin he osoittavat kiitollisuutensa heille turvallisen kodin antaneita. http://mvlehti.net/2015/08/14/lukija-lyodaan-tama-paivamaara-muistiin/
Suvakit teille kysymys. Missä ovat lapset, vanhukset, naiiset, sodassa loukkaantuneet, vammaiset.
Kohta saadaan raiskausuutisia Kirkkonummelta. Vai suojaisiko jos ostaisi burkhan?