Suurin osa melkoisen pyöreitä ja yleensäkin kuvat on otettu hassusta kulmasta, että näytetään paremmilta mitä todellisuudessa. Toivoisin kokovartalo kuvaa pakolliseksi näihin ja mielellään ilman meikkiä/kevyt meikki. Profiili tekstit on hyvin samanlaisia = ei herätä mielenkiintoa. Paljon yh-äitejä/yhteishuoltajuus, toisille ihan ok, mutta yleensä saat vaan lisää stressiä elämään kun exä on kuvioissa tiiviisti. Voit myös unohtaa säännöllisen seksin ja reissailut. Mutta semmoista se on. Toisilla on sitten ihan älyttömät vaatimukset mm. tulojen/koulutuksen suhteen, pitkän miehen paino 75kg max. WTF?? Useasti kuvat on vanhoja ja monesti vain yksi. Toisilla lukee ruumiinrakenne kohdassa normaali, vaikka kuvasta selviää että on pyöreä. Huoh.
Suoli24 treffit
Närkästynyt_deittailija
4875
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 48
Vanhimmat
Kannattaisiko katsella naisia nuoremmista ikäluokista? Parikymppisillä ja sitä nuoremmilla naisilla ei tavallisesti ole lapsia eikä kilojakaan ole vielä päässyt kertymään.
Been there, done that. Moni vaan aika lapsellisia ja erilaiset intressit. Harva parikymppinen haluaa jättää juhlimista taakseen. Kyllähän noita urheilullisia kolmekymppisiäkin on, toki vähän harvemmassa. Paras sijoitus on kyllä sporttinen mimmi, joka nuoresta asti liikkunut eikä alkoon menevä. Ei tule sitten yllätyksenä kun raskauden jälkeen onkin 15kg "pyöreämpi" eikä mitään halua päästä kuntoon. Ainoa liikunta on kävely lähikauppaan. Näitä on valitettavasti lähipiirissä riittämiin. Vähän säälittää sitten mies puolisia kavereita. Ei ihme, että ukoilla halut katoaa.. Moni parikymppinen ei välttämättä tiedä mitä haluaa. Haluaako vielä asettua aloilleen. Sitten syrjähypytkin ovat mahdollisia. Pitää myös muistaa, että moni parikymppinen ei halua välttämättä reilusti vanhempaa miestä, vaikka tämä olisikin nuorekas. Mutta olisihan se pitkällä tähtäimellä hyvä sijoitus tuo reilusti nuorempi naikkonen. ;) Mutta ei toki välttämättömyys. Kyllähän jokainen mies tuolla kadulla kuolaa noita tiukkoja parikymppisiä pikkupeppuja kireissä mikro shortseissa ja topeissaan. Vanhat ukot kääntyy välillä oikeen katsomaan, jos kävelee ohi, hah. Iän puolesta ei voi kyllä sanoa onko reilusti halukkaampia nuoremmat. Riippuu ihmisestä niin paljon. Yksi 30v naikkonen halusi pari kertaa päivässä lassieta lipsuttamaan alakertaa. :) Toiset taas kerran viikossa ja tylsästi. Liikaa estoja.. Lottovoitto, jos osuu seksuaalisesti estoton ja aktiivinen nainen kohdalle.
Jos naiselta noin kovasti vaatii, niin paree olla itsekin hyvässä kunnossa. Eikä sekään riitä vaan olla muutenkin naiselle mieluinen persoonaltaan. Siinä käy äkkiä niin että teikäläiset tavikset ei kelpaa. ;) Ja ihan syystä. Jos nainen on kuosissa niin rinnalla pitää olla myös vastaava mies.
Niin miksihän niitä timmejä mimmejä ei pyöri täällä..oisko ne jo varattuja.
Nopeat syövät hitaat vai miten se meni?
Mikä vika itsessä kun vielä oot täällä vonkaamassa..
Itsellä seksuaalinen aktiivisuus lisääntyi huomattavasti kun "sain" pari ylimääräistä kiloa tupakan polton lopettamisen jälkeen. Toki olisin valmis treenailemaan sopivan kaverin vastaan tullessa. Mut itse en profiiliini toki kuvaa edes laita. Toki sen saa asiallisesti pyydettynä...
Ylös ulos ja ihmisten ilmoille naisia sekä miehiä etsimään. Suomi24 rehvit on niin nähty.
"Toivoisin kokovartalo kuvaa pakolliseksi näihin ja mielellään ilman meikkiä/kevyt meikki."
Ihanko tosi. Itse toivoisin että missään deitissä ei saisi olla minkäänlaista kuvaa ja ihmiset viitsisivät oikeasti tutustua toisiinsa vaikka kirjoittelemalla, koska ei kai se ulkönäkö voi olla se tärkein asia toisessa ihmisessä :(
Tuollaisille siiderinorsuille ei ole kysyntää vaikka kuinka kirjoittelisi. Paitsi titty ne epätoivoiset joille riittää mikä vaan liukkarilla kostutettu.
millaisille siideri norsuille?
liukkarilla kostutettu.. sinä vihjaat seksiin. Sekö se pääasia on noissa deiteissäkin. Eikö kukaan etsikkään elinikäistä kumppania enää nykyään?
Niin sitä toivois mutta naiset ei halua sisältöä vaan ulkonäköä. Kun olin kuvattomana netissä kattavalla profiililla kiinnostui monikin nainen minusta mutta kuvan lähettämisen jälkeen kiinnostus loppui joka naisen kohdalla 100%. Kun tulin kuvineni nettiin samalla profiililla niin naisten viestit loppui kuin seinään. Nyt seitsemäs vuosi menossa ilman treffejä. Joten yhdenkään naisen suusta en kuuntele tuollaista paskaa enään että se mikä ihminen on luonteeltaan olisi tärkeintä koska olen kokenut mikä on se naisten ykkös kriteeri.
Ihan yhtä pahoja on molemmat sukupuolet. Tulis jo ydinsota saatana ja loppus tää pelleily perkele!!!!!!!!!
"ihmiset viitsisivät oikeasti tutustua toisiinsa vaikka kirjoittelemalla"
No mitä se auttaa vaikka kirjottelis kuinka pitkään ummet ja lammet jos sitten nähdessä se ulkänäkö ei vois vähempää viehättää?
Itse ainakin haluan suht alkuvaiheessa tietää miltä toinen näyttää ja onko lainkaan omaa tyyppiä jonka kans vois kuvitella jotain eroottistakin tekevänsä. Jos ei miellytä niin turha haaskata molempien aikaa, kun ei siitä korkeintaan kaveruutta kummempaa sillon voi kuitenkaan tulla.
Ulkonäkö ei oo tärkeintä mutta tärkeää kuitenkin kiinnostuksen herättäjänä.
"Itse toivoisin että missään deitissä ei saisi olla minkäänlaista kuvaa"
Tämä kierrettäisiin sitten niin että kuvat vaihdettais sähköposteissa.
"Itse ainakin haluan suht alkuvaiheessa tietää miltä toinen näyttää ja onko lainkaan omaa tyyppiä jonka kans vois kuvitella jotain eroottistakin tekevänsä. "
"Ulkonäkö ei oo tärkeintä mutta tärkeää kuitenkin kiinnostuksen herättäjänä"
Ei jumalaut vois naurattaa enempää:DD Siis voiko kaksinaismoralistisempaa vastausta olla. Ensin puhutaan toista ja sitten toisessa lauseessa kumotaan toinen. Se on ihan sama miten te naiset sen perustelette ja väännätte kaunopuheiseksi kun totuus on se että VAIN ULKONÄKÖ MERKITSEE.
Tuo on ihan yhtä varma seikka kuin se että lainaisitko viidestä eri murhasta tuomitulle laittomasti haulikon kun tuomittu sanoo menevänsä vain sorsastamaan viikonloppuna. Tottakai se sorsastaan menee ihan varmasti eikösjuu. Tulos on ihan yhtä selvä kuin rumana ihmisenä nettideiteillä olo ja vaikkapa se kuvan lähetys naiselle sekä odotus mitä vastataan vaikka 99% todennäköisyydellä ei edes vastata ja 1% sanoo "et oo mun makuun"
No ei sitä ennenkään kaikille paria löytynyt. Ne parittomat on usein siinä iässä jo kuolleita.
Mitenkähän noi sun mielestä kumois toisensa? Etkö ehkä tajunnu mitä sanottiin?
"totuus on se että VAIN ULKONÄKÖ MERKITSEE. "
Se on ihan sun oma totuutes :) tottakai ensin katotaan ulkonäkö ja SITTEN vielä sen luonteenKIN pitää olla kiinnostava ja sopiva.
Sori vaan, kova pala näkyy olevan joillekin mutta näin se nyt vaan menee. Tuskin sinäkään läheskään jokaisesta eroottisessa mielessä kiinnostut?
"kuvan lähetys naiselle sekä odotus mitä vastataan vaikka 99% todennäköisyydellä ei edes vastata ja 1% sanoo "et oo mun makuun""
Varmaan näin kun lähestyt vaan niitä omaa tasoos huikeesti korkeemmalla olevia missinnäkösiä "seiskatason tavisnaisia". Voit miettiä myös missä on vikaa ja mitä voit tehdä asialle.
"Sinun mielestäsi siis rumilla ei ole oikeutta rakkauteen?!! "
Mitähän helvettiä sekoilet :D missähn noin sanottiinkaan, vai näetkö omias??
"Toivon sulle tuskallista kuolemaa esimerkiksi keittämällä elävältä."
Voi ressukkaa :( mikähän sut on noin vitun katkeraks saanu? Puute riivaa eikä ne kympin naiset kiinnostu kutosen atmista?
Täällä naiset valittaa että tasoteoria on humpuukia ja kohta joku lässyttää sitä miehille jo faktana. No siinä olet oikeassa mutta kun edes ruma nainen ei huoli rumaa miestä hypergamian takia niin ei toi sun feminiininen puolustuspuhe tuo synninpäästöä naisillekaan.
"Mitä vikaa" No mikäköhän se vika olis pitääkö sitä edelleen kysellä? Jos syntyy rumaksi niin vika näkyy peilistä. Siihen loppui ruman miehen perhehaaveilut.
"kun edes ruma nainen ei huoli rumaa miestä"
vai oiskohan kuitenkin useemmin ihan toistepäin.
miehet on visuaalisempia eli niille merkitsee ulkonäkö enemmän.
Miksi naisille ei kelpaa omantasoinen. Seiskan nainen haluaa kympin miehen
Ja miehille kelpaa ikään katsomatta vain normaalipainoinen alle 22 vuotias kaunis nainen. Sitä täällä sanotaan totuutena!!!!!
22-vuotias normaalipainonen on nettideittailuun sekä liian vanha että liian ylipainoinen. Pitää olla laiha (painoindeksi vähemmän kuin 18) ja alle parikymppinen, että kelpaa.
"Seiskan nainen haluaa kympin miehen"
Sinustahan missitkin on seiskatason taviksia. Lisäksi kuvittelet seksi-ilmotuksilla saavas jonkun parisuhdetta etsivän kiinnostumaan. Joten ei mikään ihme että veisaat tota samaa itkuvirttäs täällä jo ties monettako vuotta.
Löytyykö?
Urheilullinen paras vaihtoehto, toisiksi paras hyvillä geeneillä varustettu "en ikinä liho" hoikka nainen. Yleensä sen näkee naisen vanhemmista, toiset on vaan sellaisia pieniä/hoikkia. Pysyvät hoikkina vaikka eivät juuri liiku ja eivät kiinnitä erillistä huomiota syömiseen. Toki jos mässäilee, niin jokainen lihoo, jos ei kuluta energiaa. Toiset helpommin kuin toiset. Ne geenit.
Kyllä se ulkonäkö vaikuttaa niin hemmetisti. Suoraan verrannollista kuinka aivot lähettää signaalia alakertaan. Ja kuinka mies kiihoittuu. Kuinka paljon mies haluaa naista. Ulkonäön pitää miellyttää omaa silmää. Kroppaa pystyy jokainen muokata ruokavalion ja treenin avulla. Hoikka kroppa, pienehkö peppu, pienet rinnat = pop. Ei tarvita mitään six packejä, eikä sitten mitään silikoneja. Suurin syy miksi miehet käy vieraissa on kun nainen lihoaa alkutapaamisesta rajusti. Sitten ihmetellään miksi seksi ei kiinnosta. Mahdotonta kiihottua, jos ihraa ympäriinsä. Joutuu kuvitella jotain ihan muuta.. :( Kylmää tekstiä tiedän, mutta suurin osa miehistä tähän yhtyy. Meidät on "ohjelmoitu" näin.
Samalla linjalla sinun kanssa myös miesten suhteen. Tosin mitään kukkakeppiä en huolisi.
Höpshöps, aika iso osa meistä miehistä tykkää kun nainen on pyöreä. Se on biologisesti naisen merkki. Niin meidät vain on ohjelmoitu.
Onneksi mulla on vielä sen verran järkeä ollut päässä etten rumana ole ikinä mennyt treffeille! Nolottaa ajatuskin, että joku on niin tyhmä ettei tajua et ne on vaan kauniille ihmisille!
sinne mennä tsiigaamaan tarjokkaita ilman, että rekisteröityy tai hankkii profiilia?
klikkaat suomi24 treffit ja sitten haku. sitten vaan laitat sopivat speksit ja katselet. näät lyhyen version ilmotuksista. et nää kuin yhden kuvan. jos teet profiilin itelles ni näät ihannekumppanin tiedot ja lisäkuvat.
Ei olisi pettämisiä ja tarvittaisi viagraa, jos kaikki olisi tälläisiä:
http://treffit.suomi24.fi/profile/743811
Samaa mieltä mutta tuollaisen saaminen on vain helvetin hankalaa ja sitä vieläkin hankalampaa on tuollaisen pitäminen itsellä. Tuo nainen saa viestejä varmaan satoja päivässä.
Mitäs ihmeellistä tossa on? Tavallisen näkönen nuori tyttö ei mitään erikoista, itselläki samanveroinen tavisnaama oli 20 vuotta sitten.
Nuori ikä hyvä ulkonäkö tarkoittaa sitä että tuollaisesta on valtava kilpailu, onhan tuo selkeästi normaalia parempi tapaus.
Jopa rumilla tai tavisnaisilla on hirveä kysyntä.
Naiset aina väittää että miehet haluaa mahdottomia ja nyt meidän miesten naistoive onkin täysin realistinen ja ei yhtään ihmeellinen, hyvä kuulla.
Nätti joo, mutta miksi pitää olla tuo sama ilme....ankkahuulet. Voisi vaikka hymyillä :)
Onhan se epärealistinen jos kaikenikäiset kaljavatsat himoitsee teinejä :(
Itse olen 29v ja timmissä kunnossa mutta en millään usko että saisin tuolta vastausta, en viitsi edes yrittää.
Tarkoituksena oli siis näyttää tuota kroppa kuvaa. Eipä taida näkyä teille jos ette kirjaudu treffit sivustolle sisään. Melkoisen tiukka tapaus. Mahtaa olla taivaallista illalla kun valot sammuvat. ;)
kun valot sammuvat et pimeässä näe jokaista mahamakkaraa.. :)
En lukenut kuin aloittajan tekstin ja heti teki mieli vastata. Minä lemppaisin aloittajan välittömästi kun ei osaa edes kirjoittaa yhdyssanoja oikein. Itse olen yh, mutta kouluttautunut ja kriteerit olivat kovat. Profiilini oli esillä pari viikkoa ilman kuvaa ja sain "hätistellä" porukkaa pois. Sitten löysin etsimäni. Komean, pitkän, huumorintajuisen, urheilullisen ja akateemisen miehen kunnon tuloilla. Siinä ei minun muutama ylikiloni paljon menoa haitannut kun päässäkin oli painoa. Turha täällä on esittää mitään valokuvapakkoja, vaan jokainen tyylillään.
"Turha täällä on esittää mitään valokuvapakkoja, vaan jokainen tyylillään."
Suurimmaksi osaksi ainakin naisilla valokuvat on vanhoja. Treffeillä on välillä aivan jotain muuta mitä luvattiin. Tai sitten väärästä kulmasta kuten tuli jo ilmi aikaisemmin, eli livenä sitten saa järkyttyä. Osalla on myös porsas ajoilta kuvia ja sitten toisissa selvästi hoikempi. Mistä tietää kumpi nykyinen kunto? Mitä järkeä laittaa edes semmosia? Karkoittaa miehet varmasti pois. Jos nainen kertoo profiilissaan, että on normaali rakenne, niin ei ole MIKÄÄN IHME, jos treffeille tallustelee siiderivalas.
Suomi24 treffit sivustolla on todella paljon kauniita ylipainoisia naisia. Jos tajuisivat laittaa ruokavalionsa kuntoon ja alkaa liikkumaan ilman tekosyitä, niin vientiä olisi 10x enemmän. Pyöreä nainen on nykyaikana huono sijoitus. Tulee kaiken maailman sairauksia, itsetunto ongelmat, herkuttelee niin on kiukkuinen, jos tulee raskaaksi niin lihoaa toiset 15kg ja seksin voit unohtaa, ellet omista john holmesin varustusta notta löydät reiän ja laita salaa puhelimesta pornhubia pyörimään aktin ajaksi (pysyy keppi jäykkänä).
Tässä yksi pyöreä nainen ihmettelee, miksi meihillä on se keppi ihan jäykkänä kanssani ja haluavat aina vaan lisää, vaikka olen pyöreä? Onkos siis sinulla jotakin potenssiongelmia, kun seisoo vain hoikan kanssa? Yleensä halutaan IHMISTÄ; eikä vartaloa. Se halu saa seisomaan. Ja naisen kastumaan.
Närkästynyt_deittailija
Kerrotko minkä ikäinen olet ja mitä tarkoitat tolla kuvakulma homalla? Voisitko selventää. Mistä kantista se kuva pitää ottaa?
Kaltaisiasi kuvottavia läskejä on valomerkin jälkeen narikka täynnä bongaamassa niitä viimeisiä epätoivoisia. Kyllä mua ainakin kännissä panettaa läskikin hyvällä mielikuvituksella esim exää ajatellen, mut ei enään selvänä seisota. Kerran tehtiin kolmen kaverin kans kisa. Kuka löytää rumimman haaskan pantavaksi illan viimeisinä tunteina. Känni"kaveri"kuva vaadittiin tositteeks. Hitto tulin toiseks, mut oli äänestyksessä hilkulla päästä kärkeen. Läskit on helppoja illan viimeisiä epätoivoja:)
Ai, sulla on joku tynkä heppi...ei kiinnosta meitä naisia. Sorry.
Tämä oli kyllä pitkään aikaan ruminta lukemaani tekstiä toisesta ihmisestä. Miksi pitää olla noin ilkeä ;( mun tuntemani lihavat eivät ainakaan ikinä uskaltaisi edes näyttäytyä vieraan miehen edessä alasti ja ovat sanoneet jopa, että jos ero tulisi jostain syystä vaikka mies kuolisi oli sitten enää yksin lopun elämää, kun ei sitä roppaa ilman plastiikkakirurgia saa normaaliksi vaikka laihtuis ni ne raskausarvet ja tiineydestä venynyt iho :( eikä rumaa naista kukaan oikeasti halua. Sellaiseen vaan tuydytään. Se on vale että läskit itseään tyrkyttää. Kyllä ne kauniit on rohkeampia kaikkeen irstailuun kunnitseään rumana pitävät!! Muuten pitää olla sen rumuuden lisäksi yksinkertainenkin jo!
Et kovin fiksua kuvaa itsestäsi anna. Itse en käy baareissa, enkä kohtele ihmisiä niin sairaalla tavalla kuin sinä. Miehet joita olen tavannut, ovat kanssani ihan selvin päin. Sitähän ei sinunlaisesi ymmärrä.
Nettideittailu on samanlaista kuin muukin nettishoppailu. Etsitään, jos löytyis vielä parempi vaihtoehto. Osa on niitä jotka ovat koukussa siihen vielä paremman etsintään, tunnistamatta kun se itselle sopiva osuu kohdalle. Osa on niitä, jotka toista tapaamatta alkavat nimittelemään siiderivalaiksi ym, tietoisesti toisia loukkaavia...
Toivottavasti edes osa on niitä, jotka ovat tosi tarkoituksella liikenteessä ja kohtaavat kaltaisensa.
No kuka nyt joka päivä seksiä haluais. Lapsia voi laittaa alulle. Eihän sillä muuten ole merkitystä. Terveys on huono jos jatkuvasti haluttaa.