Ehdotus säästöbudjettiin

Eutanasia vanhoille kurpille sitten kun ne ei enää tuota edes työnteolla enempää kuin kuluttaa. Ovat rumiakin katsella katukuvassa vanhat naiset.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ei kai ny niin paljo voi häiritä,käännä katse muualle äläkä valita

Äänestä

Joo. Ja siinä samassa vois mennä kaikki vanhukset, vammaiset, juopot, sossupummit jne. Olishan se hienoa, jos katukuvassa näkyis vaan kauniiita, terveitä ja vauraita.

Ja ennenkuin kukaan vetää hernettä nenukkiinsä niin tämä oli ns. mustaa huumoria...tai jotain. Mut toisaalta oikeasti on varmasti ihmisiä, jotka ajattelevat noin.

Äänestä
  • No vanhuksetnonkin jo liipasimella ja on vain ajankysymyshän koska pakko eutanasianköyhille vanhuksille tulee lakiin. Nythän heitä vain päätetään olla hoitamatta, kun lääkäri katsoo hoidon olevan kannattamatonta eli käytännössä ihmisiä kuolee nälkään, kun lakkaavat itse syömästä eikä nopeaa kuolemaa ole sallittu auttaa niin nälkä kuolema on aina sallittua, kun ei aleta nesteyttämään. Toista se on rikkaalla vanhuksella jonka lapset ja lapsen lapset haluavat kustantaa suvun arvokkaalle jäsenelle hoidon kalliissa yksityislaioksessa.

    Äänestä

  • ValtionKassaTyhjä kirjoitti:

    No vanhuksetnonkin jo liipasimella ja on vain ajankysymyshän koska pakko eutanasianköyhille vanhuksille tulee lakiin. Nythän heitä vain päätetään olla hoitamatta, kun lääkäri katsoo hoidon olevan kannattamatonta eli käytännössä ihmisiä kuolee nälkään, kun lakkaavat itse syömästä eikä nopeaa kuolemaa ole sallittu auttaa niin nälkä kuolema on aina sallittua, kun ei aleta nesteyttämään. Toista se on rikkaalla vanhuksella jonka lapset ja lapsen lapset haluavat kustantaa suvun arvokkaalle jäsenelle hoidon kalliissa yksityislaioksessa.

    Tuo on kyllä valitettavan totta tosiaan vanhusten kohdalla :/. Vain tosiaan varakkaimmat pystyvät kustantamaan paremman hoidon..Eikä senkään hyvyydestä silti ole takuuta, vaikka maksaakin "maltaita". Kauhulla odottelen sitä, kun oma isä on siinä tilanteessa.

    Äänestä

  • vihatipunen kirjoitti:

    Tuo on kyllä valitettavan totta tosiaan vanhusten kohdalla :/. Vain tosiaan varakkaimmat pystyvät kustantamaan paremman hoidon..Eikä senkään hyvyydestä silti ole takuuta, vaikka maksaakin "maltaita". Kauhulla odottelen sitä, kun oma isä on siinä tilanteessa.

    Ja silti moni elämäntapatyötön ja down-shiftaaja hurskastelee, ettei käärinliinassa ole taskuja, joten mitäs sitä turhaan säästämään. Niillä rahoillahan voisi vaikka palkata jonkun lusikomaan soppaa suuhun ja vaihtamaan vaippoja, jos ei itse kykene eikä ole läheisiä.

    Äänestä

Eutanasia pitäisi sallia myös ätmeille jotka sen haluavat, kun eivät voi saada sitä nuorempaa kauniimpaa HOIKKAA malli naista :( säästyisi inhimilliseltä kärsimykseltä jota yksinäisyys aihettaa.

Äänestä

Eutanasia sille kuka sen haluaa.. Kaikki kurpat ei välttämättä sitä halua etkä sinä voi heitä pakottaa

Äänestä

Eutanasia pitäisi myös sallia tehtäväksi vanhoille vaimoille eli miehille jotka haluavat kunniallisesti päästä vanhasta rumasta vaimostaan eroon samoin kuin raihnaisesta koirastaan. Eihän vanhaa koirakaan potkita pellolle kun se ei enää täytä koiran virkaansa. Miksi käytetty ruma nainen sittensaadaan hylätä. Näin säästyttäisiin taas suurilta inhimillisiltä kärsimyksiltä joita yksinäisyys aiheuttaa.

Äänestä

Minä sitä kun käynkin tatuoimassa kaljuuni isoilla kirjaimilla DNR ettei kukaan vahingossakaan elvytä, jos niin onnellisesti kävisi että sitä kun saisinkin vaikka sydärin liiallisen roskaruuan syönnin seurauksena mäkdonallsiin. Sitä kun ei ole kivaa elää yksin tätä elämäänsä, mutta kun sitä loppua voikin koittaa jouduttaa roskaruualla viinalla tupakalla ja ylinopeuksilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sellaisethaahkat kirjoitti:

Eutanasia vanhoille kurpille sitten kun ne ei enää tuota edes työnteolla enempää kuin kuluttaa. Ovat rumiakin katsella katukuvassa vanhat naiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu