Olen naimisissa ulkomaalaisen miehen kanssa. Oltiin itiksessä yksi päivä. Mies meni tilaamaan kahvit ja minä menin pöytään odottelemaan. Jonossa oli miehelle tuttu somali. Oli sanonut hänelle, että miksi olet mennyt suomalaisen kanssa naimisiin ja halventava ilme päälle. Mies sanoi asian mulle palattuaan. Keskellä päivää oli somali lapsikatraineen siellä, ei varmasti käy töissä. Tommonen pitäisi lähettää pikapostina takas kotimaahansa, kiittämätön paska! Menis sinne somaliaan ihailemaan ihanuuksia. Idiootti! En ole rasisti, mutta kyllä pisti vihaksi.
En tiedä kuuluuko tänne
Kaylian
8<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sinna ollett rassisstti!
Varovaisuuden vuoksi kertoja jätti kertomatta minkämaalaisen miehen kanssa hän punkkaa.
Anna minun arvata. Muslimin, tai mustan.
Joren viestistä ei kannata välittää. Hän on kusipää. Aloittajan viesti on kiinnostava ja toivottavasti herättää keskusteluita.
Mitäs pahaa se jore sulle nyt teki, kun piti aloittaa sättiminen. Joren viestissä ei ollut mitään vika
Itäkeskus ja somali rupee komenteleen...
Eiköhän se kahvijonon tyyppi ollu veli..
No tottahan tuo Somali haastoi, vilkaise nyt niitä ikätovereitasi, ylimeikattuja norsuja suurin osa, perse pystyssä ekan mocca värin edessä, niinkuin sinäkin ja petikumppaneita pitää olla ennen kolmekymppiä vähäintään ikävuosien verran kasassa tai ole nainen eikä mikään. Juotte ja kiroatte kuin pahimmat rantajätkät, eihän teitä kolmenkympin jälkeen erota miehistä. Sitä se Somali haastoi, turha sitä on pillittää jos kulttuurin rikastuttaja kertoi sen mitä ollaan tälläkin palstalla etupäässä todistettu, harvoja poikkeuksia lukuunottamatta, mutta nekin naiset sitten on länkkärin tai aasialaisen (Kauko,Pohjois, Itä)miehen kanssa naimisissa. Ei muuten mikään ihme, että fiksut miehet ottavat teistä myöhemmin avioeron, kun parasta ennen merkintä alkkaa vilkkuun teissä ja se koittaa pian ja vaihtavat teidän Aasian ja Etelä Amerikan neitoihin, ne on todellisia oman elämänsä hallitsijoita nämä miehet. Sitten solvailette näitä naisia ja näiden kulttuurista vertaatte itseänne niiden maiden prostituoituihin, kun tiedätte itsekkein ettette pärjää muille kun prostituoiduille vertailussa.
Onpa sairas kommentti.
Totta moni kohta, vai haluatko sen todistettavan sinulle? Ihmeen sairas reaktio sinulta ja kovin agressiivinen.
Lopputulos ei imartele, kun kauniit nuoret naiset kantavat kasvoillaan sentin paksuista puuterikerrosta. Kun tähän lisätään vielä liiallinen kajalkynän käyttö, mennään kauneuden saralla pahasti metsään.
- Liiallinen puuteri saa kasvot näyttämään elottomilta.
Kämpin mukaan liiallinen puuterikerros syntyy yksinkertaisesti liiallisesti puuterin lisäämisestä pitkin päivää.
http://www.iltalehti.fi/meikki/2012111516332632_mn.shtml
" perse pystyssä ekan mocca värin edessä, niinkuin sinäkin ja petikumppaneita pitää olla"
http://www.hs.fi/kotimaa/a1407392425068
Ulkomaalaisille miehille riittää Suomessa vientiä – "Vein ainakin yhden naisen viikossa luokseni jatkoille"
Monet nuoret suomalaisnaiset etsivät seurustelukumppaniksi nimenomaan ulkomaalaista miestä
"petikumppaneita pitää olla ennen kolmekymppiä vähäintään ikävuosien verran kasassa tai ole nainen eikä mikään. "
Suomalaisnaisilla on enemmän seksisuhteita kuin eurooppalaisilla naisilla yleensä.
http://www.iltalehti.fi/nainen/2013091917314860_na.shtml
"Juotte ja kiroatte kuin pahimmat rantajätkät, eihän teitä kolmenkympin jälkeen erota miehistä."
http://yle.fi/uutiset/naisten_alkoholinkaytto_kuusinkertaistunut/5586341
Naisten alkoholinkäyttö kuusinkertaistunut
Enhän minä voi sille mitään, että näin asiat on :)
Hyvää syksyä kuitenkin sinulle, äläkä solvaile toisia ihmisiä sairaiksi, se ei ole kovin naisellista :)