Olen ollut olosuhteiden pakosta sinkku puolisen vuotta (eronnut). Sillä aikaa kun olin käytännössä poissa Hesan yöelämästä, näyttävät kaikki kivat mestat kadonneen tai sitten olen itse kasvanut niistä yli ;) eli joka paikassa tuntuu olevan aina vain nuorempaa porukkaa. Eikä missään enää tanssita hitaita paitsi homobaareissa!! Siinähän sitä tutustui kun joutui "pakosta" toista lähelle ja juttelemaan. Onko enää mitään sellaisia mestoja tässä kaupungissa jossa yli kolmekymppiset voisi tavata toisiaan (vaikkapa ne 'toista kierrosta käyvät', muitahan ei taida tässä ikäluokassa juuri olla)? VInkkejä kaivataan.
Missä meikäläisen ikäiset tapaa??
uussinkku
101580
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Vanhan kellari!
EN oo aikoihin käynyt siellä, millainen on meininki? Tanssitaanko siellä? (muutkin kuin liian humalaiset viiskymppiset varatut liikemiehet)??
Koska aika moni näyttää lukeneen mutta harvempi on vastannut, niin tarkennan että ei ole pakko olla paikka jossa tanssitaan hitaita mutta paikka jossa aikuiset ihmiset puhuu toisilleen eikä vain diivaile kakskymppisissä kaveriporukoissa.
Jos vain tietäisin vastauksen kysymykseesi, vastaisin heti. Mutta olen sitä itsekin kysellyt ja ihmetellyt. JOKA paikassa on vain pariskuntaseurueita keskenään tai ylihumalaisia miehiä ja naisia (varattuja? sinkkuja? who knows).
Olen ollut notkumassa Mekassa, Onnelassa, Kallessa. Ei ole ollut tuuria matkassa.
Onni on uusi paikka, jossa käy meidänkin ikäisiä...tai ainakin kerran kun kävin vaikutti siltä. Jos joku tietää muita paikko, niin kertokaa!
Tämä on kysymys, joka pyörii yli kolmekymppisten sinkkujen huulilla. Legenda kertoo, että vastausta ei ole vielä koskaan löytynyt, mutta jokunenkin urhea sinkku on turhilla löytöretkillään tullut kaapatuksi toiseen säätyyn ja loput ovat kadonneet viimeistään eläkeläisten tansseissa.
edes sellainen paikka mishin porukka tulis yksin, alkaa vituttamaan kun aina tullaan laumassa jossa sitten viihdytään niin ettei muuta huomiota muille irtoa kuin yhteistä arvostelua.
Pitäs saada aikaan ihan oikea sinkkukapakka, ei sillä väliä vaikka siitä lihatiski tuliskin, panettaa sinkkujakin.
Ja jos olet varattu ja luet tätä niin haista vittu ja mene helvettiin
Lihatiski olis ihan hyvä.
Yli 30 w turhakäydä etsimässäkään sellaisia .
Jos diskoon meet et kuulu joukkoon koska muut on ihan eri ikäisiä.
Siis ei ole.
Taitaa jäädä lähinnä Laturiin, Zetoriin ja Kalleen jos muualta irtoo edes deitti seuraa niin kyllä käy aikamoinen flaksi. Kalleenkin näin 35:sena alkaa olla liikaa ikää, mutta toi vanha tanssikellari toimii varmaan vasta neljänkympin jälkeen.
Paras kun lähdet Tikkurilan Tulisuudelmaan sieltä irtoo varmasti.
Sedun kannattais perustaa seuraavaksi 30-40 ikäluokan kunnon mesta kun noita kapakoita vähänväliä availee :-)